Příspěvky uživatele - riso77

Doba ucinnosti zarobeneho insekticidu, 3.3.2023
Dobry den, Ako dlho zostava zarobeny insekticid ucinny. Napr. zarobim si z prasku mospilan a po postreku mi ostane este 5 litrov. Kedze to nechcem nikam vyliat, je mozne to pouzit povedzme o rok? bude to este ucinne? dakujem RP 
Zakvitnuta Rubinola po vychovnom reze, 20.5.2021
Blbo som to nafotil (zhora). Islo mi o to nafotit kvetny obrast. Realne su tie vetvicky asi v 70 cm vyske.
Zakvitnuta Rubinola po vychovnom reze, 15.5.2021 Obsahuje fotku
Dobry den, Rubinola na M9 vysadena na jesen 2020 a vychovnym rezom upravena na jar 2021 mi bohate zakvitla. Je to problem? Ponechat kvety alebo ich otrhat? Predpokladam, ze stromcek treba zapestovat a nie nechat ho vysilit urodou hned na... celý příspěvek >
Identifikacia chorob, 7.5.2019 Obsahuje fotku
Dobry den, poprosim Vas o pomoc pri identifikovani chorob marhule pestovanej v Londyne. Predajca v UK ju predava len ako prunus armeniaca, bez odrodoveho nazvu a ako rezistentnu voci chorobam. V katalogu je vedena ako Dwarf Apricot Tree (trpaslicia... celý příspěvek >
Dlhé prírastky, 25.5.2017
Vseobecne som sa v poslednej dobe riadil radami pana Ing. Jakubeka, ktory po Slovensku robi prednasky rezu a jednoznacne doporucuje neskracovat jednorocne letorasty, pretoze taky rez ma za nasledok tvorbu "metiel". Po istych skusenostiach vidim, ze... celý příspěvek >
Dlhé prírastky, 22.5.2017 Obsahuje fotku
Zdravím,  chcem sa spýtať, akým spôsobom prinútiť stromček jablone, aby nevytváral rodivý obrast na konci dlhého letorastu. Ako vidno z fotografie, tie letorasty sú dlhe cca 70 cm, na konci ktorých narastú jabĺčka, ale svojou váhou ohnú... celý příspěvek >
Vrublovat alebo ockovat na M9?, 10.3.2017 Obsahuje fotku
Zdravim zahradkarov, Kupil som si podnoz M9 teraz na jar. Viem, ze stromceky sa standardne predavaju naockovane. Mam teraz cakat do augusta a podpniky zaockovat az vtedy, alebo nic nepokazim, ked ich navrublujem teraz na jar (anglickou... celý příspěvek >
Mravec lesny, 23.6.2016
Predpokladam, ze v zahrade mam mravca lesneho (cierne brusko, hneda hrud, cierna hlavicka... velkost cca 1 cm). Mam ho plne stromy... pestuje si tam vosky, stromy viditelne trpia... Ako zasiahnut proti nemu? insekticidny pripravok (fa Bayer -... celý příspěvek >
Čierna Hniloba, 7.8.2015
Na internete som nasiel tento odkaz. Je to velmi podobne, co je momentalne u mna. Chlapik pise, ze okrem ineho takuto nekrozu moze sposobovat nejake rozpustadlo, olej, benzin atd. Na jar som staru stodolu v blizkosti ktorej rastie vinic (35 cm od... celý příspěvek >
Čierna Hniloba, 25.7.2015 Obsahuje fotku
Dobry den,  chcem sa opytat skusenejsich pestovatelov revy, ci som dobre identifikoval infekciu na mojom vinici. Podla galati.sk by to mohla byt cierna hniloba
Identifikacia odrody I, 15.8.2013 Obsahuje fotku
Dobry den, chcel by som vas poprosit o pomoc pri identifikacii tejto odrody. Dozrieva prave teraz 2-3 augustovy tyzden (okolie Ziliny). Kostka sa lahko oddeluje od duziny. Prikladam foto. dakujem
Prepad plodov slivky, 2.7.2013
Identicke modriny, ako mate na JOJO sa mi objavili na C.Lepotici, nasledne asi po tyzdni/dvoch tretina plodov zmodrala a opadava, ako som pisal v prvom prispevku.
Prepad plodov slivky, 2.7.2013
Dobry den, chcem sa spytat ako vyzera typicky prepad plodov slivky. U mna asi tretina sliviek v tomto obdobi (zaciatok jula / cervence) omodrala, jemne zvraskavela a po jemnom tuknuti opadne zo stromu. Ostatne slivky vyzeraju zdravo a este su... celý příspěvek >
Nedostatocne opelenie?, 31.5.2013
To stoji za vyskusanie. Aky hlboky je domcek + ako hlboko ste vrtali otvory? a ako rychlo sa Vam tam tie vcely nastahovali? dakujem
Nedostatocne opelenie?, 31.5.2013
Mozno je prave pocasie pri kvitnuti tym najdolezitejsim cinitelom pri opeleni cudzoopelivych odrod. Ked je zle pocasie pocas celej doby kvitnutia (ako u mna bolo tento rok), tak ani ta vcela nevyleti a neprenesie pel. Na buduci rok skusim v dobe... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika