Příspěvky uživatele - 204.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 26.9.2021
Mít rajčata pod stříškou, tak snad postřiky nepotřebuji vůbec ; ve skleníku plíseň bramborová také není, rajčata tam rostou bez zásahu, problém je, že mi tam vlezou jen tři rostliny.
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 25.9.2021
Já naopak v letošním roce na chemii nadávám. V červenci poctivě střídané postřiky Championem+Ortivou, celkově pětkrát, v druhé půli srpna jsem odjel na deset dnů na dovolenou a plíseň se tu rozjela ve velkém. Nevím k čemu jsem se s postřiky obtěžoval... celý příspěvek >
Pestovani jednouplodicích jahod, 24.9.2021
Pokud ty listy nejsou suché, nemocné, nebo jakkoli jinak poškozené, nevidím důvod proč je teď stříhat. Navíc na výsadbu pozdě ještě není, počasí je "pěkné" ve smyslu pro jahody, takže zakořenit určitě stihnou.
Zimaaaaaa, 27.8.2021
Po týdenní dovolené mimo domov mohu říci, že současné počasí přežily zcela bez úhony pouze rostliny odolných rajčat (Crimsony, Vesper, Mt.Magic) Záhon ošetřovaný výluhem skořice+hřebíček (v srpnu ošetřováno téměř obden) a záhon ošetřovaný... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 16.8.2021
Na slepém vzorku - rajčata zcela bez ošetření, se během víkendu rozjel útok plísně bramborové. Dnes jsem otrhal kýbel listů a obávám se, že tento záhon má svůj osud zpečetěn. Všechny ostatní jsou ale OK - jak "odolné" odrůdy, tak záhony s... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 12.8.2021
Stav pokusu k 12.8., pokračuje velmi vlhké a teplé počasí asi jako všude, dokonce i v těchto dnech, kdy mělo být slunečno, dvakrát denně krátká přeháňka, která ale stačí k ovlhčení listů. 1) slepý vzorek bez ošetření - objevily se první skvrny,... celý příspěvek >
Pokus s krmením slimáků, 3.8.2021
Po třech dnech vypouštím slimáky na svobodu. Zkonzumovali celkem 60 granulí Ferramolu a žijí dále. Mohu říci, že jim granule chutnají a dají jim přednost i před listem salátu. Tímto způsobem zřejmě "účinkují" - zaplácnou je a oni pak nechají vaše... celý příspěvek >
Pokus s krmením slimáků, 2.8.2021
Tím jsem si jistý, jenže víte co se stane, pokud někdo nebo něco pozře otráveného slimáka? Samotná granule zřejmě lákavá není, uvnitř jeho těla ale zůstává právě díky rychlému účinku.
Pokus s krmením slimáků, 2.8.2021
Vězte, že před hodinou byla bouřka a kdybyste chtěl nasbírat 1000 slimáků, jste zván. Dva "hrdinové", kteří zvládli tuto masáž, si svobodu zaslouží. Zatímco ostatní slimáci jen ničí, tito dva mi ušetřili majlant - granule již kupovat nebudu, vůbec... celý příspěvek >
Pokus s krmením slimáků, 2.8.2021
Jsme téměř 48 hodin od izolace slimáků. Během noci zmizelo dalších 20 granulí - ty je opravdu lákají, zatímco rajčata nechali být. Slimáci jsou nicméně dál fit a zjevně i při chuti. Fungování účinku zatím vypadá jako princip přežrání - sežere lákavou... celý příspěvek >
Pokus s krmením slimáků, 1.8.2021 Obsahuje fotku
24 hodin po krmení Ferramolem slimáci dál žijí, ve skleničce přibyly světle zelenomodré exkrementy.  Dokrmuji dalšími 20 granulemi přípravku, který je má zničit. Zatím mohu uznat jen to, že je láká.
Pokus s krmením slimáků, 1.8.2021
18 hodin po zahájení experimentu se jeden ze dvou slimáků schoval pod list. Druhý slimák vylezl na vrchol skleničky a hledá cestu ven.  Nabídl jsem jim nakrájené rajče, zatím ho nechali být.
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 1.8.2021
- no předpokládám, že všechny zmíněné odrůdy mají "jen" uvedenou toleranci, nějak moc nevěřím v úplnou rezistenci. Mýlím se? - mám to, co lze sehnat na českém trhu, tj. Crimson Crush, Cocktail Crush, Vesper, Mountain Magic, Consuelo. Měl jsem i... celý příspěvek >
Pokus s krmením slimáků, 1.8.2021 Obsahuje fotku
Úvodem upozorňuji, že zásadně nepoužívám moluskocidy na bázi metaldehydu. Měl jsem tu čest vidět, co tento jed způsobí, pokud mrtvého slimáka pozře ježek - a těch mám na pozemku hodně. Včera v 18 hodin jsem do klasické 0,7l zavařovačky izoloval... celý příspěvek >
Zaštipnutí rajčat koncem sezony, 30.7.2021
Po zaštípnutí vrcholu začne rajče mnohem bujněji obrážet odspod rostliny, čímž mi tedy osobně přibývá práce v prostoru, kde se jednak pracuje blbě, a kde jednak lépe drží vlhkost. Od jisté doby už vrcholy nezaštipuji, i když mi přerůstají oporu.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika