Příspěvky uživatele - 234.120

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nashi, Hosui, Kumoi, 10.10.2023
Nijseki sa nedá už nikde kúpiť. Je to škoda.
Rezistentní višně v České republice, 14.7.2020
Dobrý deň, aké máte skúsenosti s višňou Meteor Korai čo sa týka odolnosti na jarný moníliový úžeh a moníliu plodov?      F 
Postrek v cervnu, 1.6.2019
Proti škodcom nie, ale teraz prichádza do úvahy postrek proti klasterosporióze (dierkovitosť listov a škvrnitosť plodov). Je to choroba spôsobená hubovým patogénom a ak prepukne tak dokáže marhuľu (listy aj plody) dosť zdecimovať. Neznamená to, že... celý příspěvek >
Tomel pro republiku, 24.5.2019
Seky: U mňa je pôda kvalitná, takže hurmikaki nehnojím. Ak ho ale máte v nádobe, tak by to možno bolo (s mierou) vhodné. Prípadne ho už zasadiť na trvalé stanovište vonku. S pestovaním v nádobách nemám žiadne skúsenosti. IH
Foto M9 a MM106, 24.5.2019 Obsahuje fotku
Najväčšou prednosťou M9 je takmer okamžitý nástup do rodivosti (foto 1 - Red Jonaprince na tomto podpníku, zasadený v okt.2017). Umožňuje tiež hustý spon výsadby a intenzívne pestovateľské tvary. Nutnosťou je (väčšinou) trvalá opora a dôslednejšie... celý příspěvek >
Tomel pro republiku, 24.5.2019
Hurmikaki (tomel, Diospyros kaki) - počas drsnej zimy 2016/17 mi vymrzli dva viacročné stromy, ktoré už slušne plodili (foto 3,4). Jeden z nich to už nerozdýchal, druhý po zrezaní na pahýle obrazil a regeneroval. Pomaly sa obnovuje "normálna" koruna... celý příspěvek >
Poznej ptáka, 24.5.2019
Pohľad po 2 týždňoch do hniezda stehlíkov pestrých na jabloni Merkur. Je obdivuhodné, ako sa dokázali postarať o znášku v tom psom počasí, ktoré tu takmer bez prestávky vládlo (dažde, chlad, vietor). Merkur som pri postreku pochopiteľne vynechal. IH
Řez bujně rostoucí jabloně, 18.4.2019
Táto odroda (najmä na A-2) má možno prirodzený sklon k alternácii, čomu ešte asi výdatne "pomohol" Vami spomínaný rez pred 2 rokmi. K stromu samotnému: jeho výchovný rez v predchádzajúcich rokoch nebol najoptimálnejší, strom je prehustený konármi... celý příspěvek >
Bejlomorka maliníková - pomůže lep?, 10.3.2019
Hanka: S tým lepom by som to určite neskúšal. Nielen preto, že škodca môže aj tak uniknúť, ale predovšetkým preto, lebo hálkami postihnuté prúty sú už menejcenné. Dochádza často k ich zlomeniu a ak sa aj nezlomia, tak neskôr zasychajú alebo prinášajú... celý příspěvek >
Napadený turkestánský brest, 24.2.2019
To čo je na fotke je už pravdepodobne sekundárna infekcia - je to huba Nectria (cinnabarina alebo galligena), ktorá napáda odumreté drevo. Primárnou príčnou odumierania Vášho brestu mohla byť choroba nazývaná "hniloba koreňov" (pôvodcom je Rosellinia... celý příspěvek >
Cheeky - Cape rose, 5.2.2018
Hruška z Južnej Afriky, výzorom tak trochu na spôsob českej odrody Dicolor. Škoda, že o Cheeky/Cape Rose sa nedá zistiť nič podrobnejšie (viď foto). Slovo "undisclosed" sa dá chápať rôzne, buď pôvod odrody nepoznajú (čo by bolo čudné), alebo ho... celý příspěvek >
Rucna pilka, 5.2.2018
Záhradníckych pílok mám niekoľko, ale žiadnu som nekupoval (všetky som dostal ako cenu na výstavách). Zaklápacia pílka (foto 1) mi príde ako najpraktickejšia a s ňou si vystačím takmer na všetky piliarske práce. Tiež je najbezpečnejšia, lozenie po... celý příspěvek >
Co si jeste poridit, 21.1.2018
Na foto 1 sú výsledky holovouskej degustácie zo začiatku januára 2018. Ak sa nemýlim, tak z prvých 11-tich odrôd v poradí má 10 (!) holovouský pôvod. Ja si netrúfam tvrdiť, že je to zmanipulované, na degustácie nechodím. Pokiaľ viem, tak degustačné... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 21.1.2018
Tonda JV Morava: Máte zaujímavú skladbu odrôd. Predpokladám, že Vám všetky ešte nerodili, inak by Ste nezaradili Karneval medzi "raně zimní", Gold Bohemiu medzi "zimní" a Boscovu medzi "letní". Mám 4 otázky - ak Vám nasledujúce odrody už zarodili:... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 10.4.2017
Dnes (vlastne už včera) som robil rez kôstkovín u kamaráta. Nádherný slnečný deň. Nádherné stromy (foto), a ešte keby sa dala preniesť fotkami aj vôňa kvetov a bzukot včiel... IH
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika