Příspěvky uživatele - 101.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co vaše réva 2019?, 30.7.2019
Na první fotografii je zřetelně vidět velmi vyvinuté zálistky v úrovni hroznu. Tam zcela jistě nemají co pohledávat! Pokud se týká "vyšší části" výhonu, kde zálistky ponecháváte, je samozřejmě otázkou, co onou vyšší částí myslíte. V každém... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 30.7.2019
Pane Bohouši, odrůda Katalonija je velmi raná, u mne již jsou modré bobule, a čekám na cukry a odbourání kyselin. Pokud Vám tedy tedy roub takto krásně roste, nechte menší hrozen vyzrát. Bude sice asi o měsíc pozdější, ale to u rané odrůdy... celý příspěvek >
Řez mladé révy, 26.7.2019
Ještě bych dodal jedno opatření, nepřehánět to se zaléváním. Obecně mladá réva spíše snese trošku sucha než přílišné vlhko. Už jsem viděl více uhynulých sazenic z důvodu přelití. Jinak souhlasím s Markem, letos se toho asi už moc udělat nedá, jen... celý příspěvek >
Pomoc s výběrem odrůdy, 18.7.2019 Obsahuje fotku
A ještě Valjok z 23.7.2018
Pomoc s výběrem odrůdy, 18.7.2019 Obsahuje fotku
Na přiloženém snímku Šarada UA z 19.7.2018
Pomoc s výběrem odrůdy, 18.7.2019
Zdeněk Jedlička pěstuje na jižním svahu révu v Kladrubech u Vlašimi v nadmořské výšce 470 m.n.m. a v posledních létech tam dozrávají i odrůdy typu Talisman. Pokud se mrazu týče, před pár lety byly v půlce května i na jižní Moravě, a když máme v zimě... celý příspěvek >
Málo květů a ovoce, 15.7.2019
Sdělit názor na zhnědnutí a zaschnutí květů bez fotek je velmi obtížné, i s nimi to nemusí být jednoduché. Ale zastavil bych se rovněž u výběru odrůd. Zřejmě se jedná o polohu 550 m.n.m.. Pro takovou polohu poradit Muscat bleu a Pomeranč - to... celý příspěvek >
Roubování rajčat, 13.7.2019 Obsahuje fotku
Tak jsem to letos zkusil a zatím spokojenost-rajčata plodí a od konce června obírám zralé a brambory vyrazily ze spod a už kvetou.Ostatní rajčata na zahradě zatím zelené.Vyhodnotím na podzim.
Zalistky na buducom tazni, 13.7.2019 Obsahuje fotku
Jen na ukázku, jak může vypadat keř druhým rokem - video Je to krátký snímek odrůdy Alvika z počátku července 2019, vysazena na jaře 2018 jako sazenice z řízku. Nyní má 13 hroznů jako na snímku. Protože bobule mívá tato odrůda kolem 20 g, bude... celý příspěvek >
Zalistky na buducom tazni, 12.7.2019
Já si dovolím trochu nesoiuhlasit. Hodně záleží na tom, o jakou odrůdu se jedná, případně na jaké je podnoži. Výsledkem kombinace odrůda x podnož x pěstitelské podmínky (výživa, vláha..) je potom růst v prvním roce po výsadbě. Pokud už v první... celý příspěvek >
Galachad vadnutie trapiny, scvrkavanie bobuli, 12.5.2019
Odpověď na otázku "Jaká je dnes asi nejchutnější bílá stolní odrůda?" je prakticky nemožná právě kvůli různým druhům chutí (muškát, harmonie, ovocná) a subjektivitě hodnocení. Je samozřejmě možno 10 let pěstovat, zkoušet a pak něco vybrat, ale pro... celý příspěvek >
Degustační ocenění odrůd révy vinné, 28.4.2019
Ani já nevím o nějakém novém hodnocení chuti odrůd vinné révy. Údaje z Novočerkasského institutu jsou už cca 10 let staré, za tu dobu se v odrůdách mnoho změnilo. Na druhé straně je třeba si uvědomit, že hodnotit chuť je hodně subjektivní... celý příspěvek >
Vedení vína na fasádě domu, 12.4.2019
Nic proti Talismanu, ale jednak je výrazně pozdnější než dříve zmiňované odrůdy (je otázka, zda bude u Mika dozrávat) a jednak má jednu zásadní vadu - ženský typ květu. Kvůli tomu potřebuje nutně opylovače (raději více), kteří kvetou ve stejnou dobu.... celý příspěvek >
Vedení vína na fasádě domu, 9.4.2019
Ani mně se návrh nelíbí. Mám něco podobného na JV stěně a zkušenosti jsou následující: - konstrukce je cca 60 cm od domu. Výhodou je lepší provětrávání vinohradu (tedy zejména nižší tlak padlí), možnost obhospodařování vinohradu z obou stran a... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika