Příspěvky uživatele - 235.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jadroviny 2019, 5.3.2020
Môj tip je horný rad zľava doprava: Lucy, Fuji, Jonathan, dolný rad zľava doprava: Braeburn, Admiral, Ligol a Topaz
Ide to aj (ne)chemicky, 4.1.2020
Som na tom podobne, tiež len chodím po záhrade a v mysli si predstavujem, čo a ako budem strihať
Ide to aj (ne)chemicky, 3.1.2020 Obsahuje fotku
Keďže starý rok je za nami, rád by som v krátkosti zhrnul (ne)chemickú ochranu v roku 2019. Celkovo som striekal 7x, odrody Moldova a Rizamat Ustojčivyj vzhľadom na dlhšiu vegetačnú dobu dostali 8 postrekov. Z toho 3x som striekal pred kvetom, zvyšné... celý příspěvek >
Hádanka, 15.11.2019
Ďakujem, vážim si to.
Orangered, 10.11.2019
U mňa (Trnava, 145 mnm) dozrieva zhruba o 14 dní skôr.
Ide to aj (ne)chemicky, 10.11.2019
Počasie, a teda aj priebeh vegetačnej doby je každý rok iný. Minulý rok Moldova bez problémov dozrela, posledný strapec som oberal tuším koncom novembra. Bohužiaľ, lepšie miesto jej dať neviem. Toto je najslnečnejšie miesto, aké na pergole mám.... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 9.11.2019 Obsahuje fotku
Moldova nakoniec tento rok nedozrela. Nepomohol ani slnečný a celkom teplý október. Hrozno je síce konzumovateľné, no je vodnaté bez potrebnej cukornatosti. Potvrdil to aj refraktomer, ktorý ukázal hodnotu 13,5° NM. Strapce postupne zahnívajú, takže... celý příspěvek >
Sázení stromků v suchých lokalitách, 27.10.2019
Najskôr ho rovnomerne rozhádžem po povrchu a následne motykou plytko zapracujem do zeme. Tým stromy prihnojím a zároveň okopem. Jednorazovo dávam cca 400 g/strom.
Jabloň, která snáší přísušek a lze ji zakoupit letos (170 m. n. m, 27.10.2019
Záleží na tom, ako staré. Ak už majú dostatočne rozvinutý koreňový systém, tak by som nemulčoval. Mulč udržuje vlhkosť niekoľko cm pod povrchom, z čoho profitujú najmä mladé stromčeky, ktoré ešte nemajú gro koreňovej sústavy v dostatočnej hĺbke.... celý příspěvek >
Sázení stromků v suchých lokalitách, 27.10.2019
Čo sa týka skvalitňovania pôdy pred výsadbou, vraj je výborná vojteška. Hlboko korení a rozrušuje aj utužené podorničie. Okrem toho po skosení a zapracovaní do pôdy ju obohatí o organickú hmotu. Mne sa pri výsadbe stromov bez možnosti zálievky... celý příspěvek >
Jabloň, která snáší přísušek a lze ji zakoupit letos (170 m. n. m, 27.10.2019
Proti suchu sa dá bojovať aj mulčovaním. Okrem zadržiavania vlahy ostáva pôda pod mulčom kyprá, takže riziko prísušku je nižšie. Pred 2 rokmi som posadil skúšobne 6 jabloní na semenáčoch do voľnej prírody. Sú síce asi 10 m od koryta potoka, no zem tu... celý příspěvek >
Švestka Topfive, 6.10.2019
Na Topfive sa teším. Preto som ním čiastočne preočkoval u mňa neperspekívne odrody ako Aprimira a Topend.
Lis na ovoce, 30.9.2019
Pred zhruba rokom som nahradil ľanové lisovacie plachty za polyesterové. Hoci boli niekoľkonásobne drahšie, investíciu vôbec neľutujem. Ani po roku používania nejavia žiadne známky opotrebenia. Z ľanových sa časom uvoľňovali malé chumáčiky tkaniny a... celý příspěvek >
Topend, 30.9.2019 Obsahuje fotku
Topend priebežne už nejaký čas degustujem. Optimálny termín zberu je ťažké presne určiť, keďže bez výraznejšej zmeny je rovnako vyfarbený od polovice augusta a plody sú stále na dotyk tvrdé. Väčšie plody, charakteristické pre odrody z radu Top, sú... celý příspěvek >
Švestka Jojo, 30.9.2019
Jojo som obral začiatkom septembra, lebo v tomto šialenom moníliovom roku by mi z neho neostalo asi nič. Okrem toho, že plody dosť hnili, neboli ani chuťovo dobré, skôr kyslé. V tomto smere je Jojo tak trochu lotéria, nie každý rok sa chuťovo vydarí.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika