Příspěvky uživatele - 74.119

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kniha pro začátečníky, 12.12.2022
1000 rad mám také, je to dobrá kniha, vadila mi ale velikost celé té knihy, hledat v ní rady a listovat sem a tam mi mnohdy připadlo jako ztráta času. Co se týká zeleniny, tak nejvíc mě oslovila a jako začátečníkovi kdysi pomohla kniha Zelenina na... celý příspěvek >
Kniha pro začátečníky, 9.12.2022
je to tak. Pro získání základních informací o zahrádkaření stále dobře použitelná. Naprostá většina praktických věcí a způsobů obdělávání půdy se nezměnila a pro začátečníky není na trhu nic vhodnějšího s obornými radami a informacemi pohromadě.... celý příspěvek >
Drobné zahradní nářadí, 7.12.2022
Za roky pletí jsem úplně vypustil malé motyčky a trojzubce, není to k ničemu, raději jsem si pořídil víc kovových lopatek. Hodí se ještě škrabka na plevel a místo trojzubce nebo různých vidliček malé dětské kovové hrabičky se 7 nebo 8 zuby a krátkou... celý příspěvek >
Okousaný ořech, 3.12.2022
překvapuje mě rada očistit ocelovým kartáčem, tady pak dojde k poškození povrchové části pletiv poškrábáním. Walter
Okousaný ořech, 2.12.2022
neokousaly srny, ale sdrhnuli srnci kůru při vytloukání parůžků. Od toho tam ve spodní části visí zbytek zaschlé sdrhnutě kůry. Stromek ránu už začal po celém obvodu tzv. zavalovat nově narůstající kůrou. Stromek to přežije. Je ale třeba zamezit... celý příspěvek >
Mám nový srážkoměr a chci se pochlubit, 28.11.2022
když si přečtete celou diskuzi od počátku, zjistíte, o čem tato diskuze je. Já nemám žádnou meteostanici. Kdysi jsem uvažoval o tom, že si jí pořídím, dnes už ne, dat pro mě důležitých mám dost. Walter
IBC kontejner na vodu na zahradě, 26.11.2022
no a s využitím principu spojených nádob natáhnu hadici z kontejneru do sudu, z kterého pak teprve nabírám vodu. Walter
IBC kontejner na vodu na zahradě, 26.11.2022
stačí zakoupit velkou akvarijní síťku a komáří larvy jednou týdně slovit a vyhodit z nádrže. Walter
Mám nový srážkoměr a chci se pochlubit, 25.11.2022
tak v ČB v červenci 70,8 mm, v srpnu 70,9 mm, v září 58,6 mm, v říjnu 32,3 mm srážek. Walter
IBC kontejner na vodu na zahradě, 25.11.2022
když to zaschne, nic se nestane. A je tu i možnost vyříznout v horní části nádoby velký otvor (přímočarou pilou) a pak vlézt dovnitř a všechno ručně vyčistit. Někomu se to může zdát jako znehodnocení kontejneru, ale já takhle upravil už 2 a není pak... celý příspěvek >
Černý povlak na některých plodech, 20.8.2021
strupovitost broskvoní, napadá broskvoně zrající v době po Redhavenu a pozdější. Na počátku černání slupky, před dozráváním praskání slupky a znehodnocení plodů hnilobou, monilií. Postřik fungicidními přípravky, stejnými jako proti moniliové spále... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 17.8.2021
 Já vycházím z toho, že spory PB poletující ve vzduchu vzklíčí na rajčatech teprve při dostatečném množství vláhy ve vzduchu a ulpívající vodě na rostlinách. Když jsou rostliny na povrchu suché, snižuje se poměrně zásadně možnost kontaminace.... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 17.8.2021
s pěstováním jsem začínal před 35 lety, to jsem si postavil fóliák 2x9m, 2,5m výška ze starých střešních latí a použité kašírované fólie. Měl jsem v něm 72 rajčat. Ale fóliák se nedá srovnávat se skleníkem. Ty mám teď dva, 2,2x4,5m. Zpětně mohu říci,... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 17.8.2021
Jalapeno, v podstatě všichni tady pěstujeme metodou pokus-omyl. Teprve letitými zkušenostmi si každý, podle místních podmínek, zvolí ten nejoptimálnější postup. Za co nejméně práce a nejméně chemie nejvíce kvalitní úrody. To, co vychází mně, nemusí... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 16.8.2021 Obsahuje fotku
by mě zajímalo, jak je na tom Vladimír, ten má rajčata pod střechou. Já mám rajčata ve skleníku a plíseň zatím nic, postřik žádný. Jen mi rajčata postupně oslabuje sviluška. Držím palce všem bojovníkům. Walter
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika