Příspěvky uživatele - 93.175

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Grace Star, 15.7.2011
Vynikající! Mám ji na podnoži Gisela 5, na podzim vysazená, vitální, letos už měla asi 10 plodů. Plody velké, tmavě červené, pevné, při dešti nepraskají, aromatické - a chuťově skvělé! Zatím nejlepší třešeň co znám. Jednoznačně... celý příspěvek >
Ptačí zob, 30.6.2011
V žádném případě hned do země, prvně namočit seříznutý výhonek do vody (měl by být hnědý dřevěný) poté do aktivátoru růstu a pak až do země, nezastrkovat, ať se nesetře aktivátor, pro dolík použít sadbovací kolík.
Ořez (totální?), 30.7.2010
Kácel jsem loni na zahradě starý ořech, taky o průměru kmene asi 50 cm. Uřízl jsem kmen ve výši asi 1,5 m nad zemí. Chtěl jsem ho později odstranit i s pařezem. Kvůli deštivému jaru jsem se k tomu nedostal. Ořešák obrazil. A to tak, že jsem... celý příspěvek >
Javor - usychání listů, 22.7.2010
Asi budete mít pravdu. Co teď mám se stromem dělat? Vyndal jsem ho z květináče a dal do země, do stínu, kořeny se zdály v pořádku, žádná hniloba atd. Obrazí znovu? Postačí ho nechat tak, bez zálivky? Mo.
Boysenberry, Helen, 21.7.2010
Boysenberry má velké plody rubínové barvy, chuť vynikající. V anglojazyčné literatuře bývá chuť Boysenberry označována slovy "delicious"... Doporučuji. Mo.
Javor - usychání listů, 21.7.2010 Obsahuje fotku
Mám mladý javor - Acer Platanoides Princeton Gold. Po deštivém jaru začal svěšovat listy, na líci jsou listy zčernalé, hlavně na žilkách, list vypadá jako posypaný sazema - podobně jako sazovitost jablek. Po nějaké době začaly listy od špiček... celý příspěvek >
Čačanska Najbolja, 20.7.2010
Měl jsem na zahradě Najbolju i Lepotici. Najbolja plodila mizerně a chuť žádná. Musela ven, nebylo co řešit. Lepotica - chuť lepší průměr, ale je šťavnatá. Hlavní důvod, proč ji mám na zahradě je, že je raná. Navíc plody jsou velké a vzhledově... celý příspěvek >
Malinoostružina, 20.7.2010
S Tayberry mám dobré zkušenosti, plody jsou velké a chutnají mi. Vadí mi pouze ty trny, existuje sice beztrná varianta (Tayberry Buckingham?) ale ty prý plodí minimálně. Tayberry mi navíc špatně roste v zatravněné půdě, musím řešit kam ji vůbec... celý příspěvek >
Šarka?, 20.7.2010
Našel jsem mezitím spoustu informací na internetu. Je to přesně tak jak píšete. Je to chloroza a je způsobena nedostatkem hořčíku. Ten se projevuje na dospělých listech, nedostatek železa by se projevolal už na mladých listech. Už to běžím... celý příspěvek >
Je to šarka?, 20.7.2010 Obsahuje fotku
Prosím o Váš názor zda se jedná o šarku. Švestka i meruňka jsou čerstvě vysazené stromky, které ještě neplodí, takže příznaky na plodech nemohu posoudit. Světlé skvrny na listech jsou proti světlu zřetelné, což by na šarku ukazovalo. Díky.
Šarka?, 19.7.2010 Obsahuje fotku
Prosím o informaci zda se jedná o šarku. U broskvoni to na listech posoudit neumím. Díky. Mo.
Javor - choroba, 8.7.2010
Díky za odpověď. Díval jsem se na popis symptomů svraštělky javorové. To nebude ono. Nějaká houbová choroba to bude, ale ne tahle. Ta čerň na líci listů vypadá jako sazovitost u jabloní, černá špína je i na rubu listů, ale nejsou to dehtovité oválné... celý příspěvek >
Hledám pěkný strom, 7.7.2010
Řešil jsem taky podobný problém. Nakonec jsem si vybral Ambroň západní (Liquidambar Styraciflua) - nádherné podzimní zbarvení, listy po rozemnutí voní. A javor Acer Palmatum Princeton Gold, celoročně světle žlutozelené barva listí. Oba... celý příspěvek >
Javor - choroba, 7.7.2010
Prosím o radu. Koupil jsem dva javory - Acer Palmatum Princeton Gold. Zatím jsou v květináčích, na různých místech. Jeden je v pořádku, na druhém začaly usychat listy.. Nové listy raší normálně, starší se svěsí, a od špiček uvadá. List je u... celý příspěvek >
Jaký strom na zahradu /platan - liliodendron - ambroň/, 7.7.2010
Platan i Liriodendron mají velké listy a silný vítr Vám bude díky tomu lámat větve. Navíc, hlavně Liriodendron Vám vyroste do obrovských rozměrů! Pokud jste od Ostravy, podívejte se na Liriodendrony v zámeckém parku v Šilheřovicích. 40-50 m... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika