Příspěvky uživatele - 59.96

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Skvrny na cerstvo kupenych sadeniciach, 18.6.2020
Podle fotografiií se obávám, že jde o virózu na modré odrůdě. Ta by se projevila tak, že se červenání listů nezastaví a postupně začnou takto červenat i listy na mladých, právě dorůstajícíh letorostech, v průběhu léta zčervená celý keř do purpurové... celý příspěvek >
Dají se jíst slimáci?, 13.12.2019
Opravdu, po delší době zajímavé diskusní téma! Přestože nikdo z diskutujících dosud slimáka neochutnal, už se tady objevují odsuzující příspěvky. To je stejná chyba, jako kdyby byl před dvěma sty padesáti lety již ve svých raných fázích vývoje... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 10.9.2019
A kdopak jiný může ostatním sdělit objektivní zhodnocení mnoha nových pseudo-odrůd, které se valí jako lavina každým rokem, než ten, který si je skoro všecky pořídí a dokáže je několik roků pečlivě pozorovat a testovat? Tahle pravdivá a mnohdy... celý příspěvek >
Rez jadrovin 2019, 22.1.2019
Já si taky myslím, že nyní zařadit zpátečku už nemá moc cenu. Hlavně proto, že Vás to pane Lajci už nebude bavit to dělat jinak, než chcete, nebo než jste si naplánoval. Není totiž nejdůležitější, kolik z jednoho stromku naplníme bedniček, ale jestli... celý příspěvek >
Rez jadrovin 2019, 21.1.2019
Na otázku, proč je "drastický" sezónní řez u broskvoní a také u révy akceptovatelný a u jádrovin nikoli, lze odpovědět jednoduše: protože broskvoně i réva plodí primárně na mladém, jednoletém dřevě, kdežto u jádrovin se plodné pupeny na bujně... celý příspěvek >
Rez jadrovin 2019, 21.1.2019
Můj názor na způsob řezu dle fotografií pěstitele, pana Lajciho je zhruba tento: Ten strom (jabloň) rostl a roste vitálně, čili intenzivně. Pokud mu bylo v rámci jednoho pěstitelského zásahu odebráno najednou přibližně 70-80% objemu nadzemní části... celý příspěvek >
TOP odrody sezóny 2018, 12.12.2018
Já jsem si bohužel fotodokumentaci tohoto postižení plodů nepořizoval, ale můžeme se podívat na fotku v tomto vlákně od hosta 199.250 ze dne 10.12., čas 20.39. Poškození jádřinců, typické pro letošní rok, je zde jasně vidět:  požerky ve formě... celý příspěvek >
TOP odrody sezóny 2018, 11.12.2018
Je to záhada, také si to neumím vysvětlit. Obalečů je vícero druhů, jsou i jiné druhy ovocných červů,... nevím.
TOP odrody sezóny 2018, 11.12.2018
Po dle mě se nejedná o houbovou chorobu, ale následek specifického napadení obalečem. U nás v JZ Čechách to bylo letos taky hodně rozšířené. Jablka pro moštování jsem musel krájet napůl (vopruz), napadeno cca 50% plodů, prvních 20 litrů jsem musel... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika