Příspěvky uživatele - Miro69

Kedy je spravny cas na vybratie zemiakov?, 18.7.2013
Ešte máte zelenú vňať aj listy, tak je skoro ich všetky vykopať. Priebežne na konzum môžete vyberať tie trsy, ktorím listy uschli. Všetku úrodu zobrať, až keď bude väčšina listov a vňatí bez zelene. Kým sú listy zelené, tak zemiaky rastú. Bez listov... celý příspěvek >
Maliny neplodi, 6.7.2013
Stálerodiace odrody npr. Ljulin, plodia už na jednoročnom výhonku.
Přerostlý plevel v bramborách, 22.6.2013
Ak je tam tráva na povrchu-na mulčovanie, tak nie. Alebo majú výdatnú zálievku.
Přerostlý plevel v bramborách, 22.6.2013
Menej hnojiť dusíkom. Ale ak býva úroda bohatá, tak neriešiť. Ja robím široké rady a ohŕňam aj viac ako 30cm kopce, aby vňate stáli.
Fotosynteza a zakon zachovani hmoty + energie, 22.6.2013
Ja som hodiny biológie pilne hltal, ale vedecky to nevysvetlím. Iba laické pozorovanie. Po rokoch je trávnik merateľne vyššie, ako po založení. Kosačka každoročne jazdí po povrchu trávnika a reže vzdialenosť od spodku kolesa po nôž. Nereže teda od... celý příspěvek >
Kukurica - usychanie rastlín - housenka, 22.6.2013
Ako bojovať proti asi 2cm šedej húsenici, ktorá je ukrytá tesne pod pôdou pri stonku rastliny a okusuje ho. Ráno nachádzam vzchádzajúce rastlinky suché-ukousnuté a na väčších sú obžraté listy pri stopke, prípadne je ukousnutá stopka a vrchol rastliny... celý příspěvek >
Okurky na síti, 22.6.2013
10m nakládačky a 5m šalátovky. Keď nechám všetky rastliny a budem zaštipovať postranné výhony za druhým plodom nebude to na síti prehustené? Budem ich mať na plastovej sieti (original na pestovanie) výška 2m.
Okurky na síti, 22.6.2013
Pre istotu som zasial po 3-4 semená do hniezda a všetky rastlinky vzišli. Teraz majú dĺžku 60cm a je to dosť husté. Čo bude lepšie preriediť to vytrhaním rastlín, alebo pestovať len hlavný vyjan a nechať všetky rastliny? Ak preriediť, tak koľko... celý příspěvek >
Co je s třešněma II?, 21.6.2013
Odroda Karešova - vysoko nadpriemerná úroda. Juh Slovenska.
Malinkaté mušky, 21.6.2013
Molice mám na kaleráboch, jahodách, rúžičkovom keli, zelery, fazuli, no najviac na mladých výhonkoch čakanky šalátovej. Nepomáha nič. Robil som aj mydlovo olejový postrek, ale hubí len kontaktne. Z neďalekých polí ich nalietavajú celé roje, takže je... celý příspěvek >
Zdrava umera ve velikosti sazenice a kvetinace, 20.6.2013
Hokaida som mal v 0.2l kelímkoch. Priesady som vysadil 20dní od výsevu. Teraz majú 1m výhony a kvitnú.
Tykev olejná neklíči, 18.6.2013
Po kontrole semien v kelímku konštatujem, že semená zhnili. Pravdepodobne veľa zálievky. Na záhone boli vysiate do radov kukurice, ktoré som kým nevzišli kukurice výdatne zalieval. Pravdepodobne to, že semeno je bez šupky ho činí náchylnejším na... celý příspěvek >
Tykev olejná neklíči, 18.6.2013
Ja som dával od MoravoSeed-Olga. Od ZelSeed-Zoja, ale myslím, že to majú zle označené a je to tiež Apetit. Dokonca je na sáčku rovnaká fotka ako na Semo.
Tykev olejná neklíči, 17.6.2013
Dobrý deň, zasial som 5 rôznych tekvíc. Z toho z dvoch odrôd olejnej mi nevzišla ani jedna rastlina. Kúpil som ich v rôznych obchodoch, rôzne odrody a jedna bola vysiata na záhon a druhá do kelímkov. Ostatné, tj. moschata a hokaido vzišlo bez... celý příspěvek >
Co je to za keř?, 30.10.2011 Obsahuje fotku
Prosím o radu, aký je to ker?
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika