Příspěvky uživatele - 212.219

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňky 2024, 6.6.2024 Obsahuje fotku
Leskory teprve vybarvují, z jedné strany kde byl oheň tak jich přežilo víc, sem tam už je některá oranžová. MH
Meruňky 2024, 6.6.2024 Obsahuje fotku
,,Thyrintos" na váze. MH Pricia jsou větší, cca 75g.
Meruňky 2024, 6.6.2024 Obsahuje fotku
,,Thyrintos zralý".  Otázka jestli to je skutečně řecký Thyrintos - ten by měl zrát podle tabulek později. MH
Meruňky 2024, 6.6.2024
Detail dužiny a pecky. MH
Meruňky 2024, 6.6.2024 Obsahuje fotku
Dneska všech několik Pricia spadlo, už jsou přezrálé. A,,Thyrintos" se po dotyku pustil, takže dozrál úplně stejně jako Pricia. Byl to ovšem jen jediný plod z opožděného květu, takže je možné, že normálně bude Thyrintos" fakt o nějaký den ještě... celý příspěvek >
Stoletá mrazová pohroma 23.4. 2024, 4.6.2024
Že by byla Mayacot tak odolná na mrazy do plodů? Napadá mě vysvětlení -  paradoxně tím že kvete a nasazuje plody hodně brzo, tak velké plody nepromrzly. Zatímco klasiky meruňky měly menší plody a promrzly. Mayacot má být Low chill (250h) odrůda... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 4.6.2024 Obsahuje fotku
Pricia 13%Brix. MH
Meruňky 2024, 4.6.2024 Obsahuje fotku
Ta Luca asi zraje později než je uvedeno v tabulce - mají ty termíny zrání odrůd trochu nepřesně, nebo je opravdu Luca velmi raná mezi prvníma zrajícíma... jako Mayacot, Tsunami? Našel jsem pod stromem první spadlou Pricia, zcela měkká, už ji... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 2.6.2024 Obsahuje fotku
Pěkné Bliští se jak psí kulky. Ptal jsem se u nás v krámu na meruńky jestli přiveze z jižní moravy (Tsunami) a zatím je ticho... vypadá to že letos nemají nebo bylo málo, počkám jestli přiveze aspoň Leskory. Měl byste Korzáre vysadit znovu... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 1.6.2024
U mě severovýchod Leskora pořád zelená, ale už je tam náznak že by tak za 2-3 dny mohla začít takto vybarvovat. Jinak Jerevani se přijala. Na větvi Šalachu bylo pár plůdků ale opadly tak 1cm velké ještě před mrazama, snad příště, tak jsem zvědav... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 1.6.2024
Takovou nazelenalou barvu mají meruňky často v našich kauflandech... když je rychle vyskladní nebo nestačí zežloutnout na kamionu. U toho Šalachu je ta barva zřejmě přirozená - bělomasá meruňka. Určitě musí být výborné sladké... Turkům to zraje... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 29.5.2024 Obsahuje fotku
Leskory zelené. MH
Meruňky 2024, 29.5.2024 Obsahuje fotku
,,Tyrinthos" z opožděného květu. MH
Meruňky 2024, 29.5.2024 Obsahuje fotku
To je škoda , je pravda že citlivost na moniliu u těch raně kvetoucích meruněk je mnohem vyšší než u později kvetoucích a taky čím víc květů na větvích, tím větší riziko monilie a to Tsunami splňuje v obou případech. Pricia je taky velmi náchylná na... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 28.5.2024
Velmi raná ta Vesna.  A jak to vypadá Korzáre u vás s nejranějšíma meruňkama Tsunami - pěkně vám kvetla, a co Pricia - přežily vám mrazy? a jde porovnat která zraje dřív z těch nejranějších? -> PzP, tak ty vybarvující Apridelice na fotce... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika