Příspěvky uživatele - 236.43

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mrazuodolné odrody jabloní a podpníky, 2.12.2019
Celkem by mne v této souvislosti zajímalo - snad by si pamětníci, věci znalejší, vzpomněli -  jaké podnože převažovaly dříve pro stromy v alejích podél cest. Jednalo se určitě o velký počet a dodnes vidíme, že bez ohledu na různorodou péči... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 26.11.2019
Souhlas, ve stejném termínu jsem sklízel i vedle stojící Boikovo - zatímco v nejhořejších patrech byly plody krásně vybarvené a pokud bych je neotrhal, tak je nejbližší vítr shodí, v nižších patrech na severní straně byly ještě zelené a tvrdé, šly... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 26.11.2019
Sudetská reneta možná vydrží na stromě do Vánoc, ale letos po prvním silnějším větru, kdy třetina opadla, jsem raději začátkem října obral všechno - a zdá se, že jsem udělal dobře. Nějaké Zvonkové také v tuto dobu částečně opadlo, a i když jsem... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 31.10.2019
Opomněl jsem poznamenat, že ze 3 rýčů, které jsou doma k použití, byl ten Fiskars používán nejvíce, považuji jej za zaplacený a až doslouží, určitě se budu snažit náhradu (v ceně 400-500 kč) zakoupit. Dlouhé nože Fiskars ovšem nikdy.
Zakalená část pálenky, 31.10.2019
Dobrá rada dráhá - soudím, že ´jsou-li malé demižónky u země a neopletené, nekryté a na zemi, je v nich ve stodole o nějaký stupeň chladněji než desetilitrových chráněných. Podmínky stodoly a další okolnosti neznám, předpokládám, že demižonky byly... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 30.10.2019
Myslím, že to tak nejspíš bude. (Ten název Škarotka (nebo Škarodka), pochází z oblasti obce Kelč, zatímco Žlutaňa je domácký název z oblasti Rožnova pod Radhoštěm. Obojí je v místě výskytu oblíbené pro sušení na náplně do vdolků.
Rez hrušňová - vím jak na ní, 30.10.2019
Sledoval jsem během roku stav hrušní v okolí, abych odhadnul, jestli jsem likvidací jalovce hrušním účinně pomohl nebo už bylo pozdě. Nejbližší (8 m) dvě staré (pozdně letní-snad Williamsova) byly zasaženy kompletně. Dvě další staré a... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 30.10.2019
Na kdouli jsem vloni na jaře narouboval Boscovu a Škarotku (za kůru po třech roubech) a vše se chytlo. Teprve pak jsem zjistil, že kdoule má špatnou afinitu na Boscovu(nebo naopak?). Letos na jaře jsem na tutéž kdouli narouboval Žlutaňu(tradiční... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 30.10.2019
Naše zkušenosti: Máme 4 roky rýč Fiskars a slouží dobře - i když máme pocit, že už je trošku "natažený". Subjektivně vzato, podle toho, jak se drží v ruce a jak se s ním pracuje, je jeho ergonomie je velmi dobrá. Byl zakoupen v Těsmatu za cca... celý příspěvek >
Co opyluje kiwi?, 11.6.2019
Gratuluji k úspechu Někdy zkusím dohledat, co to vlastně je za druh. Uvádí se snad, že obdobně, jako u jiných druhů není nutná další rostlina - ale zvyšuje se údajně počet plodů. V této souvislosti by mne zajímalo, jestli k tomuto vylepšení... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika