Příspěvky uživatele - 173.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Systémové insekticidy, 30.1.2020
Je přeci úplně jedno, čím strom postříkáte, predátoři pozřou otrávenou kořist a umřou. Pak zase trvá, než se kořist namnoží, sežere úrodu a pak tepr se predátoři namnoží znovu. Bohužel je již po úrodě a vy si vychutnejte rezidua. Dobrou... celý příspěvek >
Odrůda Katinka, 28.1.2020
Rád bych se zeptal, nakolik je to nebezpečné, řezat slivoně v tomto období. Mám obavy o velký únik mízy řeznou ranou, zvláště při letošním průběhu zimního počasí. Na druhé straně by mi tento termín z hlediska posouzení koruny i časového... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 21.1.2020
Mluvíte mi z duše.
Bokashi druhé kolo, 21.1.2020
Trochu nerozumím, argumentům sprašová půda, jílovitá a podobně. Jisté je to, že pokud v půdě není dostatek organického materiálu, půda umírá. Při klasickém (přírodním) rozkladu probíhají procesy i aerobní i anaerobní, v podstatě nedaleko od sebe. Oba... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 8.1.2020
P.S. Občas na kompost vyliji i nespotřebované mléko, případně prošlé jogurty - příspěvek laktobacillů.
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 8.1.2020
Asi jsem nepochopil bokaschi, ovšem mi to připadá dost podobně, jak to praktikuji již 12 let. Tam, kde chci mít do budoucna záhon, naházím větve, štěpku, piliny a poté přes léto zavážím posekanou trávou. Občas prohodím hlínou z krtinců, popelem z... celý příspěvek >
Spodní voda a ovocný strom, 15.12.2019
Podnož je myrobalán, ta je obecně nenáročná na půdní podmínky. Samozřejmě v nepříznivých podmínkách pak hodně odnožuje. Trochu záleží také na odběru výživy naroubovanou odrůdou. S ohledem na vývoj počasí a na fázi měsíce jsem dnes již vše nasázel,... celý příspěvek >
Spodní voda a ovocný strom, 13.12.2019
Před dvěma dny, 11. prosince jsem byl obdarován 17ti stromky - jabloně, hrušně a slivoně od svého známého prodejce, který je již neprodal. Kořeny ale vypadají dobře.  Jabloně jsem provizorně založil do záhonu a vysadím je asi až zjara. Hrušně... celý příspěvek >
Dají se jíst slimáci?, 13.12.2019
S běžci souhlasím, bohužel na mé zahradě bych jich potřeboval cca 150 aby počet slimáků znatelně poklesl. Navrhoval bych možná lyofilizaci (vysušení mrazem) po vyhladovění (od*ovnění)  a omytí od slizu. Protože se v krizovém prostředí pak... celý příspěvek >
Lze udělat vysokokmen ze čtvrtkmenu?, 9.11.2019
Proto bych navrhl udělat ve výšce budoucí korunky dle průměru kmene 1 - 3 zářezy délky 1 - 1,5 cm na přerušení mízních pletiv,  pak je velká pravděpodobnost vyrašení nového výhonu pod zářezem.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika