Příspěvky uživatele - 84.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 24.2.2020
Díky i za tuto poučnou reakci. Stále hledám protiargumenty pro moji domněnku, že patrně rozhoduje co největší připodobnění k prostředí ve skladech s tzv. řízenou atmosférou, tj. určité zvýšení CO2 (a pochopitelně etylénu) na úkor... celý příspěvek >
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 24.2.2020
Díky za reakci. Já ovšem také nepoužívám fungicidy. Na to, že sklizeň byla trochu opožděná, něco navíc po silných větrech (na které doplatily "tradičně" Wealhy -u těch se čekat nedá, ale holt jsme museli odjet v nejnevhodnější dobu),tak asi... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 24.2.2020
Děkuji
Jak na rez hrušnovou?, 24.2.2020
Otrhání listů je pro \\\"puntičkáře\\\" (v tom kladné slova smyslu) také řešení.    Sám k nim nepatřím, ale za určitých okolností se tak také chovám. Na dvoře, hned vedle sezení, je asi 7-letá kdouloň, na kterou jsem předloní a vloni... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 24.2.2020
Omlouvám, se, že jsem neprošel celou diskusi dostatečně pozorně, ale patrně mi uniklo, jaký faktor likviduje semena plevelů ("...zničení semen...", jak uvádí Mimmo z 11.2.2020 17:50), když je pro Bokashi postup příznačná, jak dále uvádí "...nižší... celý příspěvek >
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 24.2.2020 Obsahuje fotku
ještě druhá sada fotek Laco430k
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 24.2.2020 Obsahuje fotku
   Moje poznámka souvisí se kvalitou skladovaných jablek a degustací z lońské sklizně jen nepřímo - chtěl bych se podělit o zkušenosti.    Mám sice možnost uskladnit jablka ve venkovním sklípku v severním svahu, ale jednak je... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 27.1.2020
K poznámce o (silné) adsorpci živin na dřevěné uhlí a k vašemu srovnání s gelem "...výborně váže vodu, ale dost neochotně ji předává kořenům..." bych zmínil, že v literatuře o permakultuře jsem kdesi zaregistroval, že z důvodu silného poutání... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 27.1.2020
Sám - pokud, mám k dispozici - rád dávám veškerý (jen dřevní) popel do půdy a jsem jednoznačně přesvědčen o tom, že půdu tím vylepšuji. Přímé zvýšení výnosu ale nepozoruji, tam má nesrovnatelně větší(byť krátkodoběji působící) význam kompost.... celý příspěvek >
Zuzana a Zvoša, 18.11.2019
Děkuji za názor, ještě tedy počkám jestli se nakonec projeví (není to na místě kde bych nutně musel šetřit místem)
Zuzana a Zvoša, 18.11.2019
Rád bych se Vás pane Vysloužile zeptal, jestli máte ještě Zvošu a jak ji hodnotíte dnes? Já jsem ji zakoupil (Zvonkové tehdy neměli a tak jsem se spolehl na doporučení prodejce) a vysadil před 5 lety a zatím nic moc. Pěkný plod jen výjimečně,... celý příspěvek >
Krušpánek, 12.8.2019
Sestříhali jsme (tedy moje žena, já to tak dobře neumím :-)) krušpánek na pahýly 10-15 cm do zdravého dřeva, skoro až k zemi a postříkali Karate. Moje žena tvrdí, že kdysi provedla podobně razantní řez a krušpánek se vzpamatoval. Takže to vidím... celý příspěvek >
Očkování, 9.8.2019
Děkuji, pomohlo mi to. Na jaře při roubování se toho dnes už také nebojím, (na roubování ze stromu na strom jsem se "vyučil"). Ale chtěl jsem pokročit dále, tj. na letní očkování (Ani nevím, jestli jsem se tím dostatečně vyjádřil, že mi jde o... celý příspěvek >
Očkování, 9.8.2019
Letos prvně zkouším letní očkování a nejsem si jist jednou věcí. Všude se totiž doporučuje použít k odběru oček tzv "dobře vyzrálé letorosty". V tuto dobu (podle mne nejvhodnější v našich podmínkách) však je problém najít z větší části zdřevnatělý... celý příspěvek >
Letní jablka dozrávají, 5.8.2019 Obsahuje fotku
Neznám tuto odrůdu (stromek asi 6 let, dlouhé tenší větve), Doposud jsem ji považoval za raně podzimní, letos zraje o cca 14 dní dříve než jindy. Má pevnější slupku, ale nevadící, dužnina je pevnější, křupavá, štavnatá a chutná... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika