Příspěvky uživatele - 108.254

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Aku teleskopické nůžky nebo pilka?, 9.4.2024
Prosím o zkušenosti z praxe, jaký stroj je pro práci - prořez stromů ve vyšších partiích vhodnější a zda řez akupilkou není příliš nekvalitní. Děkuji. Radouš
Přehledné pomologie, 8.11.2022
Databáze odrůd ovocných dřevin
Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?, 1.5.2022
Už pěstuji jabloně hezkých pár let. V současné době z rezistentů to jsou - Lipno - pro mne nic moc, ale pokud někdo miluje měkká šťavnatá jablka.. - Karneval - úrodný, velmi dobrý, bez chorob, výdrž únor-březen - Merkur - podobně, ještě o... celý příspěvek >
Jabloň Karneval, 18.1.2022
Karneval letos opět chuťovka, v porovnání s Lucy je křehčí a šťavnatější, budu jej dál roubovat. R.
Jabloň Karneval, 4.1.2021
Karneval u mne na pomyslném žebříčku hodnocení odrůd sice pomalu, ale rok od roku stoupá. Pravidelná a hojná úrodnost, velmi dobrá chuť a zajímavý vzhled, také rezistence proti houbovým chorobám - to jsou plusy, minusem je sklon k vadnutí a kratší... celý příspěvek >
Jabloň Karneval, 26.10.2020
Zatím, po letošní úrodě, se mi Karneval dost líbí. Zdravý růst, koruna se dost zahušťuje, ale to lze snadno zvládnout, jetli jsou plody pruhované, či zcela červené, to nepovažuji za podstatné. Nepadá, na stromě nehnije, netrpí hořkou pihovitostí a... celý příspěvek >
Rozela, 25.10.2020
Zdá se, že Rozela je nyní hodně blízko své ideální kondice. Dužnina je pevná, ale křehká, velmi šťavnatá, chuť výborná s harmonickým poměrem... to klišé nebudu opakovat, ale je to tak. Po devíti létech pěstování na ČK se mi líbí i přiměřeným růstem,... celý příspěvek >
Rozela, 9.10.2020
Devítiletý ČK Rozely letos přeplodil (moje chyba), tak jsou plody trochu menší a i pomaleji dozrávaly. Chutnaly vosám i sršňům až příliš, nezbylo, než je sklízet postupně a i trochu podtrhnout. Na stromu jsem nechal pár desítek převážně trochu... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 12.9.2020
Čtyřletý polokmen na MM106 na zatravněném stanovišti, letos první plod, takže míru poškození zatím nelze posoudit. Osmiletý stromek na M26 má v místě roulbování u zemi abnormálně velkou bouli, velká část plodů je "chycená", nejvíce ty silně osluněné,... celý příspěvek >
Roubovací klešte, 6.1.2020
Roubovací kleště mám, většinou roubuji kopulací, kleště využiji pro silnější rouby. Výhodou je rychlejší práce (po získání praxe) a snazší ovíjení páskou - roub není třeba přidržovat. Líbí se mi i téměř neznatelný srůst. Co se mi nelíbí je řez... celý příspěvek >
Rozela, 2.10.2019
Letos celkově slabá úroda v důsledku jarních mrazíků, v okolí je mnoho zahrad zcela bez plodů. Dnes jsem shodil ze špičky poslední z několika plodů, ponechaných úmyslně k přezrání pro mlsné jazýčky ke konzumaci rovnou po utržení. To pak lahodná šťáva... celý příspěvek >
Karneval, 8.5.2019
Moje zkušenost ze západních Čech, 400mnm, je prakticky shodná. Plody jsou trochu povadlé, dužnina už spíše měkčí, Karneval je však stále ještě jedlý, i když před měsícem na tom byl znatelně lépe. Je ovšem květen, na tuto dobu je jeho kondice... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika