Příspěvky uživatele - 168.242

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Oullinská renglóda, 15.8.2021
Letos plody (asi) Oullinské taky nejdou vůbec od pecky. Mohu potvrdit, že omylem utržené tvrdší jdou lépe. A u některých plodů, byť dostatečně vyzrálých, se nějak neobjevuje chuť a vůně, jsou jen sladké. No a hnilobu plodů ponechám raději bez... celý příspěvek >
Jak vám letos kvetou jabloně?, 16.5.2021
Také se letos divím, kolik je květů. Líné čistecké konečně vypadá rozkvetle, neznámá jabloň dá snad dost plodů k určení. Jeden Šampion určený ke zrušení vykvetl snad úplně všude, včetně vlků. Špičák Admirálu vypadá pomalu jak nějaká zapěstovaná... celý příspěvek >
Meruňka jakou starou odrůdu, 13.4.2021
Zkoušel jste někdo Klobouckou ranou? Sice asi není chuťově špičková, ale mohla by být odolnější.
Žluté jablko II, 9.4.2021
Děkuji za pokus, ale Grahamovo to asi nebude. Podřadné chuti to jablko není, ani nejsou plody velké a po Vánocích moučnaté. Též drží dobře na stromě. Plodí ob rok hojně. 
Žluté jablko II, 8.4.2021 Obsahuje fotku
Nikdo nic? Nemohla by to být třeba landsberská reneta? Posílám ještě foto řezu plodu.
Matčino vs. Discovery, 6.4.2021
Dobrý den, doporučuji Vám přečíst si nějaké zdejší diskuse pro rozšíření obzorů. Jistě se mnou budou ostatní souhlasit v tom, že největší bude třešeň na ptáčnici. Zabere klidně i plochu 100 m^2.  Renklóda na myrobalánu doroste asi... celý příspěvek >
Roubovací klešte, 4.3.2021
Zkusil jsem pomocí kleští naroubovat mirabelku, uvidím, co se chytne, roubů bylo 8.(na náhodný švestkoidní semenáč od kohosi z kompostu, který nejeví snahu vykvést a na výhony z podnože pod seříznoutou nějakou žlutozelenou rynglí.) Stisk je třeba... celý příspěvek >
Ananasová reneta, 19.2.2021 Obsahuje fotku
Hezký den všem ovocnářům. Když tady tak vidím fotky zlatého jablka, tak jsem si vzpomněl, že jsem v říjnu podobné potkal u cesty. Chuť mimořádná, žel na stromě bylo pár plodů a mizerně dostupných. Tečky sice nejsou na fotce moc vidět, ale jsou dosti... celý příspěvek >
Ovocné stromy v oblasti pohoří Brdy, 8.2.2021
Škoda, že jste neuvedla podrobnosti stanoviště. V této nadm. výšce už se samozřejmě nebude dařit všemu. Sám (600 mnm. Vysočina, na kopci) mám výbornou zkušenost s Matčiným na asi tehdy pláňce. Stromy 70 let a s minimální ůdržbou dává výborné... celý příspěvek >
Odrůda Míšeňské, 2.2.2021
Když tak čtu ten krásný popis, je stále ještě zastoupené Míšeňské ve výsadbách východně a severně od Tábora? Víte někdo o nějakém konkrétním? Že bych se na nějaký strom zajel podívat a vzít roub. 
Žluté jablko II, 28.1.2021 Obsahuje fotku
Dobrý den, Přidám sem dotaz na jedno žluté jablko. Dužnina je nažloutlá, chruplavá, chuť se letos při dobrém vyzrání ukázala výborná, vyvážená, osvěžující. Ač není jablko nijak zvlášť aromatické, nutí pokračovat v konzumaci. Spolu s Matčiným a... celý příspěvek >
(Báječná) Bláhova oranžová reneta, 28.12.2020
Dobrý den. S nedostatkem místa se tak trochu potýkám i já. Zatím bych zkusil tu oranžovou renetu. A dr. Vysloužilovi napíšu o ten Dukát, neb Šampiona znám. S tou koxovatelnou renetou jste mne pobavil. Sice je to starší odrůda, ale to uhlí bych... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 25.12.2020 Obsahuje fotku
Dobrý den, s tím výrazně ploše jsem to poněkud přehnal, spíše kulovitý ten spartan je. Ale chutná poněkud jinak, i když už je má děda trochu moučnaté. Nic to ovšem nemění na tom, že spartan je spíše citlivka, kdežto tomuto se choroby docela vyhýbají.... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 24.12.2020
Děkuji za pokus o určení, nicméně o spartan se nejspíš nejedná. Jednak spartan toho moc nevydrží, jednak je výrazně ploše kulovitý, nikoli kuželovitý. Další důvod je ten, že ten strom byl beztak už dost obrovský už v době, kdy byl byl spartan... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 23.12.2020 Obsahuje fotku
Hezké svátky všem. Nejen překrásné Rubinoly p. Hlavatého mají rzivou stopečnou jamku a krásně červenou slupku. Nějakého konkurenta jsem našel. :-) Nevím, kam s tím, tak to dám sem, ač je to poněkud mimo téma. Jablíčka na fotografii jsem sebral... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika