Příspěvky uživatele - 248.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Proč neroste a skoro nekvete muchovník, 16.4.2024
On sice muchovník moc nepotřebuje, ale zkuste mu přihodit hrstičku cereritu. Měl by mít sluníčko. Lída
Ochrana pred mrazom, 13.4.2024
Pokud nemá přijít silný mráz, lze použít i chemii - postřik Championem 50 WG, měl by ochránit před jednorázovým mrazem do -5°C. Dříve se doporučoval i borax jako zálivka (2 lžíce / 30 litrů vody) nebo postřik 50g /10 litrů. Nebo doporučují i... celý příspěvek >
Meruňka - co s větvemi postiženými moniliovou spálou?, 13.4.2024
Doplním - ostříhat až do zdravého dřeva, jinak bude houba cévními svazky postupovat dál do stromku...           Lída
Problem s jahodami, 12.4.2024
Ještě k té půdě/hnojení. Nevím, jak dlouho už je máte zasazené. Jakmile se trochu začnou "hýbat"(začne růst lísteček apod = budou již zakořeňovat), bylo by dobré jim přidat TROŠKU Cereritu -ale opravdu trošku- jen tak pocukrovat půdu do kroužku kolem... celý příspěvek >
Problem s jahodami, 12.4.2024
Prosím vás, vůbec se neplašte! Je to normální "skvrnitost listů jahodníku", vyskytuje se prakticky na minimálně 3/4 pěstovaných jahod. Plodnost nijak neovlivňuje. Lze se jí zbavit postřiky, ale většinou se až po skončení sklizňového období staré... celý příspěvek >
Modřín 1.5 metru za rok, 12.4.2024
Ale na fotce mi ten modřín nepřipadá nijak hubený nebo vyčouhlý. Akorát má dlouhý ten nový přírustek terminálu. Jenže když ho pokrátíte, bude se vám dělit do více vrcholků. To byste pak musel pohlídat, nechat jen jeden a ostatní odstranit. Být... celý příspěvek >
Modřín 1.5 metru za rok, 12.4.2024
No tak chlapi, nehádejte se tady. Tím tazateli moc nepomůžete. Jestli modřín moc žene do výšky, tak buď má málo slunce nebo moc dusíku. V každém případě je málo zakořeněný strom rizikem. Lída
Prosím o určenie dreviny, 10.4.2024
Teď jsem jeětějednou mrkla na google, a na švédském webu píší, že listy jsou zjara zelené a zbarvují se až v průběhu léta - tak proto... Jinak mně se střemcha vždycky moc líbila, i obyčejná, roky jsem chodila kolem jedné staré z práce. Už tam... celý příspěvek >
Snížení koruny mladé švestky, 10.4.2024
Ps- dělala jsem to jak u jabloně Ligol (tam byla koruna vysoko), tak u meruňky Darina (tam první zimu korunka zaschla). Problém u obou byl v tom, že kmínky už byly dost silné, s vyslepenými pupeny a měla jsem obavy, že na založení korunky dostatečně... celý příspěvek >
Snížení koruny mladé švestky, 10.4.2024
Není náhodou stromek štěpovaný někde výš? (u mne byla Oulinská štepovaná 40cm nad zemí) Pak by šel stromek prostě zasadit hlouběji. Jinak opravdu nezbývá nic než seříznutí kmínku. Lída
Jak zredukovat miscantus, který se rozrostl do keřu, 9.4.2024
No, švagrová ho usměrňovala krumpáčem a sekyrkou ...       Lída
Prosím o určenie dreviny, 9.4.2024
Tam je jen ohledně prodeje, ale je tam odkaz dál, kde píšou zhruba tohle: Krásně kvetoucí strom výšky 5-7m, koruna je zaoblená, průměr 3-4m. Listy jsou 8-12cm dlouhé a 4-7cm široké, lesklé, zpočátku intenzívně fialové, pak fialově zelené.Listové... celý příspěvek >
Prosím o určenie dreviny, 8.4.2024 Obsahuje fotku
Takhle by měla vypadat:           L.
Prosím o určenie dreviny, 8.4.2024
Zkuste si vyhledat Prunus padus 'Cinovskis', je to synonymum. Jinak píší, že červené vybarvení je intenzivní na slunci, ve stínu že se ztrácí. Tak počkejte na sluníčko ;-)) Lída
Co to je?, 7.4.2024
Postřikem Discus (hrušně, příp.jalovce, nebo obojího) lze rez hodně omezit, zcela zlikvidovat prakticky ne - šíří se na velké vzdálenosti.           Lída
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika