Příspěvky uživatele - 88.231

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vrubľovanie podpníkov, 6.2.2019
Mičurin II hospodaří přece jen asi v horší poloze. Já jsem o 150 metrů níže. Špičák v pohodě doroste za sezónu i do 150 cm výšky. Ale ovocná školka je intenzivní kultůra.  Vysazuji na pozemek rok předem vyhnojený chlévským hnojem / k bramborám... celý příspěvek >
Vrubľovanie podpníkov, 5.2.2019
Způsob roubování podnoží, o ktrerém probíhá táto diskuse se nazývá roubování v ruce. Pro mne je to nejlepší metóda, jak si vypěstovat ovocný stromek pro vlastní potřebu. Má několik výhod. Předně dělám to v zimě, kdy mám dostatek času. Do jara mi ve... celý příspěvek >
Lysice 2018, 13.1.2019
Děkuji za informaci.Už mně upozornil Miloš Vysloužil.Hned se podívám na to vlákno.  Ale komentovat to moc na veřejnosti nechci.  To je pro odborníky. Já jsem pouhý uživatel odrůd a vybírám si takovou, která mi vyhovuje nejen vzhledem a... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 13.1.2019
Určitě souhlasím s tvrzením, že k cíli lze dojít různými cestami.  Dříve narození měli dostatek času si je vyzkoušet, ti druzí spoléhají na rady těch prvních.  Rozhodně neexistuje unuverzální řez. Je však nuto dodržovat nebo aspoň znát... celý příspěvek >
Lysice 2018, 13.1.2019
Děkuji pánové za informace k podnoži Pure 1 a omlouvám se všem za zkomolení názvu podnože a místa jejího vyšlechtění.  Kolega mi zaslal zahraniční srovnání růstu jabloňových podnoží, kde Pure 1 / respektivně odrůdy na ní,  /roste daleko... celý příspěvek >
TOP odrody sezóny 2018, 10.1.2019
Určitě souhlasím, že některé staré odrůdy jsou lahůdky. Golden Delicius se dá u mně vypěstovat až poslední roky, dříve nedozrál. Coxova Reneta má rozhodně zajímavou kořenitou chuť. Co mi na ni vadilo byly velké ztráty při skladování. Nahradil jsem ji... celý příspěvek >
Lysice 2018, 10.1.2019
Merkur máte opravdu excelentní. Samozřejmně hodně dělá poloha. Podobně krásné plody jsem viděl i ve vyšších polohách na silně zásaditých půdách. Což není můj případ. Poslední roky jsou teplé podzimní noci, bez rosy, takže je s vybarvováním potíž.... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 10.1.2019 Obsahuje fotku
MUDr. Miloš Vysloužil mi mluví z duše. Stručně vystihl podstatu. Já osobně se Marku domnívám, že polovina června na zakracování letorostu u Rubinoly či Rubínu je brzy. Z probuzeného očka stačí do konce vegetace narůst ještě silný výhon nebo dva.... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 10.1.2019 Obsahuje fotku
Je to cesta. Ale je dost pracná. Při velkém množství stromů časově náročná. Já uplatňuji jinou metódu. Po období výchovného řezu u odrůd, plodících na dlouhém dřevě / Rubinola, Rubín a jeho mutace.../ zásadně nezakracuji jednoleté výhony. Koncový... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 9.1.2019 Obsahuje fotku
Druhá příloha.
Řez ovocných stromů, 9.1.2019 Obsahuje fotku
Opět jedna velice zajímavá diskuse. Je vidět, že diskutují a radí odborníci. Kéž by ta bylo vidět i na většině zahrad. Dovolím si připojit také krátkou reakci. Předně řez považuji za nejnáročnějí disciplínu v ovocnářství. Nikdo se to nenaučí po... celý příspěvek >
Lysice 2018, 9.1.2019 Obsahuje fotku
Zdravím po krátké odmlce. Moc krásné fotky pane Ivane. Rubinolu máte nádherně vybarvenou. To já ji tak krásně červenou nedokáži udělat. Samozřejmně Rubinolu také pěstuji. Dlouhá léta jsem ji považoval za nejlepší střížovický resistent. Krásné plody,... celý příspěvek >
TOP odrody sezóny 2018, 4.1.2019
Zdravím všechny. Těžko vybírat z 200 odrůd. 1. Vzhledově Dark Rubín, Gold Bohemia, 2. Plodnost - skoro všechno, mám li něco vyzdvihnout tak Red Jonaprince, Rozela, 3. zdravotní stav-opět problém vybrat. Strupovitost nebyla, Nějaké padlí, u žlutých... celý příspěvek >
Lysice 2018, 4.1.2019
Moc pěkné fotky Admirála pane Ivane. Je vidět, že se vyznáte. A jste li s Milošem agenty ze Střížovic, tak bych se za to nestyděl. Ovocnařím ve středních polohách na severu Moravy. I u mne většinou vycházejí nejlépe střížovické odrůdy. Pravděpodobně... celý příspěvek >
Lysice 2018, 3.1.2019
Zajímavé čtení. Byl jsem i letos na degustaci v Lysicích a jako tradičně velmi zdařilá, objektivní. I já jsem hodnotil Admirál nejlépe, i když se umístil na třetím místě. Samozřejmně Admirál je v některých oblastech pěstitelsky náročná odrůda. U mne... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika