Příspěvky uživatele - valecekm

Zoctovatělý kvas - přeměna na ocet, 28.6.2016
Díky za obě reakce. Již je ocet přeceděn do 3/4 tří 5l sklenic které jsou uzavřeny látkou a gumičkou a krásně (aspoň pro mě  ) provoněl jednu domácí dílnu. Nechám ho jak jsem napsal trochu pracovat než jej definitivně sleji do lahví. Ještě... celý příspěvek >
Zoctovatělý kvas - přeměna na ocet, 26.6.2016
Chuťově na jazyku je to podle mého skvělé, bez pachutí, hořkosti či jiných nelíbivých vjemů ikdyž zatím ještě dost agresivní. Má to svou specifickou chuť a aroma od běžného octu. Nechám tu bečku otevřenou a zakrytou nějakým plátnem nějakej ten... celý příspěvek >
Zoctovatělý kvas - přeměna na ocet, 25.6.2016 Obsahuje fotku
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné z rok starého kvasu vytvořit ovocný ocet? Minulý rok jsem nasbíral 50l bečku třešní a bohužel jsem otálel s pálením. Kvas po čase začal zavánět lepidlem (kanagon) a tak jsme nakonec nepálili. Bečka ovšem... celý příspěvek >
Zelená rengloda vs Ontário ryngle, 25.8.2012
Zdravím, chtěl bych si na zahradu letos na podzim vysázet pár stromečků švestek(durancie, špendlík, jojo apod.), ovšem chtěl bych tam i něco zeleného, jako kdysi bývalo za mých mladých let(bohužel jsme o stromek přišli) a tak bych se chtěl... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 26.4.2012
No na zahrade je zhruba 24 stromů, či stromků zatím no a nepočítám nové zasazené malé stromečky(výška tak 35cm max), takže kdyby se měli všechny ujmout a být z ních snad dobré stromy, tak něco kolem 30-35 max asi... No ale pravděpodobně jim obětuji... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 26.4.2012
Jestli bych si mohl dovolit trošku odbočku, protože je možné že toto téma tu bylo již zmiňováno, ale tedy k věci. Chtěl bych se zeptat, jestli odtravněné okolí stromu zasypat kůrou, slámou, či jej nechat jen tak? Někdo píše že slámu, či seno,... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012
No je to Váš názor. Ale mohl jste si všimnout, že po mých reakcích ano o reakcích na ZÁCHRANU padaly návrhy jak pomoci a takovéto návrhy jsem potřeboval, nikoli přesvědčování o likvidaci, bohužel ti co si za tím stojí, tak ať se do diskuze... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012
Ano, použil příklad ale př. pro SAD a VELKOCHOV(kde není čas se starat o špatné jedince) a také jsem napsal že beru vše sportovně a vše jsem uvedl na pravou míru s vysvětlením, proto to dále nerozvádějte, protože Vy NEJSTE pan Rony a tento příspěvek... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012
No budem tedy pravděpodobně bojovat :-), zkusím kmínek tedy zabalit, případně před tím ještě dezinfikovat a pokud nezapomenu na tuto diskuzi, vzpomenu si a bude-li tato diskuze ještě nadále fungovat, tak sdělím výsledek.
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012
No částečně s Vámi souhlasím ale částečně ne a můžeme nadtím spekulovat, protože! Když máte velký sad, tak samozřejmě nebudete schopen se věnovat zbídačenému kousku na úkor chudoby krásných zdravých stromků a s tím slovem a dalším konstatováním... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012
No tak to se omlouvám, ale to Vám bohužel neřeknu, protože ani možná podle plodů bych neotipoval správně, možná jen u těch nejznámějších co jsem znal ještě jako dítě a to na zahradě byly ještě krásně rodící jabloně. Jo byly by možná i teď, kdyby se o... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012
No dole to zavalité vypadá jako zhojené též po nějakém šíleném zásahu, jinak nad tim, jsou na kmínku tmavě hnědá až černá místa, tam kde byly zbytky kůry, které jsem odstranil, protože si pod nimi libovala havěť(o odstraňování nejde pomalu ani... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012
Děkuji za radu, doufám, že se na mě za to nenazlobíte, ale již jsem Vás s tímto doporučením předběhl :-). V předjaří jsem všemu zelenému dopřál kravským hnojem a cererit byl před 3 dny(jen tak trošku abych to se vším nepřehnal). Spíš mě napadá,... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012
Děkuji za reakci. No pokud by se mělo jednat o nějakou chorobu, která by byla přenosná, tak likvidace by byla asi nevyhnutelná, ale u nás na Hané je pravidlem, že na kácení je času vždycky dost a to ještě kór, když se stromek snaží sám bojovat a... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012 Obsahuje fotku
Dobrý den, chtěl bych Vás zde poprosit o radu, jak naložit s touto chuderkou na fotografiích. Minulý rok jsem započal obnovu naší zahrady jen hnojením a výsadbou nových stromečků, ovšem potřeboval bych radu odborníků, kvůli zdeformovanému kmínku... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika