Příspěvky uživatele - 172.9

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pomoc pri určení odrody, 25.8.2020
Tak na lekvár a kvas to nieje, ale to v podtatranskej oblasti je celkovo problém. Na konzum za surova sú tiež lepšie slivky, ale napr. na kompót sušenie príp. pečenie je to jedna z najlepších odrôd.
Pomoc pri určení odrody, 25.8.2020
No tak toto naozaj vyzerá na čačanskú najboleu...
Pomoc pri určení odrody, 25.8.2020
A bolo by dobré vybrať takú už vyfarbenú, nie zelenú
Pomoc pri určení odrody, 25.8.2020
Lepotica to nebude, tá by už v tejto dobe aj pod tatrami musela byť zrelá. Najlepšie by bolo keby ste jednu odtrhli, položili na dlaň a tak odfotili. Najbolea je chuťovo podpriemerná aj u mňa /210 nm/. 
Odrůdy slivoní nejodolnější (jarnímu) mrazu?, 16.8.2020
No však presne o tom píšem. Slivky mi od roku 2015 zmrzli iba 1krát.  Minulý rok zhodili kvety po nadúrode z predošlého roka.  Broskyne nepestujem, Čerešnu mám jednu a každý rok na nej niečo je. Raz viacej raz menej, ale kedže ja osobne moc... celý příspěvek >
Odrůdy slivoní nejodolnější (jarnímu) mrazu?, 15.8.2020
Tak niesom síce z južnej moravy ale zo stredného považia /nadmorská výška taká istá ako uvádzate vy/ čo sa týka jarných mrazov, to je to posledné čo pri slivkách u mňa zaváži. Za posledné roky /od roku 2015/ čo som oficiálnym majiteľom pomerne... celý příspěvek >
A co vaše švestky 2020, 9.8.2020
Takže zo sortimentu ktorý mám vysadený ja mám akotak zrelý ešte len Topstar. Po minulá roky výborná chuť, ale ten čo som okoštoval dnes tak nič moc, ale ešte na strome zopár dní vydrží, tak uvidím. Čo sa týka množstva, vyzerá to u sliviek tento rok... celý příspěvek >
Zanedbana marhula, 11.6.2020
Toto asi čítať nechcete, ale najlepšie bude ked ju vykopete a zasadíte nový stromček. Z tohto už nikdy poriadny pekný stromček nebude. jedine v prípade že by ste odstrihli obidve tie ramená a počkali či vám niečo vypučí, avšak trvalo by to niekolko... celý příspěvek >
Top ten = deset nejlepších, 11.5.2020
1. Velkopavlovická 2. Barbora 3 Bergeron 4.Kioto 5. Hargrand Je to síce iba top5 s prihliadnutím a moju pestovateľskú polohu /Trenčín 220 nm/
Podpník weiwa, 29.10.2019
ešte som zabudol dodať, budem to vysádzať v záhrade na mieste kde sa doteraz pestovala zelenina, čiže v pravidelne obrábanej pôde.  Nadmorská výška cca 220m /Trenčín/. Mám tento stromček zasadiť príp kúpiť druhý na myrobaláne.?
Podpník weiwa, 29.10.2019
Zdravím Má niekto skúsenosti s pestovaním marhúl na poddpníku weiwa? IO aký podpník ide je to slaborastúci? Takmer žiadne informácie som o ňom nenašiel. Včera pri kúpe stromčekov v ovocnej škôlke došlo k omylu. /kupoval som 2x velkopavlovickú a... celý příspěvek >
Hrušky, páliť alebo počkať?, 5.10.2019
Takže som dneska vypálil a pravdepodobne som dobre urobil. Z 500 litrov kvasu toho vyšlo po zriedení na 50.5% 54 litrov hruškovice. 
Hrušky, páliť alebo počkať?, 3.10.2019
Wiliamsky šli do kvasu priamo zo stromu, Clappove som mal cca 10 dní po obratí v chladnej pivnici. Keď som ich dával do suda, nebolo ich treba ani šrotovať, stačili ich stlačiť v ruke boli makké ako blato, ale samozrejme neboli nahnité. 
Hrušky, páliť alebo počkať?, 2.10.2019
Dobrý deň, prosím o radu. Mám založený kvas z hrušiek, cca2/3 sú Wiliamsky a 1/3 Clappova. Kvas bol založený presne pred mesiacom tj 2.9. Hrušky boli podrtené a na 120 litrový sud bolo pridaných 2kg cukru rozpustené cca v 10litroch vody. Hneď na... celý příspěvek >
Marhulovy kvas s kostkami, 25.8.2019
Však to som písal. Niektoré pálenice v mojom okolí neakceptujú kôstky ani v slivkovom kvase, strašia tým, že slivovica bude horká a bude obsahovať kyanovodík. U nás na slovensku je to v poslednom čase,,veľká móda" vykôstkovávať všetko ovocie a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika