Příspěvky uživatele - 17.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 6.9.2019 Obsahuje fotku
Dubovskij rozovyj Tato odrůda je v současnosti jedním z největších hitů na východě, možná i úplně největším. Začíná nahrazovat odrůdy typu Preobraženie, ostatně Jubilej Novočerkasska je jedním z jejich rodičů. Autorem odrůdy je Sergej Gusev z... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 6.9.2019 Obsahuje fotku
Magnat Odrůdu Magnat vyšlechtil opět Kapelušnyj (autor např. Furora nebo Juliana), z nějakého důvodu však není tak populární.  Podle mne celkem nezaslouženě. Zrání je deklarováno na 110 dnů, tedy rané, což odpovídá. Bobule mají být... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 5.9.2019
o Kapelušném je to to, co jste napsal, v mnoha případech pravda. Ale Furor patří k výjimkám, je to skutečně výborná odrůda. Podle informací z východu je zrání 120 dnů, velikost bobulí 15-20 (25) g, hrozny i přes klogram a harmonická chuť. Mám... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 4.9.2019 Obsahuje fotku
Chrust a Tajna monacha Vím, že na tyto dvě odrůdy bylo samostatné téma, ale myslím, že lépe bude zkušenosti s PIWI odrůdami mít v jednom tématu. Nejdříve Chrust. Šlechtitelem je Rus Nikolaj Višněvěckij. Sám Višněvěckij o této odrůdě udává jen... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 4.9.2019
Také odrůdu Konsul pěstuji. Souhlasím s tím, že na pohled vypadá impozantně, velké modré bobule atd. Ano, je velmi úrodná a zdánlivě výborně snese přetížení. Právě v tom přetížení může být kámen úrazu. Když u mne keř Konsulu zahajoval plodnost,... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 3.9.2019
Ještě na téma barva bobulí a poškození ptáky a hmyzem. Ohledně ptáků nevím, ti letos naštěstí zobou někde jinde. Napadení hmyzem je ovšem u nás letos enormní (platilo to už u meruněk a broskví), možná je to tím, že mnoho ovoce letos (po bohatém roku... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 1.9.2019 Obsahuje fotku
Lorano Odrůda Lorano je v jiné váhové kategorii než Muškát novošachtinskij. Je to odrůda i do nejlepších poloh, do prodeje na příští sezónu ji dle svého webu chystá i Slovplant. U mne jsou dva čtyřleté keře. Ten v Beskydech (415 m.n.m.) je... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 1.9.2019 Obsahuje fotku
Muškát novošachtinskij Tato odrůda je již starší. Vzhedem k její pověsti jsem ji vysadil na vinohrádku u mých rodičů na severní straně Beskyd, 415 m.n.m. Čtyřletý keř, nikdy neošetřovaný proti plísni. To platí i pro letošní rok, který však v dané... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 31.12.2018
Dobrý den, samozřejmě že i v okolí Brezna je možné pěstovat víno, ale doporučuji (hlavně do začátku) střízlivost. K mošťákům se nebudu vyjadřovat, ale stolní odrůda Talisman do 500 m.n.m a průměrné teploty 6,6 (stránky města) se mi jeví jako... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika