Příspěvky uživatele - 106.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 20.3.2024
Ano, Idared je trochu taková popelka, která není moc v zájmu a to hlavně kvůli strupovitosti a "horši" chuti. Na strupovitost je náchylný, ale jak hodně taky záleží na zahradkáři. Přehoustlá koruna to jen podporuje. Proto jsem psal, že koruni... celý příspěvek >
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 18.3.2024
Co se týče pěstování Idaredu v jílu - mám jíl, roste, plodí a to dost.
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 18.3.2024
Vyzkoušet můžete, ale v této nadmořské výšce to je už pro Idared tak na hraně. V horších, málo slunných rocích, to asi hitparáda nebude. Musí být u Vás opravdu co nejvíce na slunci. Já jej pěstuji v 240 m.n.m. a když je málo slunce, už to není úplně... celý příspěvek >
Stromek bez koruny, 17.11.2022
Svým způsobem je to výhra, protože to, co občas přijde přes e-shop s zapěstovanou "korunkou", nezbývá než střihnout pod tou korunkou a začít znovu.
Finální plán výsadby stromků u RD, 13.11.2022
Spartan někomu chutná, někomu ne. Záleží také kde se pěstuje. Orientace pozemku, půda, celodenní slunce ano nebo ne atd. A jaký je rok. Chladný, teplý... V tomto je víc náchylný na výslednou chuť než ostatní jablka pěstovaná třeba hned vedle něj.
Finální plán výsadby stromků u RD, 13.11.2022
Ano, na to jsem nějak zapomněl. Ta MM106 a krčková hniloba. M7 - nevím jak se ji v těch horách bude dařit co se týče růstu. Ona je o něco méně vzrůstná než MM106. I když se občas píše, že je jak MM106. Ti co mají stromy na M7 i na MM106, mají... celý příspěvek >
Finální plán výsadby stromků u RD, 12.11.2022
Beskydy, těžká jílovitá půda, 450 mnm. Takže na stromy na M26 zapomenout.  Osobně by nic v takových podmínkách na M26 nesadil. Ty stromy by tam asi dlouho nevydržely. I ta M7 s otazníkem. Začal by minimálně na MM106. Na MM106 se stromy (až na... celý příspěvek >
Podnože M7 a MM111, 7.11.2022
Na jílovitou půdu M26 moc vhodná není. Strom může mít problémy s růstem případně nemocemi.  Jedině udělat velmi velkou jámu, jíl vyhodit a místo něj dát kvalitní ornici. Já osobně by na jílovitou půdu žádný strom na M26 nesadil.
Podnože M7 a MM111, 23.10.2022
Nechci zakládat nové vlákno, tak to vložím tady. Jaké máte zkušenosti z podnoží M7. Něco jsem už zde vyčetl, ale čas už uběhl o kus dál. Tak nové zkušenosti. Zajímá mě hlavně nakolik je velké (nebo není) podrůstání, jestli se vyskytly nějaké... celý příspěvek >
Roubování, 13.10.2022
Vzhledem k tomu, že Litoměřice jsou nejisté, mi nezbývá něž zakoupit špičáky patřičných odrůd. Původní záměr, koupit jakýkoliv špičák s vhodnou podnoží pro mou "kvalitní" půdu (M7 nebo MM106) a pak si nechat v únoru poslat z Litoměřic rouby je silně... celý příspěvek >
Roubování, 12.10.2022
Jedna ne moc dobrá zpráva ze Sempry Litoměřice. Zůží se jim nabízený sortiment, protože příjdou o pozemky. Což mě moc nepotěšili. Chtěl jsem v zimě nějaké rouby koupit. Z těch šesti odrůd co by chtěl, mi paní sděliila, že dvě by snad mohly být,... celý příspěvek >
Roubování, 11.10.2022
Přidám jedno video. Pro odborníky nic nového, ale pro začátečníky jsou videa (většinou) přínosem. Samozřejmě můžete dát své komentáře.
Deliga, 9.10.2022
Mám dva dotazy. Na jaké podnoži Deliga je a jak rychle roste - málo, středně? Děkuji.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika