Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice vs. calvados, 8.9.2008
Jablka mají kolem 12% sladkosti šťávy a asi 20% sušiny, Tedy asi 10% cukru je v pomletých jablkách. Přidáním 20kg cukru na 100 litrový sud stoupne sladkost přibližně na 30% (10+20=30) Váš otec zapomněl, že vína vypěstovaná či doslazená na 21%,... celý příspěvek >
řez natírat či ne?, 7.9.2008
To jekyll Neberte mě jako zuřivého obhájce zatírání, dokonce si myslím, že někdy může být lepší zatřít jindy nechat volné (řez za mízy, bujných dřevin, aj.)    Souhlasím, že zfušovaný řez nelze spravit žádným balzámem. K analogii s... celý příspěvek >
kedy rezať slivky?, 7.9.2008
Na podzim bych neřezal žádné ovocné dřeviny - snad odplozené maliny.
Slivovice vs. calvados, 7.9.2008
Dvacet kg cukru ve 100 litrech kvasu (předpokládejme něco kolem 10% sladkosti jablek) vytvoří kvas o 30% cukru. Tolik nedokáží kvasinky zcela prokvasit, takže bezmále polovina cukru se vylije spolu s výpalky.     Je pravda, že... celý příspěvek >
Mletý vápenec, 7.9.2008
Je-li půda mizerná, vadil by všem. O vápníku se říkalo, že obohacuje otce a ochuzuje syna. Vápnit chudou půdu znamená ochudit ji ještě víc. Prvotní je dodat základní biogenní prvky, dusík, draslík, fosfor, příp. hořčík. K jejich udržení a využití je... celý příspěvek >
řez natírat či ne?, 7.9.2008
Je to možné.   Osobně si myslím, že to bude podobné jako u lidí a jejich poranění. Organizmy jsou od přírody vybaveny hojivými mechanizmy a zasahovat do nich může někdy pomoci, jindy být kontraproduktivní.    Když si třeba... celý příspěvek >
Jak a v čem sušíte ovoce? Sušení rajčat, solární sušárna, 7.9.2008
Sušení rajčat, podobně jako třeba třešní, mi přijde velmi energeticky náročné. Proto taky přemýšlím o solářrní sušičce. 1. Krájet rajčata na měsíčky není výhodné. Při slupce jsou široká, schnou dlouho a na druhém konci tenká a přesychají.... celý příspěvek >
řez natírat či ne?, 7.9.2008
Za těch pár desetiletí, co stromy pěstuji a řežu, jsem nějaké drobnosti vypozoroval. Testoval jsem si pro sebe kdysi různé nátěry a snažil se zvolit dávku růstového stimulátoru do vosku, latexu či pryskyřice tak, aby hojivý kalus byl hladký a ne... celý příspěvek >
Jabloň - uschla, 7.9.2008
Příčin odumření jabloně může být víc a již je asi nezjistíme.  Mrtvice na jabloni není pravděpodobná. Skutečnost, že strom pučel, neznamená, že byl do jara zdravý. Kdybyste strom pokácela a vložila kmenem do vody, vypučí taky.
mám špendlík?, 7.9.2008
Je otázka, jestli jste slivoň ze staré aleje získal jako roub z naštěpované koruny, nebo jako odkopek z popdnože. V prvním případě by to mohla být mirabelka, ale té se obvykle pecka odlučuje dobře. V druhém případě nějaká podnož, nejspíš myrobalán,... celý příspěvek >
Ryngle, 7.9.2008
Doporučil bych jeden ze dvou na první pohled odlišných postupů: 1. Ponechat stromy bez řezu a metrové přírůstky ponechat. Dalším rokem budou přírůstky mnohem kratší a nasadí květy 2. seříznout bujně rostoucí letorosty za vegetace - třeba v červnu,... celý příspěvek >
Jak na jabloně?, 7.9.2008
Mě tedy 1000 rad od R. Šrota nezklamalo (tedy 1. vydání v 70. letech). Určitě lepší než záplava současných barevných publikací - většinou přeložené z A nebo N,  včetně názvů odrůd a přípravků, které u nás nejsou.
Můžu řezat trnku v září?, 7.9.2008
Trnky raději otřepte a strom seřízněte až zazelena
řez natírat či ne?, 7.9.2008
Ona ta citace odborníka není až tak průzračná. Pana docenta Suse uznávám jako odborníka, jeho články jsou vždy velmi poučné a instruktivní.   Mezi řádky lze číst  "doporučujeme" a  "v zahrádkách". Tedy žádné... celý příspěvek >
Odkopky Durancie, 7.9.2008
U meruněk je to v podstatě jedno.  Profesionálně se očkují - je to rychlejší, snazší a menší spotřeba oček. Amatéři raději roubují - lépe se uchovávají rouby a neúspěch lze opravit roubem ze stejného svazku.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika