Příspěvky uživatele - 103.37

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Živý plot ze zmarliky (Cercis), 12.11.2008
Moc děkuji za velice užitečné rady, hloh raději nikam sázet nebudu. Ale stále přemýšlím, co vysadit na velice slunné a suché místo do živého plotu, kde se habru nebo buku nedaří. Tak mě napadla zmarlika jidášova (Cercis siliquastrum), vedle... celý příspěvek >
strom pro zahradni sezeni, 11.11.2008
Ideální jsou některé druhy rodu Prunus, jako sakura (P.serrulata) a také jsou pěkné okrasné jabloně. Dorůstají do požadovaných rozměrů, na jaře krásně kvetou a mnohé jsou okrasné i zajímavou kůrou na kmeni.
Živý plot z hlohu (Crataegus), 10.11.2008
Dobry den, máte prosím někdo zkušenosti s živým plotem z hlohu? Nedávno jsem v Londýně obdivoval přísně střižený asi 2m vysoký a 1m široký živý plot z hlohu. Jednalo se o jeden z u nás přirozeně rostoucí hlohů (C. laevigata, C. monogyna), přiřadil... celý příspěvek >
Jakou vybrat popínavku, 9.11.2008
Já jsem fanda Lonycera henryi, je stálezelená a "nelepí" se na stěnu.
O jaký jde jehličnan na fotografii?, 9.11.2008
modřín nebo cedr, je potřeba detail větvičky. Je třeba vydět postavení jehlic na větvičce, barvu letorostu, případně i pupeny. Pokud opadává na zimu, je to modřín, pokud ne tak cedr.
hnojení ovocných stromů, 6.11.2008
Dobry den, dle mého názoru má hnojení stromů význam, zvláště mimo již zmíněné nejúrodnější polohy. Zvláště důležité je to pro rostliny v rané fázi vývoje, tj mladé sromy. Dobře vyživované rostliny mají lepší přírůst a jsou odolnější vůči chorobám a... celý příspěvek >
Jaké odrůdy jabloní pro 420m n.m, 5.11.2008
Ja mam zahradu ve 460 m. n. m. a vřele mohu doporučit již výše uvedené rezistentní odrůdy. Mám i 1 jedince Golden Delicious, který oproti předpokladu měl letos bohatou úrodu kvalitních plodů a to bez jakéhokoliv postřiku. Bez... celý příspěvek >
Co teď s kadeřavostí?, 5.11.2008
Já mám zkušenost, že větší a již dobře rozrostlé stromky broskvoní bez postřiku kadeřavosti vzdorují lépe než menší tvary. Čtvrtkmeny na mé zahradě přežívají a plodí, kdežto zákrsky už jsem odepsal. Podotýkám, že jsem příznivcem... celý příspěvek >
Co teď s kadeřavostí?, 2.11.2008
Dobry den, jen pár kušeností. Mám 3 broskvoně, 1x RedHaven a 2 xCrestHaven, které jsem kdysi stříkal proti kadeřavosti (naposledy asi před 5ti lety). Urodu jsem míval bohatou a kvalitní. Ted se uz v potřebném termínu pro postřik na zahradu... celý příspěvek >
Znalec jehličnanů: jalovec, thuje, cypřišek - rozpoznávání, 2.11.2008
Dobry den, jen par poznamek determinaci zminenych druhu. Jalovec se dá jednoduše odlišit podle šiškám nepodobných plodů, jsou to "bobule", takové malé modré kuličky většinou do modré barvy. Dale se u něj vytvářejí i "normální"... celý příspěvek >
houby z lesa na zahradě, 31.10.2008
Václavka se zničit nedá, její podhoubí prorůstá půdou a vytváří značně rozlehlé kolonie, které někde mají stáří i stovek let (v lese). Obvykle se však udává, že napadá stromy ve stresu, tj. stromy oslabené (nejčastěji suchem) nebo již přestárlé.... celý příspěvek >
Puškvorec obecný, 11.10.2008
Bezne se vyskytuje na okrajich rybniku, staci si ukopnout oddenek, zadna skoda se tim nezpusobi. Zvlaste vhodne je to v tomto obdobi po vypusteni vody v rybnicich.
řez natírat či ne?, 9.9.2008
Dobry den, mam jen malou poznamku... Jestli natirat ci ne je opravdu nejasne, existuji studie pro i proti. Jeden z hlavnich argumentu proti je, ze ve vzduchu je vzdy pritomne velke mnozstvi zarodku hub, takze i kdyz ranu hned po rezu natreme, tak uz... celý příspěvek >
Granátové jablko, 12.8.2008
Krasna rostlina... gratuluji To je nejspis Punica granatum var nana, tedy zakrsla??
můžu ještě zachránit staré jabloně?, 11.8.2008
Dobry den, ja jsem zmlazoval asi 60ti lete jablone a myslim, ze uspesne. Rez jsem rozdelil cca do 3 let, to aby stromy "nezvlcely". Provadel jsem ho prevazne v pozdnim jare. Ted, kdyz vidim, ze se koruna na nekterem miste moc zahustuje,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika