Příspěvky uživatele - 66.55

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Spon moštových odrůd vinné révy, 19.3.2024
Pokud se moštové odrůdy pěstují v hustém sponu, tak ve vzdálenosti v řadě 0,5 -1 m. Sám zkouším 0,5-0,7 m. Myslím si ale, že při takto hustém sponu by řady měly být od sebe nejméně 1,5 m, sám mám minimum 2 m. Kmínek nechávám cca 80 cm, níž bych... celý příspěvek >
Réva 2022, 22.9.2023
Je dost zvláštní, že MOPR je u Vás proti plísni odolný a Solaris ne. Podle mých zkušeností by tomu mělo být naopak. Pravokořenost nemá vliv na odolnost odrůdy k houbovým chorobám, jen na odolnost kořenů k révokazu a možná dokáže trochu ovlivnit... celý příspěvek >
Réva a plíseň?, 5.9.2023
Discus patří mezi strobilurinové přípravky, u kterých vznikla k padlí velmi brzy rezistence. Navíc tyto přípravky se měly spíše používat preventivně a ne kurativně.
Réva a plíseň?, 5.9.2023
Arkadia neměla odolnost k padlí nikdy a odolnost k plísni révové má jen průměrnou. Obávám se, že Aivaz na tom o moc lépe nebude. Vždy záleží na stanovišti a na ročníku. U mne se za dvacet let, co révu pěstuji, padlí před květem ve škodlivé míře... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 11.8.2023
Podle vyjádření samotného pěstitele je voda v bazénu stále, dokonce oproti současnému stavu jí tam bývá víc, ukazoval mi rysku patrnou na květináčích nejméně 5 cm nad současnou hladinou. Určitě nedochází k tomu, aby zemina nějak výrazně... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 10.8.2023 Obsahuje fotku
Sám mám s odrůdami borůvek malé zkušenosti. Ale pokud jsou popisy borůvek stejně "kvalitní" jako svého času u révy, kdy skoro každá odrůda byla rezistentní, tak bych doporučoval vyzkoušet a pak teprve věřit.
Borůvky chřadnou, 10.8.2023 Obsahuje fotku
Neptal jsem se na názvy odrůd, časem to můžu zjistit. Ale jelikož v bazénu bylo cca 20 odrůd a všechny se chovaly stejně, nepředpokládám, že by to byl odrůda měla významný vliv. bred_ik
Borůvky chřadnou, 10.8.2023
Co květináč, to jiná odrůda. Vody tam bývá cca 20 cm, možná víc, i přes zimu. bred_ik
Borůvky chřadnou, 10.8.2023 Obsahuje fotku
Je tady spousta názorů, že borůvka paní Vlaďky je přelitá. Co potom řeknete na foto níže? Podotýkám, že borůvky v bazénu rostou podle vyjádření pěstitele cca 25 let, dosahují výšky cca 2,5 m, plodí každoročně. bred_ik
Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti, 22.7.2023
Můj názor na chuť Leskory je odlišný, má velmi dobrou meruňkovou chuť. Jen velikost plodů bývá oproti Velkopavlovické menší. 
Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti, 22.7.2023
Velkopavlovická je určitě výborná odrůda. Podle mých dosavadních zkušeností vyniká chutí, líbí se mi oproti Leskoře dobrá odolnost moniliové spále. Odolnost k jarním mrazíkům ale u mne letos nepotvrdila, na velkém stromě bylo cca 10... celý příspěvek >
Změny ve fóru ++++, 21.7.2023
Pane Petře, Váš příspěvek je přesně ten, který si cenzuru zaslouží, byť jinak jsem zastáncem svobody slova. Urážky do rozumné diskuze nepatří, nezlobte se na mě, jestli se nepletu, tak zahrada.cz není Vaše forum, ale přesně tak se někdy... celý příspěvek >
Změny ve fóru ++++, 21.7.2023
Pane Vladimíre, Vás jsem si vždy vážil, proto nevím, co si mám myslet o Vašem posledním příspěvku. 
Změny ve fóru ++++, 21.7.2023
Když srovnám toto fórum a "trucforum", tak u mne jednoznačně kvalitou i kultivovaností diskuze vede trucforum. Prosím, aby si všichni přispěvovatelé důkladně přečetli například tuto diskuzi výše! Vždyť je to o ničem! Trucforum i naše forum o révě... celý příspěvek >
Mohu již přenést do skleníku?, 17.4.2023
Inkrustace a inhibice jsou zcela rozdílné pojmy. Inkrustovaným osivo je osivo obalované jak píše pan PP, aby se lépe selo secím strojem. Jak příklad uvedu salát, ten se v některých případech inkrustue právě kvůli tvaru semen. Do inkrustace se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika