Příspěvky uživatele - 234.166

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sloupovité stromky, 4.1.2019
7.138: Vo Vašom príspevku je viacero - mierne povedané - nezrovnalostí. Kumoi nie je žiadna "jablkohrušeň", je to ázijská hruška a určite nemá stĺpovitý rast (pestujem ju dlhé roky). Takisto európske hrušky Williamsova a Clappova (či už žltá alebo... celý příspěvek >
Jablone na skladovanie - doporucene odrody, 14.6.2018 Obsahuje fotku
Jablko, ktoré sa v obyčajnej pivnici (takú mám) dožije polovice júna, si zaslúži pestovateľov rešpekt. Už len za to, že odmietlo podľahnúť hnilobe. Na fotke č.1 je posledných 7 statočných (odrôd), fotené dnes - dolu zľava Braeburn, Red Chief,... celý příspěvek >
Rybíz černý, 14.6.2018
204.75: T+T už nemám, doslúžili a teraz mám len túto poľskú "czarnu". Triton mi prišiel o niečo kvalitnejší než Titania, ale aj s ňou som bol spokojný. Myslím že vo Vašich podmienkach dajú obe T-éčka kvalitné plody. Zdravotný stav bol bezchybný,... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk II, 6.6.2018
Veľmi dobrý článok o novších odrodách marhúl. Stojí za prečítanie. Smerovanie šľachtenia marhúľ vo svete. Vrátia sa marhule do našich sadov?
Nejranější odrůdy meruněk II, 6.6.2018
Ako vidno z príspevkov tak Tsunami a Spring Blush sa urodili. Ale boli to všetko veľmi teplé oblasti ako Bratislava, Nitra, okolie Trnavy a južná Morava. Takže tieto odrody sú dobré ale do horších pestovateľských polôh určite nepatria.  Tom... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 9.10.2017
Too many questions 😉! Ja to fakt nesledujem, čo kedy kvitne. Načo sa zaťažovať vecami ktoré nemôžete ovplyvniť? IH
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 9.10.2017
Listy neriešim, snáď sú približne rovnaké. Mňa zaujímajú najmä plody...😉. IH
Pinova problém, 9.10.2017
Neviem to určite, ale mohlo by ísť o tzv. fusariovú hnilobu, spôsobenú patogénom z rodu Fusarium sp. Inou formou tejto hubovej infekcie je tzv. hniloba jadrovníka (je to skládková choroba postihujúca niektoré odrody ako napr.Gloster, kedy patogén... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablek, 9.10.2017
Patrik J.: Asi som sa nevyjadril presne, tá dužina u čerstvého Šampionu môže byť "chruplavá" a nie je mäkká, ale Šampion má dužinu akoby redšiu, nie "hustú". Exaktne povedané, ak by Ste mali jablká presne rovnakého objemu, tak Šampion bude ľahší než... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 9.10.2017
To tvrdenie že triploidné odrody majú väčšie plody neplatí univerzálne. Paradoxne - stará odroda hrušky Špinka so snáď najmenšími plodmi je tiež triploid... (foto). IH
Urcenie odrody, 7.10.2017 Obsahuje fotku
Vyzerá to na Lucasovu, ale určovať odrody len podľa fotky plodu je problematické. Ako príklad viď foto, na ktorom je (údajne) odroda Salisbury(=Princezná Marianne). Pochybujem, že len na základe fotky by ju niekto jednoznačne odlíšil od Boscovej.... celý příspěvek >
Nahuštěné pupeny na letorostu, 7.10.2017
Výzor pupeňov môže klamať, či sú kvetné alebo rastové sa s určitosťou uvidí až na jar. Tu to skôr vyzerá na zhluky kvetných pukov, možno je to dané aj tým podpníkom Colt. Vy ale teraz potrebujete rastové puky a z nich potom konáriky na tvorbu koruny.... celý příspěvek >
Nahuštěné pupeny na letorostu, 7.10.2017
Petr z H.: Viď foto - tie pupene v modrých krúžkoch budú zrejme prevažne kvetné. Počkal by som do jari, kým stromček začne rašiť a bude jasné ktoré pupene sú kvetné a ktoré rastové. Dva bočné konáriky by som skrátil (červené čiary) na von smerujúce... celý příspěvek >
Letní hruška na pálení, 9.9.2016
Martine, všetky uvedené podmienky podľa mňa spĺňa Harrow Delight. Tento rok dokonca Williamsovu chuťovo prekonala. Jediné mínus - nie je bežne zohnateľná. IH
Ktorú slivku vysadiť kôli slivovici, 17.8.2016
Použiteľných podpníkov je viac, silno rastúci je myrobalán, ďalej MY-BO-1, MY-BO-2, St.Julien A, St.Julien 2, Marunke, Wangenheimova, Ishtara, Montclar... Ešte k tej červivosti: šárka je vírusová infekcia, ktorá s červivosťou plodov nemá nič... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika