Příspěvky uživatele - 234.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Orangered, 31.1.2022
Pan Juraj z TV v čom prevyšujú Tsunami, Bergeval, Bergarouge marhulu Orangered?
Nektarinka TENA, 19.12.2020
Broskyne mi ani v tomto daždivom lete nepopraskali. S nektarinkami je to s    odolnosťou proti praskaniu a múčnatke horšie. Poznáte nejaké odolné odrody proti týmto chorobám?
Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti, 12.7.2020
Aký je rozdiel medzi Velkopavlovickou a Maďarskou? Zrejú v rovnakom čase alebo dozrieva niektorá z nich skôr?      M
Red Cap, 22.9.2019
RED CAP - jeden z početných klonov odrody Red Delicious. Vyniká sýtou, intenzívnou bordovou farbou, až takmer do čierna, ktorá je jednoliata, bez žíhania. Dnes obratý - viď foto. IH
Mantet, 4.8.2019
Má niekto skúsenosť s novšími letnými odrodami jabloní Allegro, Diana a Juno? Ak áno, podeľte sa prosím so svojimi poznatkami. K téme vlákna: Mantet patrí bezpochyby k chuťovo najkvalitnejším letným odrodám. Je trochu škoda, že pán Mičurin sa... celý příspěvek >
Broskev Revita, 18.7.2019
Zdravím pán Morvai, ako je to s odolnosťou Revity na kučeravitosť? Tento rok na jar bola dosť rozśírená.      Michal
Velmi rané broskve, 18.7.2019
Ďakujem Vám pan Walter za odpoveď.      Michal
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 13.4.2019
Obsahom tohto vlákna sú väčšinou príspevky začiatočníkov, ktorí žiadajú o radu ako rezať ich stromky. Často sú to príspevky, nad ktorými skúsení záhradkári len pokrútia hlavou, prípadne sa pousmejú. Na odškodnenie dám teraz na fotkách článok, ktorý... celý příspěvek >
Kvitnú jablone, 13.4.2019
Boskoopské červené - dosť nedocenená odroda, ale určite má stále svojich "skalných", ktorí naň nedajú dopustiť. Tí čo ho roky pestujú, si určite všimli fakt, že Boskoop má výzorovo charakteristické, preň typické kvety (foto 1-4). Novšia odroda... celý příspěvek >
Je to padlí?, 18.2.2019
Múčnatka(padlí) to nie je, ani iný chorobný stav. Mladé výhonky a púčiky jabloní bývajú niekedy takto "plstnaté". IH
Co je to? Hruška Clappova, 29.10.2018
Peter123: Hrušky na semenáči (plánke) zvyčajne začínajú rodiť neskôr - v 4.-5. roku. Na duli bežne už v 2.roku. Každý strom je ale iný a záleží aj od odrody (napr. Boscova vstupuje do plnej rodivosti neskôr, Williamsova skôr). V prvých rokoch sa ale... celý příspěvek >
Orangered, 15.6.2018
Peter ja mám staršie stromy Maďarskú a Velkopavlovickú. Na moníliový úžeh sú dostatočne odolné ale sú dosť citlivé na moníliu plodov. Mal som ešte aj Pincot a Sylvercot, ich chuť bola v porovnaní s Maďarskou a Velkopavlovickou slabá a aj odolnosť na... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 28.5.2018 Obsahuje fotku
Roni: V súčasnosti mám v pivnici ešte 11 odrôd jabĺk (z nich 9 je na fotkách). Jedna vec je dokedy jablko vydrží (teda nezhnije alebo sa nerozpadne), kritériom ale musí byť (resp.mala by byť) jeho kvalita. Teda aby aj v máji bolo konzumne kvalitné -... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 16.5.2018 Obsahuje fotku
Za optimálne načasovanie potreku proti plodomorke hruškovej sa považuje fáza, kedy sa začína v kvetnom puku ukazovať biela "hlavička" okvetných lístkov, pričom tieto ešte pevne držia spolu (foto 1). V štádiu zelených pukov je ešte priskoro, pri... celý příspěvek >
Přikrývání stromků, 27.2.2018
Tému bleskovo uzavriem takto: Žiadne protimrazové opatrenia v apríli/máji som nikdy nerobil, a ani robiť nebudem. Výsledok je nanajvýš dubiózny a rozhodne nestojí za tie stresy a ponocovanie. Našťastie som len obyčajný hobík a záhradu mám pre relax,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika