Příspěvky uživatele - 253.108

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padání bobulí, 27.8.2021
Zasychanie bobul/trapiny je komplikovanejsi problem, s pricinami a riesenim si aj odbornici lamu hlavu. Urcite vyznamny vplyv na riziko vyskytu ma aj odroda (nemam info ci aj Rhea). Bezne sa stava, ze jedna odroda ma problem a ine nie. Urcite... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 26.8.2021
Vlani by som mal prvu urodu Admiralu na zastepenom strome. Ale koncom leta som len nasiel vsetky plody na zemi. Boli obrovske, velmi silne pehovite a s kratkou stopkou. Vytlacili sa a popadali. Stepene na asi 30rocnej slaborastucej podnozi. Tento... celý příspěvek >
Prosím poraďte odrůdu, 9.10.2019
Blizko pri dome znamena slabsie vetranie a nemusi to byt vyhoda... hlavne v pripade mucnatky, ktora nepotebuje priamo vodu, staci vlhky vzduch. V pripade perenospory pod strechou bude vinic menej napadnuty. Budete tam musie aj pravidelne zalievat... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 9.10.2019
Vostorg vyzera byt z hladiska odolnosti praskaniu, hnilobe a dlhej vydrzi na koreni tiez vyborny... nemam ho vsak tak dobre otestovany. Svetlana zda sa nebude mat taku dlhu vydrz na koreni ako Galachad, Alexa, Vostorg. Odolnost praskaniu vyzera... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 9.10.2019
Galachad dlhodobo potvrdzuje spickovu odolnost voci praskaniu, proti hnilobe a dlhu vydrz na koreni. Hmyz ho prilis nenapada, ale treba ho urcite chranit sackami aby ho neposkodzovali. Galachad moze poskodit priame slnko, najskor mu na slnku... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 8.10.2019
Melodia je naopak citliva voci mucnatke (padli) - byva u mna kazdorocne vyrazne napadnuta (bez postreku). Melodia ma chut vyrazne kyslu, cukry sa u nej nepresadia, kyseliny ich prebiju. Duzina je stavnata, krehka, ale je 'riedka' - toto vnimam ako... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 7.10.2019 Obsahuje fotku
Ja som sa snazil 3 roky pestovat moderne velkoplode "rezistenty" bez postreku. Prvy, druhy rok to celkom islo. Kym neboli plody tak to zvladali dobre. Prvu urodu ti najlepsi zvladli pomerne dobre (straty cca 20%). Dalsi rok bol vyrazne horsi. Preto... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 7.10.2019
Pekna odroda...  z ineho sudka ako tie ostatne. O takejto odrode - tmavo ruzova s vacsimi pretiahnutymi bobulami, som pocul od znamych. Im uz odroda zahynula. Ale v ramci ich rodiny sa hlasy na tuto spolahlivo odolnu odrodu ohladom velkosti, farby... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 6.10.2019 Obsahuje fotku
ALEXEJEVIC (autor Zagorulko: krizenim Malva x Millenium) udavaju: stredne skora odroda. ma velke tmavo modre bobule 15-18g, pretiahnute, odolne praskaniu. Harmonicka chut, mesita duzina - chruplava, vysoky obsah cuktu, supka nevadi, dlho... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 3.10.2019 Obsahuje fotku
Vostorg Novy Cerveny Rodi pravidelne, bohato, krasne velke strapce a velke bobule cca do 12g. Pri BIO postrekoch ma dobru odolnost. Prve sezony bol bez postrekov a tiez sa dobre drzal. V rok cca 2014 bol velmi dazdivy (stale prsalo) aj bez... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 3.10.2019 Obsahuje fotku
Chvalil som Alexu, ze dobre rastie v horsej pode a aj tam ma kvalitne bobule. Tu je priklad. Toto je v zlej lokalite strmy svah, blizko silnej visne, ktora odcerpava vodu i ziviny - zalievka len pri velkom suchu. Navyse jej tam este ryju... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 3.10.2019 Obsahuje fotku
Teraz som zistil moj omyl. Dal som predtym fotku Furor-u nie Faraon-a. Furor urcite mal miestami povlak na bobuliach od mucnatky. Tu davam Faraon - toto je urcite on. Na nom vsak mucnatku nevidim ani na fotke ani som nevidel nazivo. Uvidime o... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 3.10.2019
Je pravda, ze Faraon bol vo vyvoji pozadu za vacsinou sort, aj za napr. Alexou, ktora nie je skora. Tak si mozno pytal aj neskorsi postrek proti mucnatke, ked ine sorty uz boli naliate cca naplno a Faraon mozno nebol. Dalsie roky urobim aj... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 28.9.2019
Julian mate tak krasne tmavo vyfarbeny? Viete ukazat aj detail strapca?
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 27.9.2019
To je dobre, ze to mate zdrave s tymito postrekmi.  Ano vzdusne kry maju velmi velku rolu v odolnosti chorobam - to vidim aj u seba. Aku agro foliu to pouzivate? Ja pouzivam mulcovaciu netkanu 50g/m2, ta vasa vyzera hrubsie. Nemate potom... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika