Příspěvky uživatele - 101.14

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Broskvoň Harnas, 13.8.2021
Tome, nějak podobně vypadaly na stromě i mé plody této odrůdy. Pokud i po dozrání budou na broskev plody mimořádně tvrdé, tak máte stejnou odrůdu jako já. Koupil jsem ji jako Harnas v zahradnictví na východním Slovensku.
Broskvoň Harnas, 11.8.2021
Plody na snímcích z roku 2019 mi přijdou jako typické, z roku 2020 nikoliv. Samozřejmě se tvar, velikost i vybarvení plodů v jednotlivých letech mění, takže si nedovolím tvrdit, že jde o záměnu, zejména pokud jsou všechny snímky z jednoho... celý příspěvek >
Broskvoň Harnas, 10.8.2021
Plody na posledních snímcích Petra z Pardubic jsou na Harnas netypické, takovou temnou barvu jsem na plodech této odrůdy zatím neviděl ani u mne ani jinde. Můj Harnas má v základu žlutou barvu, která přechází v barvu pomerančovou. Červené líčko je... celý příspěvek >
Rezistentní višně v České republice, 3.8.2020
Meteor Korai prakticky nevyholuje. Moniliový úžeh jsem na této odrůdě ještě nepozoroval (s nulovou ochranou). Podle mne super višeň. I když plody nejsou úplně velké, mají výbornou sladkokyselou chuť.
Kněžna Olga, Princess Augusta, 19.1.2020
Ještě Kněžna Olga Pro majitele této odrůdy přikládám odkaz na youtube. Pokud někdo neumí rusky, tak jde o tříletý keř, na kterém 19.8.2019 dozrálo 19 hroznů hmotnosti kolem kilogramu/hrozen. Bobule žluté barvy střední velikosti, 10-12 g. Chuť... celý příspěvek >
Kněžna Olga, Princess Augusta, 17.1.2020
No konečně, výborný začátek diskuze.Že jste révu vloni přetížil, z toho si nic nedělejte, to se často stává i (alespoň podle vlastního názoru) zkušeným pěstitelům. Velká úroda prostě láká. Nyní ke Kněžně Olze. Vaše údaje skutečně odpovídají... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 16.1.2020
Pokud se někdo chce něčeho "dogúglit" o podobných odrůdách, je to velmi snadné, ale chce to vědět kde a umět azbuku. Jinými slovy, pan Jonáš překládá (že by omylem?) špatně. Odrůda má zrát v Primorsku po 10. září (nikoliv koncem srpna) neboli je... celý příspěvek >
Kněžna Olga, Princess Augusta, 12.1.2020
Nedalo mi to a přemýšlel jsem, z jakého zdroje můžete zmíněné odrůdy (a ještě asi 30 dalších) mít. Zřejmě jsem to objevil - Zahradnictví Jonáš z Kolína. Přesně pan Jonáš na ve své nabídce odrůdy Kněžna Olga a Princess Augusta. Dokonce i fotografie u... celý příspěvek >
Kněžna Olga, Princess Augusta, 12.1.2020 Obsahuje fotku
Proč synonyma? Dosud by mne nenapdlo, že se tyto odrůdy do ČR vůbec dostanou, když jsou docela vzácně pěstované i na východě. Kněžna Olga je kříženec Bogotjanovskij x Arkadija šlechtitele Krajnova, který již docela dlouho není mezi námi. Není to... celý příspěvek >
Japonské odroby hrozna, 12.1.2020 Obsahuje fotku
Konkrétní zkušenosti s některými odrůdami: Fujiminori - krásné bobule tmavé barvy, zrání spíše pozdnější. Problémem byla chuť, silná labruska. Pro můj vinohrad je to už historie. Ťan Šan - velmi velké bobule žlutozelené bery a zajímavé,... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 8.1.2020 Obsahuje fotku
Skazka Téměř vše jsme zkonzumovali těsně před vánocemi, dnešního dne se dožil jediný hrozen (viz snímek). I na něm už na některých bobulích není slupka tak pevná jako dříve. Je nejvyšší čas ji sníst. Podle zkušenosti uplynulé sezóny vydrží... celý příspěvek >
Jesenna vysadba, 8.1.2020
Pro školky bývá většinou podzimní vyorávka stromků výhodnější, protože nebývá tak vlhko a při prodeji na podzim mají peníze dříve. To je logické.. Tento obchodní důvod ovšem nemusí brát v úvahu autoři příruček o řezu ovocných dřevin. A tam se všude... celý příspěvek >
Jesenna vysadba, 7.1.2020
Omlouvám se za následující poznámku počtářského charakteru, ale 99 % z asi 50 hlav je asi 49 a půl sazenice.Zřejmě jste chtěl napsat, že skoro všechny prostokořenné sazenice vysazené na jaře měly po prvnm roku krásný kmínek. Na druhé straně podle... celý příspěvek >
Jesenna vysadba, 7.1.2020
Ovocné dřeviny se obecně doporučuje vysazovat na podzim, snad s výjimkou broskvoní, ale já vysazuji broskvoně také raději na podzim a vždy úspěšně. Výhod je více (lepší struktura půdy na jaře než při jarním sázení, lepší využití zimní vláhy,... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 4.1.2020
Ohledně Slavy Ukrajině Bačinského jsem psal v tomto vláknu už někdy na podzim a naposledy 26.12.2019.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika