Příspěvky uživatele - 44.165

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kadeřavost broskvoně 2024, 13.2.2024
Podkrkonoší. Postřik na kaderavost tedy u broskví už povinnost a ne jednou. A co monilioza? To je další v pořadí vytažení ven postrikovace. Na začátku kvetení, že? Jak zkouším odrůdy tak některé stromky a monilioza je dost problém. I likvidační, v... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 11.2.2024
Podkrkonoší. Provokativně zkouším také mandloně. Ty odrůdy s údajně velmi pozdním kvetením. Na prý úrovni plus mínus právě s broskvoněmi. Místo mandlového února - začátek března. Některé takové odrůdy mandloní mají být i hybridní a právě s broskví.... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 10.2.2024
U mne v Podkrkonoší přes 400 m n.m. 2 odrůdou různé lisky zatím spí ale o 70 m dál další odrůdou jiná už má protáhlé viditelně jehnedy. Angrestu mám asi přes 10 odrůd a dnes z nich 2 keriky mají pupeny s už vylezlymi zelenými špičkami, ostatní zatím... celý příspěvek >
Mandloň, 18.11.2023
Tak pořád jsem to já :-) Pro mne je vypěstovat na jílu v Podkrkonoší (430 m n.m.) a v mrazové kotlince (venku!) vlastní mandli (plod) provokativní osobní výzvou: to když už jsem se a kolikátý rok dočkal vlastních broskví, poslední dva roky několika... celý příspěvek >
Mandloň, 17.11.2023
S tím jako že až vědomé čekání (na sebe) tomu moc já nevěřím. Jen to tak někdy může, možná, od pohledu vypadat ale ne jako pravidlo. Z různých důvodů. Navíc (jsem to stále já co zde v posledku přispívá) pro mne v 430 m n. m. a zjevně v okrajové... celý příspěvek >
Mandloň, 17.11.2023
Odpovídám sobě sám a po delším pátrání na internetu pro ostatní: Ferrragnes má kvést plus mínus (dle území a tam poloha nadmořská výška) v druhé polovině dubna, Tuono a Pfalcer Fruchtmandel dle info kvetou významně dříve, tj. pravděpodobnost... celý příspěvek >
Mandloň, 7.11.2023
Oživuji téma s novým dotazem a protože je podzimní doba na shánění a sázení stromků. Letos (2023) je zatím nabídka mandloní ve školkách omezená. Co především do sortimentu. Když už. *** Odrůda Ferragnes a období květu obecně? Aby se mandloně v... celý příspěvek >
Meruňky 2023, 6.4.2023
Dnes hned potom na 6. dubna jde teď k ránu teplota dokonce směrem k -6˚C, to už meruňka asi nevydýchá.
Meruňky 2023, 5.4.2023
Čechy? Dnešní noc na 5. dubna a dle zdejší poslední předpovědi (Podkrkonoší, něco přes 400 m n. m.) mělo být -2˚C ale skutečnost je tu -5˚C, meruňky jsou těsně před rozkvětem 
Mišpule - nástup do plodnosti, 22.11.2022
... odpovídám sám sobě a s odstupem. Na jiném webu lze najít informace ve smyslu, že letos mišpule jsou jaksi o poznání dříve a že letos je na ně rok. Začal mně opadávat předčasně i ten Nottingham, dost naráz a s letos nezvykle velkými plody... a tak... celý příspěvek >
Mišpule - nástup do plodnosti, 3.11.2022 Obsahuje fotku
Dovolím si zde pokračovat s podobným dotazem. Prodejci obvykle neuvádí u mišpulí odrůdu natož podnož, dodatečně jsem identifikoval u sebe asi Nottingham a asi Royal, který mně ale předloni omrzl až nakonec odešel. Pořídil jsem proto ze zvědavosti,... celý příspěvek >
Majorita, 19.8.2022
Podkrkonoší a asi 430 m n.m. a tedy okrajová oblast, jílovačka a mrazová kotlina. Letos (2022) jsem se po asi 4 letech konečně dočkal. Majorita poprvé nasadila i plody a hned i přeplodila! Neměl jsem ale to srdce udělat zavčas probírku, jak dnes... celý příspěvek >
Reliance (-30°C, žádný problém), 18.8.2022
To jsem ještě já co napsal k Reliance z Podkrkonoší. Já ten borax rozhazuji (postupně opatrně) na půdu pod stromky a to samé jsem udělal teď s Reliance. Tady v mých podmínkách mně jabloně začaly už dříve plodit nepoužitelná jablka, skvrnitost a... celý příspěvek >
Reliance (-30°C, žádný problém), 18.8.2022
Loni Reliance na jaře vysazená (z podnikové prodejny Holovousy) a letos (2022) už měla první broskve na okoštování. Jsem asi 430 m n.m., tedy okrajová oblast. Podkrkonoší a jílovačka. Zrání začalo teď v polovině srpna. Lehce nahořklá slupka a velmi... celý příspěvek >
Jablko Red Devil, 4.10.2021
Už jsem tady psal jako xxx.xxx.130.82 22.9.2016 9:10 tj. asi před 5 lety. Letos poprvé jsem se dočkal slušnější úrody, asi proto že nebylo venku tolik vos a červené plody ony nenapíchaly tak jako obvykle. No, včel na jaře k opylení také nebylo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika