Příspěvky uživatele - 242.213

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rastové svetlá pre sadeničky, vzdialenosť, PPFD, DLI, 4.2.2024
Moje osobní zkušenost je taková, že malé sazenice paprik jsou poměrně dost citlivé na silnější světlo. Letos se mi taky začaly kroutit listy, když jsem měl obyč led žárovku 6000K 10W cca 15cm vysoko. Dal jsem ji teď 30cm a už si nestěžují. Přitom... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 14.8.2023
Mám informaci z letošního jara, že Rašelina Soběslav už ukončila těžbu a pouze míchá směsi z importovaných rašelin.
Rajčata nedozrávají, 23.6.2023
V to samozřejmě doufám :) Jenom loni jsem měl první Startku 10.6. a teď to nevypadá ani na 10.7. 
Rajčata nedozrávají, 23.6.2023 Obsahuje fotku
Mám letos problém u všech odrůd rajčat s tím, že ačkoliv jsou rostliny velmi silné, jsou obsypané plody (4 vijany plodů v různé velikosti) a přesto ty nejstarší nechtějí vůbec dozrávat. Jediné co jsem letos změnil je, že ve skleníku jsem na jaře... celý příspěvek >
Rajčata 2023, 5.5.2023 Obsahuje fotku
Tak já např. sázím rajčata ve skleníku i venku vodorovně. Mimo jiné z důvodu, že je pěstuji v 1l kartonech od mléka (úzkých a vysokých - pro úsporu místa). Zároveň vysévám kolem 22.2., takže není problém sazenice položit do mělkého výkopu a pak... celý příspěvek >
Paprika Rodrigo, 14.2.2023
Tak cena poštovného z eshopu z Litvy je 10EUR, což je za 10 semínek řekl bych celkem dost.
Papriky 2023, 19.1.2023
Pěkná práce. Mně to teprv klíčí (výsev 12.1.) a to jsem si loni přísahal, že budu vysívat až v únoru. Koukám, že jsou i lepší případi než já ;) Loni jsem měl dost velký problém s předčasným kvetením (výsev v podobném termínu) - odstraňování... celý příspěvek >
Housenky v zelených plodech rajčat, 28.7.2022 Obsahuje fotku
Požírají uvnitř anebo jen na povrchu? U mě ve skleníku řádí něco podobné makadlovce, ale spíš si myslím, že se jedná o píďalku. Žere mi to totiž zejména listy bazalky, mangoldu, celeru naťového a trochu u rajčat. Pár plodů rajčat dopadlo takto:
Sázení nakladaček, 25.7.2022
Mohu jenom potvrdit. Alhambra je úžasná odrůda, křupavá a přerostky taky používám místo salátovek. Zároveň vitální rostlina. Už jenom aby vymysleli rezistenci na svilušky 😉
Okurky nakladačky - plíseň na stonku, 23.7.2022
Díky moc za reakci. Jestil se to ještě u nějaké rosliny vyskytne, tak pak zasáhnu. Na kompost jsem to už samozřejmně dal :) Dělám ho ale horkej (70C), tak by to snad nemuselo přežít.
Okurky nakladačky - plíseň na stonku, 23.7.2022 Obsahuje fotku
Na 2 rostlinách okurek z 20 se mi ve skleníku ve výšce cca 1m (již odplozená část) objevila bílá plíseň na 10cm stonku a za pár dnů bylo po rostlinách. Zalívám kapkovkou, vzdušná vlhkost je stejná nebo nižší jako venku. Ostatní rostliny až na... celý příspěvek >
Cibule v kvetu dotaz, 30.6.2022
Shakespeare ze sazecky mi loni vydržela až do dnešního jara úplně bez problémů. V březnu jenom začala klíčit, ale to je myslím normální u skoro rok staré cibule. Letos je Shakespeare u mě na Vysočině už na sklizeň, všechny krčky se zlomily už před... celý příspěvek >
Papriky 2022, 30.6.2022
Tak já dnes poprvé zkoušel okurky bez zavařování. Lák jenom ocet sul cukr voda. Nechat chvíli provarit a za plného varu nalít do skleniče s okurkama a kořením a hned zavřít a otočit dnem vzhůru. Jak to dopadne se bohužel dozvím až na podzim... Žena... celý příspěvek >
Zkroucene listy rajcat, 19.6.2022
Po loňské zkušenosti s herbicidem obsaženým v kupovaném substrátu z Uni Hobby a částečně ještě v letošní sezóně, mohu z detailů Vašich rostlin potvrdit, že se jedná o účinek selektivního herbicidu. Určitě bych to ničím nestříkal ani neodstraňoval... celý příspěvek >
Neznámý brouk, 17.6.2022
Puchýřník lékařský?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika