Příspěvky uživatele - 234.78

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nejranější odrůdy slivoní, 20.11.2023
Skoré odrody sliviek ktoré dozrievajú v čase dozrievania marhúl je vhodné sadiť do oblastí kde pravidelne zmrzajú marhule v kvete.
Královna Hortenzie, 19.10.2020
Pan Petr, ten Meteor Korai bol rannejšší ako Královná Hortenzia?
Odroda Telse, 7.11.2019 Obsahuje fotku
Paraji: TELSE (Topaz x Elstar), predtým označované ako I 18/1 - prvé jablko z mladučkého stromčeka som obral v druhej polovici septembra a hneď aj degustoval. Plod v čase zrelosti je na fotkách. Odroda má zaujímavú oranžovú farbu, u mňa takmer... celý příspěvek >
Redhaven, 6.8.2019
Zdravím pan Jiří 1968, ako ste spokojný s Harlayne? Harlayne by malo dozrievať medzi Maďarskou a Bergeronom, aspoň tak sa to o ňom píše.     Michal
Odrůda Admiral, 17.7.2019
Stromček by som zasadil trochu hlbšie, ale to je len vec názoru. Pehovitosť nevidím - tak nech to tak vydrží, kalcium mu ale doprajte. Nádejám sa, že prvoúrodu Admiralu objektívne zhodnotíte a prispejete tak k vytvoreniu čo najreálnejšieho obrazu o... celý příspěvek >
Tomel pro republiku, 17.7.2019
Mimmo: Pozdravujem, som rád že tu niekto pestuje Diospyros kaki (hurmikaki, tomel). Trochu ma prekvapuje, že Vám D.k. v Bulharsku vymrzol. Ten môj tiež po vymrznutí a zrezaní na pahýle vitálne obnovil korunu a úroda sa teraz znovu rysuje pekná... celý příspěvek >
Prebierka plodov, 5.6.2019
Takzvaný júnový opad plodov (ktorý prebieha koncom mája a v prvej polovici júna) je fyziologickou záležitosťou - strom sa iba zbavuje nadbytočnej násady. Prebierku robím až potom. Na foto 1 sú opadané plodíky odrody Coxova reneta. Ten opad by ale... celý příspěvek >
Roubování, 5.6.2019
V polovici februára som naštepil odrodu Bonita do koruny jablone Lilla Seemik. Celkom 4 štepy - 2 klasickou kopuláciou, 1 anglickou kopuláciou a 1 na koziu nôžku. Všetky štepy sa ujali (čo nie je samozrejme žiadne prekvapenie, tým by bol opak). Štepy... celý příspěvek >
Kniha - ovocné stromy, 28.5.2019
Asi sa treba vyvarovať dvoch extrémov. Prvým je prototyp skostnatelého dôchodcu, ktorý všetko stále robí v záhrade tak ako pred 40rokmi, nezaujímajú ho nové trendy, nové odrody, nevzdeláva sa, nečíta aktuálne informácie, opakuje stále dokola tie isté... celý příspěvek >
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 28.5.2019
COXOVA RENETA - táto stará anglická odroda (v pravom slova zmysle "klasická") sa už pomaly vytráca. Tak zo záhrad hobíkov, ako aj z výstav ovocia a tiež aj z degustácií. Prežíva už hádam len v azyle záhrad fajnšmekrov, ktorí o tejto odrode vedia... celý příspěvek >
Špatné klíčení semen v zahradě - problém půdy, nebo vody?, 22.5.2018
S mrvkou aj petrzlenom som mal tiez problem tento suchý april, petrzlen az na druhykrat vzisiel, chce to dobre vyhrabat zahon aby bola uplna jemna zemina, a udrziavat vlhky povrch az do vzidenia, dobre je aj prikryt netkanou textiliou
Vhodná hortenzie, 18.1.2018
224.180: Presne tak - bas rouge. 😃. IH
Hargrand, 6.7.2017
Hargrand - dnes obratý (foto 1). Niektoré plody boli celkom pekné (foto 2,3), to červené líčko nie je preň zrovna typické. Prvýkrát sa stalo, že som Hargrand oberal skôr než Veľkopavlovickú, doteraz to bolo vždy naopak. Na foto 4 je VP vysoká vyše... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 15.12.2016
Pan Jirko nie všetky novinky aj keď sú to na pohlad krásne broskyne sa hodia aj do našich polôh.Nikto nepátra po tom pre aké polohy boli tieto odrody vyšlachtené.     Jano
Červené marhulky, 15.12.2016
Možno potrebuje odroda Kioto pán Mikeš inú klímu na pestovanie.Aj o Čačanskej lepotici sa hovorí že má inú chuť tam kde bola vyšlachtená ako v našich polohách.     Jano
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika