Příspěvky uživatele - 31.193

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozkvétání meruněk 2021, 14.4.2021
A taky včely na to hází bobek, v takovém počasí je vidět sem tam jenom osamocený čmelák... 
Rozkvétání broskvoní, 14.4.2021
Vítejte v klubu, vymírání pupenů/rakovina čím dál více znemožňuje pěstování broskvoní. Jestli bude příští jaro i přes všechny možné postřiky zasaženo tolik letorostů jako letos, vyřeším to rýčem a motorovou pilou.
Rez tresne, 6.4.2021
Nemohu si pomoct, ale já tam vidím dvoják. Chce to fotky z více úhlů.
Novozasadena jablon ma nizko kostrove konariky, 6.4.2021
Všechen boční obrost dejte pryč. Proč - ty dva ponechané výhony jsou nízko, ten původní konkurent terminálu je mnohem silnější jak druhý výhon a třetí do party chybí úplně. Terminál nechte jak je, od zhora odpočítejte cca 6 zdravých pupenů a... celý příspěvek >
Zástava kvasu, 26.3.2021
Nevím co to máte za švestky, že k nim máte potřebu přidávat cukr. Většinou je problém opačný - vysoká cukernatost, kterou následně kvasinky nejsou schopny vykvasit = zbytkový cukr v kvasu.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2021, 23.3.2021
Přejet komplet sad mědí (Kuprikol, Champion) není jistě naškodu. Částečně zabere i na ty mechy a lišejníky. Zelenou skalici s vápnem jsem použil letos, ještě jsem nekontroloval, jak to zabírá.
Mladé broskvoně - fleky na letorostech, 23.3.2021
Děkuji pane Petře. Vyřežu co budu muset a chemicky ošetřím. Podle průběhu zimy by se měl údajně postřik mědí opakovat i v jejím průběhu, ne jen jeden postřik koncem listopadu. Na jiném sadařském fóru mi byly doporučeny tyto přípravky: ALIETTE... celý příspěvek >
Mladé broskvoně - fleky na letorostech, 17.3.2021 Obsahuje fotku
Je to čím dál větší problém. Už jsou napadeny skoro všechny broskvoně, mandloně i část meruněk. Zdá se, že i přes zimu odumřely některé popeny na broskvoních a objevili se skvrny na letorostech. Vyzkouším Dithane a Talent. Infekce se možná šíří... celý příspěvek >
Jak na kvas z hrušek?, 7.10.2020
Nezlobte se pane Vašku, ale takové rady si strčte za klobouk. Kyselina se k hruškovému kvasu přidává kvůli snížení pH pro zlepšení prostředí pro kvasinky. Místo kyseliny někdo přidává jablka, třeba kýbl na metrák hrušek. Rozhodně se není třeba... celý příspěvek >
Astra, 1.10.2020
Mám jednu větev Jizery, letos prvních pár plodů. Ještě je na stromě.
Jablko má světlý pruh, 21.9.2020 Obsahuje fotku
Chtěl jsem založit nové téma, ale vidím, že máte nejspíš podobný problém jako já. Topaz, letos poprvé výrazná deformace plodů na dvou stromech.
Jakou odrůdu nasadit na pálení slivovice?, 18.9.2020
Proč likvidujete/přeroubujete Hagantu? Já jsem s ní spokojen. Velké plody, velká cukernatost, skvělá chuť, dozrává spolu s durancií...
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika