Příspěvky uživatele - 68.117

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 14:08
Vsetínsko: ráno -2,1°C. A dopadlo to podobně jako u Vás. Ořešák hin, ryngle taky (a to jsem u nového stromu Oulinské letos očekával první plody)😭, třešeň Kordia je též kaput. Ale višeň je kupodivu ok (a to mi spadla netkanka z větví). Cca 15.... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 18.4.2024 Obsahuje fotku
I já budu muset letos na domácí třešně (a nejen na ně) zapomenout. Na zítřek u nás hlásí -2°C (původně hlásili -1°C). Takže to samozřejmě odnese Ořešák, třešeň Kordia, švestky a bohužel i jabloně (Jadernička, Smiřické, Spartan, Rubín, Melodie) a... celý příspěvek >
Kterou slivoň - Haroma, Hanita či Jofela, 17.4.2024
Pokud se ve Vašem okolí nevyskytuje šarka, tak bych do žádné z Vámi uvedené slivoně nešel a zvolil bych Hamanovu švestku. Chuť má luxusní, plody jsou slušně velké 20 - 25g., má vysokou plodnost, jde perfektně od pecky, je odolná proti mrazu, poměrně... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 15.4.2024
Na Vsetínsku mi accuweather bohužel taky hlásí -1° a to na čtvrtek. Takže na Kordii která je od minulé středy v plném květu nic nebude a vlašský ořech dopadne pravděpodobně stejně. Tak snad to vydrží alespoň Durancie, jabloně a hrušeň Pařížanka.... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 15.4.2024
"mráz přichází když už jsou vytvořené malé plůdky a ty jsou extrémně citlivé." Bohužel je to tak. Ještě v březnu 2020 jsem si myslel, že plůdky vydrží víc než květ. Ale po té, co mi v květnu 2020 při -1 zmrzlo cca 80% plodů na Kordii jsem zjistil... celý příspěvek >
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 4.4.2024
"Zasadil jsem třešeň po 50leté třešni, a je ještě bujnější, než byla ta stará."  A jak Vám ta třešeň plodí? Taky jsem před 15. lety zasadil třešeň (kordii) kousek od místa, kde stála původní třešeň a už bych to nikdy neudělal. Sice je to... celý příspěvek >
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 2.4.2024
Zkuste ji naroubovat nebo naočkovat na St. Julien, Mandloň případně na broskvoňový semenáč. Z pecky Vám 100% stejná broskvoń nikdy nevyroste - i když plody senáče mohou mít díky samosprašnosti podobné vlastnosti jako původní broskvoň.
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 20.3.2024
O tu kyselinku mi právě jde. Extra sladká jablka typu Golden Delicious nebo Rubín moc nemusím. Takže jak trochu pominou mrazy, půjdu si jej koupit.
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 20.3.2024
Moc děkuju🙂. Řez a probírku zvládnu. A co se týká strupovitosti u Idaredu, způsobuje třeba praskání a následné hnití plodů? Tento problém má totiž odrůda "Banánové zimní" u mé známé (v červenci se začnou objevovat velké strupy, které následně... celý příspěvek >
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 20.3.2024
Smiřické není špatné, ale u nás vydrží křupavé a šťavnaté jenom 14 dní. Potom zmoučnatí a stává nevhodným k přímému konzumu. V takovém stavu už je použitelné jenom do štrůdlu nebo na sušení. A to je právě důvod proč ho plánuju časem nahradit.
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 16.3.2024
Tak jsem začal přemýšlet nad výsadbou nové jabloně která by časem nahradila odrůdu "Smiřické" a napadlo mě zkusit Idared protože dlouho vydrží. Původně jsem chtěl Strýmku nebo Jeptišku (zajímalo mě, jak opravdu chutnají) ale ty se mi nepodařilo... celý příspěvek >
Asparagus Sprengeri, 2.3.2024
Moc děkuju za odpověď.
Asparagus Sprengeri, 1.3.2024
Ahoj, tento týden jsem si přivezl mladou rostlinu klasického pokojového Asparátu. Měl bych tři otázky: 1. Jakou zeminu použít při přesazování? 2. Kam jej umístit, aby mi vydržel co nejdýl? 3. Jak se rozmnožuje? Děkuju za... celý příspěvek >
Myrobalán - kdy zaplodí?, 3.9.2023
Letos na jaře jsem zrušil uschlou švestku (Čač. Lepotica) na myrobalánu. Odumřel pouze roub - podnož zůstala vitální, takže pařez přes léto pěkně obrostl a já se rozhodl to nechat růst, protože mi plané myroše zachutnaly (je to takové chuťové... celý příspěvek >
Oullinská renglóda, 5.8.2023
Závidím Vám! Já svou asi 30 letou Oulinskou nechal ač nerad před 6 lety shodit (sněhová kalamita v roce 2009 ji dala "po kabátě" a na následky poškození v roce 2017 umřela). A nový strom zasazený v roce 2019 ne a ne kvést. Přitom roste jako o závod.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika