Příspěvky uživatele - 120.80

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plíseň, 25.7.2008
Je to opravdu padlí. A taky si pamatuju na to, jak jsem kdysi u Portugalu nemocného na padlí přemítal nad tím, že "to je určitě od postřiku".  Bylo to padlí! Podle mého názoru toho už moc nezachráníte - zvláště pokud se jedná o... celý příspěvek >
ostříhání listů, 4.7.2008
Hrozny samotné sluneční svit prakticky nepotřebují. Necháte-li modré hrozny vystavěné slunci, nic tím nepokazíte, ale ani si nepomůžete. U bílých odrůd vám hrozen nerovnoměrně uzraje, takže osvětlené bobule budou zralé a neosvětlené bez chuti - proto... celý příspěvek >
Sazenice révy nerostou, 6.6.2008
Myslím si, že to nezáleží na konkrétní odrůdě, ale spíš na jedinci. Někdy se to prostě stane, že réva, která byla loni v dobré kondici prostě nevyraší. Letos mi došla zásilka od pana Jedličky a nad polovinou jsem skřípal zubama, ale kupodivu vyrašila... celý příspěvek >
puchýřky na révě, 9.5.2008
Na Omitu píšou po vyrašení, ale musíte počítat s tím, že Vám zčernají napadené listy - další už budou v pořádku. Jinak se doporučuje např. Magus.
očka na spodní straně, 9.5.2008
Jediná rada - vylomte a zlikvidujte je sám. Já to tak dělám.
ochrana před škůdci, 9.5.2008
Vypadá to tak, ale lepící páska to určitě nebude... (teď už je na aplikaci pozdě, zkuste příští jaro; ale počítejte s tím, že účinek se dostaví nejdříve za tři roky (spíš později))
puchýřky na révě, 9.5.2008 Obsahuje fotku
Je to vlnovík révový - Colomerus vitis. Údajně není tak škodlivý jako hálčivec, ale radši se ho zbavte. Pokud je ho sem tam trochu, otrhejte napadené listy a spalte je. Pouhým okem ho neuvidíte, ale pokud máte zájem se pokochat, přikládám... celý příspěvek >
Pěstování révy na pergole, 25.4.2008
Záleží na situování pergoly a kolik rév se dá umístit, aby byly osluněny po většinu dne - podle toho budete vybírat velmi nebo méně bujné odrůdy. K velmi bujným, rezistentním a zároveň odolným odrůdám vůči mrazu patří Krystal, Aurora nebo Modré... celý příspěvek >
co s nerodící révou?, 25.4.2008
Neztrácejte trpělivost a co nejdříve přiměřeně pohoďte kolem révy rozmočený superfosfát - na výsledek si ale budete muset počkat až příští rok. Pokud "děsně roste" a dřevo špatně dozrává, máte v půdě přebytek dusíku a nedostatek draslíku,... celý příspěvek >
Mostova odruda - vyber, 18.4.2008
To "host": Pak mi teda vůbec není jasné, co očekáváte od moštové odrůdy ve 450 m.
Přemnožené vosy - jak na ně, 11.4.2008
Doporučuji každému, kdo netouží po tom aby mu letos vosy pomáhaly se sklizní, aby co nejdříve začal s rozvěšováním pastí. Já jsem je rozvěsil a pasti se teď těší velkému zájmu (ze strany vosích samiček).
omlazení vinné révy, 21.2.2008
Konárikov Vám nemělo být líto a měla jste je zavčasu ještě v rozpuku oček zlikvidovat a nechat růst pouze z jednoho očka - rostoucího nejblíž stařiny, ale směřovaného vzhůru. - Tentokrát za příznivého počasí v únoru nebo začátkem března vystříhejte... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika