Příspěvky uživatele - 80.104

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
škumpa, 26.10.2007
Moc jsem se pobavil. Díky. Latinsky RHUS (čte se opravdu "rus" - ale shoda je čistě pouze fonetická) je prostě škumpa. Tak jako v němčině  GOTT je bůh. Ještě k její růstové agresivitě: sám mám letitý strom, pravidelně sestřihávaný, v trávníku... celý příspěvek >
Korejská jedle - nevím si rady - nerostou mi šišky, 17.10.2006
Základní znaky (stručně) odlišující Abies Veitchii od A. Koreana: pupeny: A.V. má malé kulovité, červeno-fialové a sklovitě pryskyřičnaté                A.K. téměř kulaté,... celý příspěvek >
tis nebo zimostráz?, 11.8.2006
Podívejte se sem, http://www.lesniskolky.cz/adresar.php?k=Libereck%FD  snad něco najdete, F.H.
Moje zahrada 3D, 11.8.2006
Program si můžete zdarma stáhnout a vyzkoušet (okleštěná demoverze) http://www.rgmt.cz/demo-planner-1.html a uvidíte sama:-)  S programem se dá jakžtakž pracovat na vlastní zahradě, 3D pohledy jsou celkem uspokojivé (nejdou ale vytisknout),... celý příspěvek >
tis nebo zimostráz?, 11.8.2006
Ještě něco k ceně sazenic tisu: když cestuji po republice a uvidím někde trošku slibně vyhlížející zahradnictví (t.j. že neprodávají jen kedlubny a celer), tak se tam zastavím. Téměř všude mají tisy v kontejnérech ve velikostech 30 - 40 cm za... celý příspěvek >
Nimba, 11.8.2006
Nimba - latinsky Melia Azedarach, nebo M. Azadirachta, je stálezelený tropický strom (až 15 m) domovem v Indii. Občas je k vidění v květinářstvích kde se prodává jako pokojová rostlina. Pokud ji scháníte kvůli jejím  léčebným účinkům,... celý příspěvek >
Keř s modravými květy, 26.7.2006
Ceanothus  v květu skutečně asi nadchne každého, ale v našich klimatických podmínkách se dá udržet  pouze jako nádobová rostlina. Nepomůže žádná zimní přikrývka a pod. - vyzkoušel jsem už všechno, kromě vyhřívaného záhonu a skleněné kopule... celý příspěvek >
Acer palmatum Atropurpureum, 26.7.2006
Nemohu souhlasit s názorem, že tento javor je velice náročný na pěstování a na výběr místa. Pokud to není vyloženě úpalové místo třeba ještě s pískovou půdou, roste spolehlivě všude. Naprosto souhlasím se zbytkem reakce J.V. Javory všeobecně mají... celý příspěvek >
Buk lesní - prosím o radu, 26.7.2006
Tento buk dorůstá až 20 m výšky a 4 - 5 m do šířky. Dá se ale velmi snadno udržet  na uzdě  sestřiháváním, které snáší velice dobře. Proto se také používá do stříhaných živých plotů. Má super podzimní vybarvení.
Japonský javor, 26.7.2006
Pojem Japonský javor je moc obšírný. Upřesněte druh - nejlée latinský název - který chcete naroubovat.
Korejská jedle - nevím si rady - nerostou mi šišky, 26.7.2006
Pod názvem "Korejská jedle" se u nás prodávají dva druhy: Abies Koreana, původem z hor v Jižní Koreji. Má pomalý růst, dorůstá cca 10 metrů (v domovině až 15) a plodí poměrně již od mladého věku. Bohužel šišky bývají v naši oblasti často... celý příspěvek >
Podivne chovani Gingko Biloba, 17.5.2006
Edo & Petro, špatně neděláte asi vůbec nic. Jinan,  totiž, je jedna z dřevin, které na jaře raší jako téměř úplně poslední. Můj dvacetiletý strom na zahradě začíná právě teď teprve vystrkovat špičičky z pupenů. Obrňte se trpělivostí a úspěch... celý příspěvek >
Kanadská jedle, 17.5.2006
Milá Magdo, asi Vás nepotěším tím, co Vám teď sdělím, ale patrně jste (jako mnoho ostatních) naletěla na neserióznost obchodníků. Také jsem před vánocemi stál v Baumaxu před nádhernými kanadskými jedlemi v květináči. Těsně než jsem si dal tu vybranou... celý příspěvek >
Hnojivo pro tuje, 10.5.2006
Absolutní souhlas, jenom upřesnění - ty tři tablety nepříjdou na jedno místo, ale stejnoměrně rozmístit po obvodu stromku. Ať Vám to roste!
tis nebo zimostráz?, 27.4.2006
Tis Vám schvaluji, je úžasný a navíc, narozdíl od zimostrázu, nenamrzá. Mám z tisu kus živého plotu - za cca 15 let je výška téměř 3 m. Vzpomínám si, že po vysazení malých sazenic se první rok tvářil, že se mu tady nebude líbit a nevyrostl snad ani o... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika