Příspěvky uživatele - 113.229

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Réva 2022, 22.9.2023
Musím Vás zklamat, MOPR neboli Muškát moravský nepatří mezi odrůdy, které by měly nějakou vyšší odolnost k plísni révové. Solaris je určitě odolnější, byť v roce 2020 jsem u něj dost silné napadení plísní v pozdější fázi vegetace zaznamenal. Na úrodu... celý příspěvek >
Réva 2022, 22.9.2023
Bianca může mít hrozny až kolem 250 g, ale velikostí hroznů se nemůže rovnat stolním odrůdám nebo třeba moštové odrůdě Kraseň. U stolních odrůd je to logické, stačí 10 bobulí po 25 g a hrozen má také 250 g. Ale na druhou stranu mohou moštové odrůdy... celý příspěvek >
Réva 2022, 15.9.2023
Vůbec nerozporuji, že roubovaná sazenice musí mít důkladně srostlou podnož s roubem a slušné kořeny. Ale pokud jste někdy roubovanou sazenici viděl, tak víte, že žádná z profi firem ji neprodává s vyzrálým letorostem na délku 8 oček. Ano sazenice by... celý příspěvek >
Réva 2022, 15.9.2023
Přimlouvám se za co nejdůkladnější přípravu půdy před sázením révy, pokud je to možné. Sám jsem svého času kopal okop pro klečícího střelce, na dno jsem promíchával Cererit s kompostem a zeminou. Ale je pravda, že kořeny révy časem z připravené jámy... celý příspěvek >
Réva 2022, 13.9.2023
Festivalnyj jsem viděl před lety na vidhradě na Sádku u Kroměříže a okamžitě jsem věděl, že tuto odrůdu nechci právě z důvodu silného zahnívání. Shodou okolností jsem se o něm bavil včera s vinařem, který ho má snad tři čtvrtě hektaru. Slušně odolný... celý příspěvek >
Réva a plíseň?, 6.9.2023
Kumulus patří k tomu nejlevnějšímu. jestli se nepletu, tak 10 l musí na 12 keřů stačit bohatě a cena Kumulusu vychází na 10 Kč. Nejenom každé podmínky a rok jsou jiné, ale existuje i odolnost podmíněná geny, která tomu dost napomáhá. Podle mého... celý příspěvek >
Réva a plíseň?, 6.9.2023
Je zajímavé, že jinde Ajvaz tak kladně nehodnotí, několik příspěvků na ukrajinském fóru bylo, že vyřadili kvůli nízké odolnosti k houbovým chorobám.  Odolnost u něj je u něj málo pravděpodobná, protože ani rodiče Moldova a Kardinál nejsou... celý příspěvek >
Réva a plíseň?, 6.9.2023
Nezakracoval bych výhony, jinak se dá souhlasit.
Réva a plíseň?, 5.9.2023
Podle mého názoru spóry padlí a dalších houbových chorob přenáší vítr. Každopádně padlí se víc rozšiřuje paradoxně díky odsíření uhelných elektráren. Síra v ovzduší částečně omezovala výskyt tohoto patogena. Pozor na fakt, že padlí na révě nebo na... celý příspěvek >
Réva a plíseň?, 5.9.2023
Ještě k ochraně: bohužel současné stolní odrůdy k padlí rezistentní nejsou, je nutné je ošetřit. Ošetřuje se minimálně dvakrát, poprvé při odkvětu a pak před zaměkáním. Přípravků ja zatím dost, například Dynali, Belanty, Sercadis nebo Kumulus... celý příspěvek >
Réva a plíseň?, 5.9.2023
Pod polykarbonátem má plíseň révová jen malou šanci napadnout révu. To, co je na fotkách, je padlí révové,
Borůvky chřadnou, 11.8.2023
Myslím, že se voda časem mění, protože bazén je využíván jako rezervoár dešťové vody ze střechy, ta je dál občas část odčerpána a využívána na zalévání. Jestli do ní něco dávají jsem se neptal. bred_ik
Borůvky chřadnou, 11.8.2023
Copak jsem sem psal, že se v zahraničí borůvky pěstují v bazénu? Reagoval jsem jen tvrzení, že borůvky v původním dotazu jsou přelité. Kdybych to neviděl, tak bych tomu nevěřil, že lze takto borůvky pěstovat, bred_ik
Borůvky chřadnou, 11.8.2023
Ještě upřesnění, bazén s borůvkami se nachází na Hané, což není moc studená oblast. A voda v bazénu býva i v horkých dnech, jaké byly například před 14 dny. bred_ik
Borůvky chřadnou, 3.8.2023
V loňském roce jsem byl na zkušební stanici ÚKZÚZ v Chrlicích, kde mimo jiné měli výsadbu kanadských borůvek. A dostalo se mi takového receptu na jednorázové okyselení: do konve vody dát deci octa. Od jednoho dlouholetého pěstitele borůve jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika