Příspěvky uživatele - 234.241

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 17.4.2019
Mate pravdu, cim vyssia poloha a neskor kvitne tak lepsie, najdolezitejsie je vyhnut sa jarnym mrazikom pri marhuliach, to ze je tam v lete o 5 stupnov chladnejsie nevadi. My sme v 170 m.n.m a na marhuli omrzli kvetne pupene este v marci, zrejme... celý příspěvek >
Tophit, 16.2.2019
234.248: Kvalitná neskorá slivka je PRESENTA. Tá je však vhodná len do teplejších, maximálne stredných polôh, keďže dozrieva asi 10-14 dní po Domácej slivke. Ja by som na Vašom mieste uvažoval aj nad odrodou STANLEY. Je to stará klasika, nie úplne... celý příspěvek >
V říjnu vysazené stromy - kdy zastřihnout, 16.2.2019
Asi Vás zmiatlo to, že sa tu píše aby sa kôstkoviny rezali v čase kvetu, prípadne po zbere úrody. To platí, ale až v neskorších rokoch. Vy ale teraz musíte spraviť takzvaný POVÝSADBOVÝ REZ, a toho sa uvedené termíny netýkajú. Tento rez je vhodné... celý příspěvek >
Rozdíl mezi chilli papričkou a feferonkou, 23.5.2018
Chyba! Najdolezitejsi rozdiel je ze chilli páli a feferony stipu a z feferonov stipe zadok pri potrebe. Z chilli nie.
Škůdce v novém skleníku, 7.4.2018 Obsahuje fotku
Veď práve - ten trávnik... Sú to drôtovce, larvy chrobákov kováčikov. Pár informácií máte na foto 1,2. Detail larvy je na foto 3, dospelý chrobák na foto 4. IH
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 27.11.2017
Ak skracovat vysadeny stromcek, tak na jar. Osobne by som nechal povyrast, 60 cm je dost malo, to by ste mali korunku velmi nizko.
Veharda, 26.8.2017
Tam kde Veharda ešte slušne rastie a plodí, Maďarská, Velkopavlovická a hlavne Bergeron už nemajú šancu (osobná skúsenosť). Prečo sa u vás hlavne Bergeronu nedarí? V akej nadmorskej výške pestujete marhule?          ... celý příspěvek >
Chrastavitosť: "rezistenty" versus "nerezistenty", 19.7.2017
Pán Ivan ja mám Jonathan a dokonca 2 stromy.     Jano
Favorita Morettini 3, 19.7.2017
A ako je to s Favoritou Morettini 3 u Jirku FM? Už vám dozrieva? Ktorým vašim odrodám nevymrzli kvetné pupene v lednových mrazoch? U nás Redhaven, Suncrest,Flamingo a Cresthaven nemajú ani jeden plod. Mráz - 26 stupňov nezvládne asi ani jedna odroda.... celý příspěvek >
Reakce na řez v prvním roce, 21.4.2017 Obsahuje fotku
Zdravim, tu marhulu nalavo planujem zastrihnut po vysadbe na terminal a 3 ramena z tych najhrubsich vyhonkov. Je to dobry postup? Vzdialenost konarov je v poriadku? A co odklon ramien? A strihat klasicky na vonkajsi pucik, alebo na... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 17.4.2017
104.15: Toto nie je prejav moniliózy, marhule proste takéto krátke výhonky bez listov často tvoria, mne to robí najmä Hargrand. Nemyslím že je to patológia, na rozdiel od broskýň väčšinou tie plody na bezlistých výhonkoch aj normálne dozrejú, ale tie... celý příspěvek >
Hrušeň Abate fetel, 4.1.2017
"Fetelka" je špecifická najmä svojím tvarom, ale aj sfarbením v zrelosti. Tvarovo je niekedy imitujú pretiahlejšie Konferencie. Mám 1 stromček na duli, zasadený v okt.2015, takže na úrodu si ešte musím počkať. Predpokladám že AF bude nárokmi na teplo... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 23.12.2016
Nepochybujem o tom, že staré odrody hrušiek sú chuťovo vynikajúce. A pohľad na majestátnu storočnú hrušku vyvoláva vo mne zakaždým až mrazenie v chrbte. Skôr ma trápi otázka, prečo sa takmer všetky vytratili z českých a slovenských záhrad (česť... celý příspěvek >
Které zvíře zabíjí ptáky a nosí je na jedno místo?, 7.10.2016
Pre dr.Vysloužila: Dovolím si polemizovať, lebo je tam myslím rozdiel. Hlavne v motivácii. Kuna/tchor idú do toho kurníka za potravou, nie je to tak že sa v brlohu nudia a povedia si idem niečo zaškrtiť. Že sa to skončí masakrom je dané tým že z... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 29.8.2016 Obsahuje fotku
Pitva mimozemšťana. Nie, nebojte sa, zatiaľ neprišli :-) Pre mňa je tým ET prvý plod Asiminy, ktorý som zo svojej prvej úrody ochutnal. V porovnaní s ovocím našich končín je to naozaj niečo "mimo". Ak sa budem krotiť tak napíšem len toľko že som... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika