Příspěvky uživatele - 20.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Může plastové nafukovací lehátko obarvit vodu, 22.7.2020
Možné je vše, ale je to spíše nepravděpodobné. Není bazén jako bazén a lehátko jako lehátko. Čistě teoreticky při hmotnosti lehátka cca 500 g a množství pigmentu na probarvení cca 5% masterbatche na nosiči (obsah cca 40% pigmentu) je množství barvící... celý příspěvek >
Může plastové nafukovací lehátko obarvit vodu, 21.7.2020
Nemůže, resp. nemělo by. Lehátko může ale vyšisovat. Záleží na použitém pigmentu na probarvení plastu a jeho stabilitě a na chemické úpravě vody. Tedy - pokud jste lehátko nenatřel nějakou barvou štětcem...
Umístění filtrace, čerpadla, skimmeru a guly, 1.7.2020
Podle mě je 6-7 m3/h minimální možný výkon čerpadla (raději 10 m3), počítejte s cca min. 70W/h. Osobně bych volil čerpadlo do šachty. Pokud by nestačilo zvolené čerpadlo, tak pak lze vždy přidat další. Skimmer jednoznačně na opačnou stranu vodopádu... celý příspěvek >
Co dát do bazénu bez filtrace, 25.5.2020
Vysát jezírkovým vysavačem nebo odsát kalovým čerpadlem.
Problém se zahradním bazénem, 23.3.2020
Nechte si bazén vyvařit jezírkovou folií (cca10000 Kč), napusťte vodou, instalujte 20W vzduchovadlo nebo fontánku (pro zajištění pohybu vody), vložte 2-3 kýble s lekníny, osaďte 5 karasů a máte o zábavu (sledování vodního života) postaráno. Jekníny... celý příspěvek >
Zahradní jezírko od píky, 12.7.2019
Doporučuji spodní výpusť (gula) a horní skimmer. Osobně považuji skimmer za důležitější a přínosnější a kdybych si měl vybírat pouze jeden přítok do filtrace, tak bych volil přítok přes skimmer.
Neustálý úhyn ryb v jezírku, 24.6.2019
Karas vydrží téměř vše, takže je musíte něčím trávit. Vodu jste vyměnil, takže teď nedělejte nic, ani je nekrmte!! V čem máte zasazené ty lekníny?? V substrátu, v písku nebo kačírku. Pokud jste je dal do nějakého substrátu, tak je pravděpodobné, že... celý příspěvek >
Koupací jezírko nebo bazén?, 13.12.2018
Skoro mně přijde, že EXN je můj tiskový mluvčí... Nicméně, když už kostky máte a jste takto daleko, tak doporučuji kostky dát ještě do pytle (resp. několika pytlů, např. od brambor) nebo síťky. Snáz se Vám to vyndá pro čištění a proplach vodou.... celý příspěvek >
Koupací jezírko nebo bazén?, 10.12.2018
U každého jezírka je spousta proměnných, hlavně použitá voda, filtrace, umístění a sluneční osvit. Těžko hledat universální návod, je to hledání optimálního nastavení podmínek. Já mám celkovou plochu jezírka cca 25 m2, při ploše hluboké části cca... celý příspěvek >
Koupací jezírko nebo bazén?, 10.12.2018
Velikost hluboké koupací části je cca 5x2x2 m + mělké pobřežní zóny. Měl jsem ho udělat alespoň 7x2,5x2,5 m. A hlavně, protože jezírko nemám zastíněné a sluneční svit je "v plné palbě" celý den, tak mělká pobřežní zóna měla být sotva třetinová,... celý příspěvek >
Omezení výparu vody z jezírka, 23.8.2018
Chybí info, zda budete používat filtraci a jakou. Nevím, jestli rozpětí 25 cm snese skimer. Má, čistě laická, zkušenost říká, že největší úbytky vody jsem měl chybným použitím geotextilie na přechodu hladiny a břehu z důvodu vzlínání. Druhý... celý příspěvek >
Atypické řešení automatické závlahy, 13.6.2018
Je zajímavé, jak to české myšlení je podobné:-) Sám jsem postupoval téměř identicky. Nejprve zemní zásuvky, pak ruční ventily, pak časovač na kohoutku a nakonec řídící jednotka. Ve finále se trochu liším - neměl jsem frézu, ale rýč:-), takže jsem... celý příspěvek >
Malé čerpadlo na dešťovou vodu, 12.6.2018
Měl jste tento nástavec na vrtačku někdy v ruce?? S prominutím, tato rada je, dle mého názoru, úplná nesmysl. Možná tak jednou za rok vyčerpat sud...
Malé čerpadlo na dešťovou vodu, 12.6.2018
Doporučuji čerpadlo DEEP 1200. Je tlakové s integrovaným čidlem vypínání při vyčerpání vody. Dává to slušný tlak na zalévání i kropení, dokonce i závlahu as menším množstvím trysek. Mám ho na dešťovku a funguje k plné spokojenosti více než 7 let a... celý příspěvek >
Který jehličnan je vhodný k tvarování (kupované jsou moc drahé), 10.5.2018
Co to je vytvarovat?? Běžně stříhám smrky z lesa. Do kulata, hranata, špičata, válce apod. Je to levné, ale déle to trvá. Musí se od malička, výška do 1/2 metru a postupně zastřihávat. Smrk krásně zhoustne a postupně vytvoří kompaktní tvar.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika