Příspěvky uživatele - 87.222

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bordeauxská jícha, 25.2.2024
Wikipedia má na to taky článek. A to mi přijde důvěryhodnější zdroj než nějaký náhodný web nějakého eshopu. A navíc je tam jasně vysvětleno, že jako "vápno" je skutečně myšlen ten prášek, co se ve stavebninách prodává jako "pálené váno" nebo se mu... celý příspěvek >
Bordeauxská jícha, 20.2.2024
Nejsem chemik, nevím, čemu říkáte hydrát. Vápno k použití na zahradě - to je normální pytel hašeného vápna v prášku k mání za pár kurun ve stavebninách. Natírají se tím kmeny a stromům to dělá viditelně dobře. Je zásadité a tím se ničí škůdci pod... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 16.2.2024
Pokud vím, tak zmíněný polský přípravek Miedzian je oxychlorid měďnatý. Čili není to totéž co kuprikol, ale je to jak champion. Na broskvoně mi ten oxychlorid zatím fungoval výborně.
Lepidlo sežralo meruňku, 1.8.2023 Obsahuje fotku
Technicky jsem nějak nepřišel na to, jak přidat fotografii k úvodnímu příspěvku když už jsem ho odeslal. Tak to zkouším zde v komenáři. Video jsem nahrál na youtube: https://youtu.be/ORgle0GzD-s  
Lepidlo sežralo meruňku, 1.8.2023
Obávám se, že to jste pana Urbánka špatně pochopil. Ta rada se týkala čerstvě oholeného dřeva, když nějaké zvíře sežere kůru. Protože ta kůra umí znovu narůst, ale musí to být fakt čerstvé. Já tady mám díry, které vyžralo během dvou let lepidlo a... celý příspěvek >
Lepidlo sežralo meruňku, 1.8.2023
Omlouvám se lidem, kteří chodí diskutovat i na druhý server, že sem jen kopíruju téma, které jsem původně napsal tam. Ale je málo reakcí a ta věc mě fakt trápí, tak zkouším i tady. Téma lepidla na kůru bylo zmíněno to bylo už mnohokrát. Mám... celý příspěvek >
Klejotok třešně, 17.4.2023
Nejsem na toto expert, řeknu jen ze zkušenosti: Klejotok není dobrá věc, ale na třešních se to prostě děje. Mám jich 7, různé odrůdy, a prostě je to neustálý boj. Zdravé to není, ale na rozdíl od meruněk ty třešně na to obvykle neumřou. Pokud se to... celý příspěvek >
Tmavé dřevo při řezu, 17.4.2023
Nekonečnou studnicí rad jsou americká videa na youtube. Na toto téma jsem tam zrovna nedávno viděl arboristu, který vysvětloval, že je obecně je chybná představa, že se musí vykácet každý strom, který má dřevokazou houbu, protože téměř všechny... celý příspěvek >
Matčino, 11.3.2023
A plodí vám to Matčino na M9 dobře? Na více místech jsem už četl, že Matčino se na M9 nedoporučuje, protože obecně plodí málo a na M9 zvlášť. Nevím, jestli to všichni jen opsali ze stejného zdroje, nebo jak na to přišli, ale fakt se v tom shodují.
Běžná výška stromkového rybízu?, 10.3.2023
Přijde mi zcela v pořádku objednat si to na internetu. Ty neustále opakované nevyžádané rady, že se všechno má kupovat pouze osobně, jsou podle mě úplně mimo. Tady jde o atypickou odrůdu, kterou jsem jinde nesehnal. A fakt nepojedu autem 200 km do... celý příspěvek >
Jarný strih marhule s extrémne dlhými konármi, 9.3.2023
Běžný postup při výchovném řezu je odstranit jen třetinu délky nových přírůstků, ale to by vám zůstaly 2 metry dlouhé. Já myslím, že hlavní je, že v tom místě, kde to ustřihnete, se ty větve budou nově rozvětvovat. A já osobně bych nechtěl mít dva... celý příspěvek >
Tmavé dřevo při řezu, 9.3.2023
Vidím to stejně jak ostatní. Podle této fotky to dřevo vypadá úplně normálně. Vnitřní tmavá část je mrtvá, ale to je prostě u starších stromů normální a samo o sobě to není známkou toho, že by měl brzo umřít. Dřevokaznou houbu na řezu poznáte... celý příspěvek >
Běžná výška stromkového rybízu?, 8.3.2023
Koupil jsem na internetu dva stromkové rybízy. Jeden z nich má ten kmínek vysoký asi tak po kolena. Jelikož jsem zatím žádný stromkový neměl, možná jsem jen naivní, ale přijde mi to prostě komicky nízké. Je to normální? Nebo jaká bývá běžná výška... celý příspěvek >
Poškození květních pupenů meruněk mrazem, 2.3.2023
U nás na střední Moravě vypadají zatím pupeny meruněk úplně jinak. Jsou malinké a do nějakého pořádného rašení je ještě daleko. Takže nemyslím, že se už něco stihlo pokazit. Zatím pozoruju jen na jednom stromě, který je v extra teplé chráněné poloze,... celý příspěvek >
Rez štíhlej hrušky, 31.8.2022
Tento admirál by se u mě stal špičákem, jednoznačně. :-)
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika