Příspěvky uživatele - 97.51

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 30.6.2023
      Problémy s plísní v bramborách? Jak si to v hlavě nastavíte, tak to bude. Chcete eko? Musíte ohlídat, kdy by mohla nastoupit, ošetřovat preventivně - nejspíše neseženete nic, co by léčilo. Ta prevence je nutná, ještě i proto, že... celý příspěvek >
Opatření v sadu proti suchu, 13.11.2019
Zkoušel jsem hydrogel pod různou zeleninu i do volné půdy. Když to uděláte tak, že ho nasypete do země, promícháte vysadíte sazenice a zalijete, můžete s použitím pohořet. Sázel jsem tak celer. Ob jamku jsem dával suchý hydrogel - promíchal, vysadil,... celý příspěvek >
Opatření v sadu proti suchu, 12.11.2019
Hydrogel má stromek podpořit v prvních letech. Později by si měl stromek začít sahat do dalekého okolí sám. Ten koš na kořeny je určitě zajímavá věc, ale jakou naději mají kořeny, které prorostou mimo to králičí pletivo? tohle je něco jako květináč,... celý příspěvek >
Pravokořenné stromy, 5.11.2019
Studničné, Hagloe Crab,... Je třeba chtít něco tehdy, kdy to jde. Tzn. raději začít v létě a u místních co maj si semínka objednat, než začít s dotazy v tuto dobu
Šalvěj pomoučená - trvalka nebo letnička?, 22.10.2019
Mnoho trvalek z oblastí, kde nikdy nemrzne se u nás označuje za letničky. Patří tam i šalvěje. Otázka je stojí-li to za to starat se o ní celou zimu (asi jako o pelargonie) a pak je řízkovat, když si stačí koupit pytlík se semeny a začít výsevem v... celý příspěvek >
Kanadská reneta alias kmínová, 22.10.2019
Můj průvodce říkal, že to budou Moraváci psát. Tohle jablko má jinou chuť a více zahloubenou kališní (bubákovou) jamku. V místě je přeroubováváno druhé století a odkud ho pradědeček sehnal už domácí nevědí. To je stejné jako u toho neurčeného. Ivan
Kanadská reneta alias kmínová, 22.10.2019
Není. Je to jablko jemnější, nemá zrnitost a ostrost chuti \"Boskopu\" a teď je už k jídlu. Nm. výška okolo 500 m, o Boskop si teď odřete jazyk i patro.
Kanadská reneta alias kmínová, 22.10.2019 Obsahuje fotku
O víkendu jsme byli na procházce starými sady. Našli jsme taky jednu "koženku", teď skoro akorát k jídlu. A další odrůdy.
Identifikácia ovocia, 22.10.2019
Je i v Buchlovicích, v arboretu v Brně. Prvně jsem se s ní setkal, když se vrátili známí někdy v roce 1990 z Francie od Paříže a přivezli něco, co jim udělalo do střechy a kapoty důlky, když pod tím zaparkovali. Prý to bylo jediné volné místo a když... celý příspěvek >
-3,2°C a jablká na stromoch, 8.10.2019
Hlavně je netrhejte, když jsou zmrzlá. To by jim ublížilo. JInak se toho zas tolik neděje, kdo je ze Šumavy (nejspíše i zpod Tater a dalších dříve federálních pohoří) to zná. Mrazíky přicházejí od prvního zářijového týdne, někdy i dříve a jablka... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 26.9.2019
Dejte tam i to listí, ať maj žížaly co zatahovat hlouběji a přes rok co žrát. Ať je na zahradě udržíte. Okolo organiky se drží trochu více vlhka, ta hmota je nasáklivá. Je to základ trvalejšího humusu než jaký je z té šťavnaté zelené hmoty. Zarývejte... celý příspěvek >
Používá někdo z vás PRP SOL nebo novější NEOSOL?, 25.9.2019
PRP sol jsem používal, ale protože dostupnější pro mě se stal Meerkalk, používám ten. Prý je ze stejného kopce, z druhé strany než těží PRP sol. Je to docela drahý vápník, ale funguje vcelku dobře. Dává se ho poměrně málo a účinek je rychlý (oproti... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 25.9.2019
Je to jednoletý jetel s rychlejším nárůstem do hmoty. Dá se sít na podzim, pak kvete už v květnu. Dá se sít časně na jaře, pak kvete později, ale i bez kvetení udělá dost hmoty. Nevadí mu tolik sucho, písčité půdy. Jetel luční má pomalý vývoj, když... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 25.9.2019
Když se dává do kompostu plevel s kořeny, na kterých je zemina ze solidních záhonů, je to stejné, jako když k listí přidáte pěkný kompost. Jak na kořenech, tak v tom kompostě jsou obrovská množství bakterií, která s rozkladem pomohou. V čistém listí... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 25.9.2019
Odolnost otužených rostlin je podobná. 
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika