Příspěvky uživatele - 80.89

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hledám zvláštní jabloň, 4.1.2010
Ještě doplním: Croncelské je pozdě letní odrůda, Hedvábné pozděkvěté podzimní, rychle moučnatí,  drobné; ty vylučme. Název "citronka" se dával každému druhému jablku, buď podle barvy, tvaru nebo chuti. Setkal jsem se takovým... celý příspěvek >
Hledám zvláštní jabloň, 4.1.2010
Zdravím všechny pomology! Určovat odrůdu jen podle slovního popisu je nelehké, konečně i fotky většinou nepomohu, pokud se nejedná o nezaměnitelný tvar a barvu. Jak jsem si to od začátku pročítal, tak mně vyskakovala Šampaňská reneta a Ušlechtilé... celý příspěvek >
Boule na starší jabloni, 4.1.2010
Dobrý den, myslím, že to není patologické, jedná se o bernoty. Obrázky zachycují jen detaily boulí, typická nadměrná tvorba na kmeni je u odrůdy Blenheimská reneta - nikdo to u ní za projev choroby nepovažuje. Stanislav B.
Boikovo obrovské, 15.6.2008
Jo Ondro, jenže Boikovo obrovské je úplně jiná odrůda než Boikovo. Roste mnohem bujněji, plodí na delším dřevě, koruny jsou až ploché. Boikovo má koruny více do výšky,, vyholuje, silně trpí padlím. Plody jsou také dost odlišné. Klasické Boikovo je... celý příspěvek >
odrůda jadernička, 13.5.2008
Když si ještě uvědomíte, že Suchý to psal před 100 lety a v současnosti bývá v květnu, červnu, červenci (období iniciace a diferenciace květních pupenů) poměrně hodně teplo (dřeviny mírného pásma jsou termoinduktivní), tak si myslím, že začne i... celý příspěvek >
Blenheimska rta a Parkerovo, 21.3.2007
Dědičnost se týkala přesevu Jaderničky. Prostě si snáze udržuje mateřské vlastnosti, čehož se dlouho využívalo - proto tolik typů, nejedná se o mutace, jak je tomu běžně u jiných odrůd; ale opravdu nemusí jit o matroklinní dědičnost, tak dalece jsem... celý příspěvek >
Blenheimska rta a Parkerovo, 9.3.2007
Zdravim, obe odrudy mam. Chcete rouby nebo na podzim stromky?  Muzete mi napsat na sbocek@centrum.cz. Jeste bych reagoval na pana Vyslouzila. Vsechny  jablone nemusi mit vzajemne výbornou kompatibilitu. Kulturni jablone jsou vysledkem... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika