Příspěvky uživatele - 244.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
hnojení ovocných stromů, 5.11.2008
Já jsem takový "polní pokus" s hnojením ovocných stromů prováděl - byť necíleně. Asi před 10 lety jsem řešil, zda skácet dva - tehdy asi 20leté- Jonathany. Stromy vždy pěkně odkvetly a pak neměly ani jablíčko - tohle se opakovalo snad 3 roky po... celý příspěvek >
tomast, 24.10.2008
zkuste Davídek, J a kol: Chemie potravin, vydalo SNTL Praha v letech 1983-86, nebo Velíšek, J: Chemie potravin, vydal OSSIS Tábor 1999-2002. Druhý zmíněný autor se hodně zabýval reakčními mechanismy v potravinách 
tomast, 23.10.2008
Zcela vyčerpávající informace neposkytnu, máte-li zájem, mohu odkázat na monografie. Alkoholy v destilátech propanolem nekončí, přiboudlina obsahuje butanol a isobutanoly o dost možná i ještě vyšší alkoholy. Lze samozřejmě namítnout, že taková... celý příspěvek >
zalévání jabloní, 22.10.2008
Tvrdost vody stručně řečeno způsobují sloučeniny vápníku a hořčíku. Pokud vidíte na povrchu půdy bílou krustu, bude to pravděpodobně uhličitan vápenatý. Co se týče srážení mýdla - v tomto případě konverujete relativně rozpustné sodno-a draselné soli... celý příspěvek >
užovka, 22.10.2008 Obsahuje fotku
Mám užovky snad 20 let v kompostu a téměř o nich nevím - každoročně vidím dospěláka jednou jedinkrát po sv. Jiří vyhřívat se na slunku (nebo mládě u potoka) a pak po zbytek sezony nic. Jsou poměrně plaché a vadí jim rezonance sekačky (takové to... celý příspěvek >
škrábání pálenky, 17.10.2008
je možné, že k hydrolýze etylacetátu dojde. Nicméně esterifikace (tedy tvorba esterů z volných kyselin a alkoholů) a transesterifikace (výměna alkoholů v již hotových esterech) jsou popsané reakce, ke kterým v hotových pálenkách tak jako tak dochází... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika