Příspěvky uživatele - 154.180

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka Rodina, 27.5.2024
Nevíte někdo něco o této meruňce se kterou se v Československu experimentovalo minimálně do roku 1989 a která se mimořádně dobře osvědčila při pěstování v Orlických horách v cca 600 m n. m.
Pěstování asijských meruněk v Rokytnici v Orlických horách, 23.5.2024 Obsahuje fotku
Nejen v časopise Živa (1980) uveřejnil Ing. RNDr. Jiří Dostálek, CSc. informace výsledcích svého uspěšného experimentálního pěstování asijských většinou primitivních meruněk v Rokytnici v Orlických horách (cca 600 m n. m.). Na tomto experimentu se... celý příspěvek >
Meruňka posvátná, 21.5.2024 Obsahuje fotku
Velice se zajímám o tuto meruňku původem z Mongolska. V Mongolsku, kde se meruňky rozhodně běžně nevyskytují rostla v budhistickém klášteře u obce Kua-co-tenza. Je možné, že ji někdo pěstuje i dnes?
Meruňka briaconská Prunus brigantina, 2.5.2024
Já rozhodně nepatřím mezi kritiky šlechtění. Naopak se domnívám, že šlechtění v ČR má světovou úroveň a díky tomu se některé z odrůd meruněk vyšlechtěné u nás pěstují i v zahraničí. Protože, ale pracuji v paměťové instituci tak se celkem přirozeně... celý příspěvek >
Kreuzwieserova broskev, 29.4.2024
Chtěl bych se zeptat zda někdo nepěstuje starou českou odrůdu broskvoní vyšlechtěnou na Vysočině. Vyšlechtil ji K. Kreuziesser v Jemnici na Moravě v nadmořské výšce 500 m. n. m. Zmiňuje se o ní kniha Naše ovoce, Zdeněk Dadák, 1940 Zde se na... celý příspěvek >
Meruňka briaconská Prunus brigantina, 26.4.2024 Obsahuje fotku
Nevíte někdo, kde by se dala sehnat meruňka briaconská. Meruňka brigantská (Armenica brigantiaca Vill.) jediná mě známá botanická meruňka evropského původu, která přirozeně roste ve francouzských Alpách ve výšce až 1800 m n. m. Má dobře klíčivé... celý příspěvek >
Broskev Ministr dr. Černý, 25.4.2024 Obsahuje fotku
Nepěstuje někdo náhodou starou českou odrůdu brosvoní Ministr dr. Černý, která byla vyšlechtěna před rokem 1937 v Chlumci nad Cidlinou?
Očkování meruněk na trnku obecnou, 22.1.2024
Děkuji za Váš názor doplněný jasnými fakty. Myrobalán si mohu namnožit na zahradě mám dva velké keře a na svém lesním pozemku asi 6x zrostlých stromů. Navím mám na zahradě i větší množství semenáčků zelené ryngle, která se jako podnož v minulosti... celý příspěvek >
Očkování meruněk na trnku obecnou, 19.1.2024
Ze starší literatury vím, že je to možné, ale nevím o nikom kdo by s tím měl osobní zkušenost. Zajímalo by mě proto zda zde není někdo, kdo by něco takového někdy vyzkoušel. Mám na svých pozemcích poměrně dost trnek a napadlo mě, že bych je mohl... celý příspěvek >
Broskvoň z pecky, 18.5.2023
Také to nechápu. Meruňky zde rostou, ale broskve se neudrží víc než cca pět let než zajdou. Je tu těžká jilovitá půda a místy i poměrně vlhká i když je zahrada z větší na vrcholu jednoho z menších kopců, které tvoří centrum naší obce. Protože... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, a co broskev?, 17.5.2023
Velmi by mě zajímalo jak se dnes po 14 letech daří 2x devatenáctiletým semenáčkům meruněk a jak jste s nimi spokojený?
Staré odrůdy nezaměnitelné chuti, 17.5.2023
Je pravda, že každému chutná něco jiného. Mě třeba chutnají odrůdy jablek: Smiřické vzácné. Mám starou jabloň, kterou sázeli moji rodiče někdy v sedmdesátých letech minulého století a jabloň stále krásně roste i když se o ní vůbec nestarám a každý... celý příspěvek >
Broskvoň z pecky, 17.5.2023
Pocházím z oblasti v severovýchodních Čechách v nadmořské výšce 268 metrů nad mořem, kde každá kupovaná broskvoň i ta sebeodolnější do několika málo let zahyne. Uvažuji tedy o jejich pěstování přímo z pecek získaných ideálně od někoho, kdo již... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, a co broskev?, 17.5.2023
Zajímalo by mě jak dnes po cca 15 letech prosperují broskvoně vypěstované z pecky.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika