Příspěvky uživatele - 252.150

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hustomer vs. refraktomer, aké faktory ovplyvňujú meranie, kto je presnejší?, 31.12.2022
Už miešate hrušky s jablkami. Prosím, prečítajte si úvodný príspevok na začiatku tejto témy.
Hustomer vs. refraktomer, aké faktory ovplyvňujú meranie, kto je presnejší?, 30.12.2022
Prepáčte, ale to sa hodne mylíte. Refraktomer, je prístroj, ktorý meria nejakú veličinu na báze rozkladu - lomu svetla. Má univerzálne použitie v rôznych kategóriách. Existujú refraktomery na meranie: cukornatosti,...  bodu mrznutia chl.... celý příspěvek >
Hustomer vs. refraktomer, aké faktory ovplyvňujú meranie, kto je presnejší?, 19.12.2022
Náhodou som zistil a som z toho rozčarovaný, že pri meraní tej istej pálenky, pri tej istej teplote, vykazuje bežný alkoholomer na báze hustomeru, často iné hodnoty, než refraktomer. Preto som z refraktomeru sklamaný a prestal som mu veriť. Pre... celý příspěvek >
Dlouhodobé skladování slivovice, 19.12.2022
Ja to mám v klasickom sklenenom demižóne uzavretom plastovým šroubovacím víčkom, ak to vičko nemám, tak bežná zatka obalená napr. mikrotenovým sáčkom (aby to moc nedýchalo cez zátku). Uložené je to iba voľne na podlahe suterénu. Špeciálne voči svetlu... celý příspěvek >
Prosba o radu - vhodná koncentrace alkoholu v lutru před 2D, 19.12.2022
Neviem ako to je v Česku, ale mám pocit, že to bude podobné ako na Slovensku. V SR je tresná nielen domáca ilegálna výroba alkoholu, ale aj vlastnenie zariadenia na jeho výrobu, ba dokonca aj vlastnenie časti zariadenia!!!
Ražná pálenka - "kvasenie škrobov"?, 31.12.2020
Vážený pane, som rád, že ste to napísal, pretože presne o toto ide aj mne. Hodne diskusii som prezrel, aj zopár kusov odbornej literatúry načítal, k tomu nejaké experimentovanie. Teraz som sa tu ešte aj dozvedel, že som nejakým tajným trollom a... celý příspěvek >
Ražná pálenka - "kvasenie škrobov"?, 27.12.2020
Nerozumiem tej Vašej pripomienke o zrovnávaní s "nejakou" Moskovskajou, Stoličnajou, atď..."  Ale budiž, ak toto idete predstavoať ako nejaký argument (?)... Ja, nielen z vlastných skúsenosti viem, že kvalitne vypálený destilát z "domáceho... celý příspěvek >
Ražná pálenka - "kvasenie škrobov"?, 26.12.2020
No, priateľu, podpísal ste sa ako "starý palič", ale je to zrejme iba Vaším vekom a nie páličskými, či nebodaj "pijáckymi" (rozumejme: degustatorskými)  skúsenosťami. S Vašim názorom na obilné pálenky rozhodne nemôžem súhlasiť. Aj v jednoduchých... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika