Příspěvky uživatele - 5.31

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 24.6.2022
Ale který eshop posílá z Itálie do Česka? Nestačilo by použít na druhou generaci polský Coragen, který se dá objednat i na Allegru. Uvažuji o něm i na obaleče východního, který mi vloni na broskvoních hodně škodil. Ještě jsem tam objevil Sumin... celý příspěvek >
Proč opadává Broskvoň v půlce června?, 12.6.2022
Pod tím spadaným listím není zcela zřejmé, zda tam máte mulč. Mulč může mít některé výhody, ale při rozkladu odebírá ze svého okolí dusík, který pak může chybět rostlině. Ale tento stromek vypadá celkové podvyživený.  Na kmeni jsou vidět nějaké... celý příspěvek >
Rajčata od středu žloutnou a poté uvadnou, 4.6.2022
Tak si napište do googlu tomato glyphosate a podívejte se na vyhledáné obrázky. U mě se nechtěné zasažení glyfosátem projevovalo takto i na jiných rostliných.
Rajčata od středu žloutnou a poté uvadnou, 4.6.2022
Je to úplně jasné poškození herbicidem s obsahem glyfosátu např. Roundup. V blízkosti se zřejmě stříkalo buď u vás nebo u sousedů a větrem to fouklo na rajčata.
Kliešte v záhrade – aký repelent, 15.8.2021
Klasické repelenty jsou slabé a dlouho neůčinkují. Je třeba použít nějaký outdoor repelent na tkaniny, který se nesmí stříkat přímo na pokožku, ale na boty, kalhoty apod. Tyto repelenty většinou obsahuji Permethrin nebo jiný insekticid a hmyz... celý příspěvek >
Hořká pihovitost, co s tím, 12.8.2021
Oprava: Dostupnost vápníku v půdě...
Hořká pihovitost, co s tím, 12.8.2021
Na těch červených je strupovitost a na zelených pihovitost. Dostupnost dusíku v půdě zhoršuje např. nadbytek vláhy, což v letošním deštivém roce u nás je, ale i nadbytek dusíku. Dusík bych přidával jen ve formě ledku vápenatého, dá se použít i jako... celý příspěvek >
Kroucení listů u rajčat, 16.6.2021
To je užitečná informace. Moje rajčata po vysazení na záhon bývají více žlutá než zelená a tak se je snažím dostat do formy hnojivem. Výsledkem sice je rychlé zezelenání ale i to kroucení vrcholových listů. Později už dusík nedávám a listy rostou... celý příspěvek >
Kdy s čím stříkat, 11.6.2021
Nevím, jestli je možné takovou tabulku vyrobit, protože každý rok je jiný průběh počasí a proti stejnému škůdci se každý rok stříká v jiném termínu. I v jednom roce v různých nadmořských výškách se stříká v různých termínech.  Záleží také na... celý příspěvek >
Choroba sliviek, 10.6.2021
Červnový propad plůdků není choroba. Stromy se tak brání nadměrnému vyčerpání.
Sekačka po nastartování zhasne, 15.5.2021
Příčin může být víc, ale jednou jsem měl podobný problém. Po nastartování sekačka při přidání plynu ztrácela výkon. Nakonec jsem zjistil, že je to víčkem od nádrže. Byl ucpaný průduch a těsnilo tak dobře, že tam vznikal tam podtlak. Zkuste povolit... celý příspěvek >
Samosprašná třešeň - opylovač, 9.11.2020
Třešeň je určitě rostlina hmyzosnubná a potřebuje opylovače. U samosprašných třešní je pouze výhoda, že nemusí být v okolí jiná třešeň.
Odolné odrůdy rajčat, 17.10.2020 Obsahuje fotku
Také jsem se na ta rajčata díval, ale objednávky semen z ameriky jsou špatně dostupné. Objednával jsem na ebay nějaká semínka od ukrajinského prodejce a je mezi nimi i keříčková odrůda Fitoftorostijskyj, která by měla být také odolná proti plísni. Za... celý příspěvek >
Rajčata pro rok 2020, 27.8.2020
Jaký má název ta oranžová a tmavá odrůda?
Rajčata pro rok 2020, 23.8.2020
Jak sám uvádíte "stopová množství se roznesou po rostlině". Myslím, že to bude ten hlavní problém proč to nemůže fungovat. Stopová množství mědi obsahuje i Kristalon a plíseň bramborovou určitě nezastaví.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika