Příspěvky uživatele - 63.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 26.7.2021 Obsahuje fotku
Podle těch fotek si myslím, že jde o Alternariovou skvrnitost (ranou plíseň). Plody nejsou napadeny. Ale je to skoro jedno, na tuto chorobu by měl Acrobat taky účinkovat. Jen pro informaci obrázek jak vypadá plíseň raná na stonku rajčete. Přijde mně... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 25.7.2021 Obsahuje fotku
Byl bych rád, kdybychom si ujasnili co je plíseň bramborová  (Phytophora infestans) a co je v anglickém jazyce uváděno jako plíseň raná (Alternariová skvrnitost). Obě tyto plísně vypadají na listech a stoncích podobně. Rozdíl v tom je asi jako... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 25.7.2021
Pěkná blbost. Postřik mědí slouží jako film před příletem spór. Když už jsou rostliny napadené, tak je k ničemu. Stejně si myslím, že má Milan napadená rajčata spíše plísní ranou než plísní pozdní (bramborovou). Příznaky na listech i stoncích jsou... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 25.7.2021
Paní Lído, nebyla by nějaká fotka těch napadených rostlin, myslím tím třeba ty stonky s fleky. Pokud ano, tak dopředu děkuji.            Vladimír
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 24.7.2021
Milane, co s tím budeš dělat? Já z toho mám hrůzu. Do rajčat jsem letos vložil tolik práce a kdyby z toho nic nebylo, tak už tu zahradu opustím. Jen všechno zatravním a bude po ftákách.           ... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 24.7.2021
Chtělo by to nějaké fotky.            Vladimír
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 24.7.2021
Dobrý nápad. Asi si takovou tyč udělám.            Vladimír
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 23.7.2021
Ještě jedna připomínka. Všechny indeterminantní (tyčkové) odrůdy mají vždy mezi květenstvími tři listy a to i na zálistcích.            Vladimír
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 23.7.2021
Já jsem změřil dva Starty. Oba mají momentálně sedm vijanů, což úplně stačí. Pochopitelně vrchní teprve kvete, ale je ještě čas, že do konce sezóny rajčata z něho uzrají.. Měřilo se mně to blbě, měl jsem jen kovový výsuvný metr. Chtělo by to... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 22.7.2021
Domlvme se tak, že změříme všechny vijany od země. Vzdálenost mezi nimi bude potom rozdíl. Zajímá mne pochopitelně jen Start a aby to bylo srovnatelné jen ten, který je pěstován na jeden... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 21.7.2021
Milane, jen pro porovnání. Můžeš změřit jak dalůeko od sebe máš ty vijany s plody  (myslím už ty, kde plody mají definitivní velikost). Já to zkusím změřit u mých Startek.           ... celý příspěvek >
Sezona 2022, 21.7.2021
Když to tady čtu, tak já jsem se svými rajčaty úplně mimo. Pěstuji je ve dvou řádcích od sebe vzdálených 45 cm, v řádcích 37,5 cm od sebe. Pěstuji na jeden výhon, po přesazení nehnojím. Občas, nejdříve tak za měsíc dám ledek vápenatý a po čtrnácti... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika