Příspěvky uživatele - 35.177

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Letošní strupovitost jabloní, 17.9.2008
Vlastně loni mi tak dopadl jěště Spartan. Vím, že jsou ke strupovitosti náchylné, ale co naděláte, když si každý člen rodiny některého z nich vybral jako svého favorita. Letos jsem to po loňské zkušenosti ale opravdu hlídala a hned se zasahovalo.... celý příspěvek >
Letošní strupovitost jabloní, 17.9.2008
No, to je bomba. Podobně jsem loni dopadla s jedním Idaredem. Letos jsem už neváhala a po 3 postřicích jsou plody pěkné, čisté. M.R.
Předčasné opadávání plodů - jablek před dozráním, 17.9.2008
Hlavně že si alespoň někdo na Dezertu pochutnat. Mně také sršni nakousávají zcela zdravé, pěkné plody. Žádný strom neočesali, ale nějaké ovoce od meruněk, broskví, jablek... už přeci jen spořádali. Jsou tak mlsní, že lezou i do PET lahví s cukrovou... celý příspěvek >
zalévání jabloní, 17.9.2008
Je to tak. Dešťovou vodu zachytáváme do 2 velikých hranatých nádrží a podle množství přečerpáváme ponorným čerpadlem i do několika sudů. U nádrží mám hadice, dole kohout a zalévám samospádem. Mladé stromky rovněž pravidelně, starší dle potřeby... celý příspěvek >
Dýně - nemoc?, 16.9.2008
A máte dýně, které mají být skutečně žluté? Moje dýně jsou světlonince žluté hned, jak se začne tvořit pod květem "kulička". a postupně získávají barvu sytější a sytější, až pěkně téměř oranžovou. M.R.
je keř s šíky bez trnů šípkovým keřem?, 16.9.2008
Asi ze skleněné koule, pane Vysloužile, za asistence kočky na rameni a havrana nad hlavou. M.R.
Jabloň do malé zahrádky, 16.9.2008
Ještě dodatek-na uskladnění mám jiná jablka: Idared, Ontário, Gloster... jablka, pokud se rychle nesní, nám vydrží vždy dlouho, ale to je především díky dobrému sklepu. Letos jsme měli bedýnku Idaredu ještě v červnu a docela byl pevný a dobrý, ale už... celý příspěvek >
Jabloň do malé zahrádky, 16.9.2008
Ještě malinkatou připomínku. James Grive konzumuji ještě před tím než je slupka mastná. Po utržení vydrží 7-14 dnů v pohodě a teprve potom měkne a slupka se mastí. To už rovněž nejím-maximálně na koláč. Ale nám většinou nestačí se... celý příspěvek >
Kvete mi jabloň, 16.9.2008
Už jsem zde psala, vykvetlo mi loni zasazené Panenské české. A minulý rok, rovněž zde zmiňovaný James Grive měl na několika větvích květy, kterých jsem si všimla až při česání jablek. I příroda si občas zažertuje. M.R.
Vaše Top ten odrůdy hrušní , 16.9.2008
U mě vítězí Boskovka. M.R.
Jabloň do malé zahrádky, 16.9.2008
Souhlasím s p. Vysloužilem ohledně James Grivu, s malým dodatkem-mně chutná i širší rodině. Jeden strom, na který je spolehnutí každý rok. Velké množství velikých plodů pokaždé. Skladovatelnost je velice bídná, ale baští rodina, kolegové i sousedé-a... celý příspěvek >
řez natírat či ne?, 10.9.2008
Pane Alí, velice pěkně jste vyjádřil, čím vším můžou dělat-a dělají-stromy radost. Taky se s nimi neobjímám, ale přistihla jsem se, že nájednou pronáším: ty jsi ale krásný, jak pěkně jsi nasadil na květ, jak se krásně vyhojila rána, pěkně ti obrazily... celý příspěvek >
Živý plot - přísavník břečťan, 9.9.2008
Nemám to sama osobně vyzkoušené a tak nevím, zda mohu až tak poradit. Vedle našeho sídliště jsou starší rodinné domky a tam to mají cca u 2 pozemků vytvořené. Vídám to už hezkých pár let. Jedni to mají přímo na plotu z pletiva a u druhých jsem si... celý příspěvek >
Sametka podzimní - Trombicula autumnalis, 8.9.2008
Pane 86.126-J.L., vždyť se vůbec nic neděje, to je v pořádku. Jen ta mast Infectoscab je docela v malé tubě, á 350,-Kč a zásoba nezůstane, protože se po 12 týdnech po otevření už nepoužívá. Letos už nějak "dožijeme" a pokud přežijeme,... celý příspěvek >
volně rostoucí živý plot, 4.9.2008
Dobrý večer Danielo,  nevím, nemyslím, že by se naši rodiče méně o nás báli nebo zrovna tak my o své děti. Mám vnučku, bude jí 14. Ani ona nebyla vychovávaná rodiči ani námi, jako ve skleníku. Pominu tedy vztah babička-vnouče, protože ten je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika