Příspěvky uživatele - 221.243

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvasenie a palenie manga, 13.2.2019
Mohu se poptat na tu šťávu z cukrové třtiny? Odkaz na diskuzi? Co nedopadlo dobře? Zrálo to v sudu? Jaké kvasinky? Jaké teploty kvašení? Díky
Kvas přes zimu, 12.2.2019
V Moravských Knínicích tady nad Brnem mají odpeckovačku. Proto již neodděluji pecky ručně před zakládáním kvasu. Bude účinější (myšleno na ztráty tekutého podílu) než cezení přes síto. Pokud to však budete pasírovat přes jakousi formu síta podomácku,... celý příspěvek >
Kvas přes zimu, 11.2.2019
Kde jsem letos pálil mají co dělat do května, 18hod denně. Pak si dají měsíc pauzu a začínají novou sezónu. Rozhodně bych se objednal na nejdřívější termín. Taková dlouhá macerace bude ždímat aroma z pecek. Pokud půjdou pecky i do vařáku bude z... celý příspěvek >
Kvasná zátka, 11.2.2019
Mně vydržely třešně 6 týdnů pod kvasnou zátkou v teplotě do 20°C bez docukření bez dokyselení. A to jsem do kvasu vstupoval tenkou trubičkou pro nasátí vzorku a párkrát mi to po dokvašení nasálo vodu. Deka po otevření byla zdravá. Troufl bych si... celý příspěvek >
Pálenka z melasy, 7.2.2019
Melasa je znatelně dražší než cukr. 5l balení 580,- Složení dle prodejce 70% sacharidů z toho 35% cukrů. Netuším kolik je zde zkvasitelných cukrů když někdo varuje že žádné.  Proto se mi její použítí zda odůvodněné jen za účelem... celý příspěvek >
Živý plot, výška 4-5m, 7.2.2019
Bambusy ve slovenském televizním pořadu: youtube -> HDZ 20 2016 Tématický diel- bambusy a postrekovače 
Pálenka z melasy, 7.2.2019
Z akademických důvodu bych rád znal názor jaký by měl úspěch hnědý rum připravený tímto způsobem: 50l demižon = 40l kvasu = 9kg třtinového cukru + 30l vody + 5l třtinové melasy. 9kg cukru + 30l vody = 35,5l roztoku (39kg) = 23°Bx Kolik... celý příspěvek >
Živý plot, výška 4-5m, 23.1.2019
Já si založil živý plot ze zimuvzdorných bambusů. Výška okolo 5-ti metrů je prakticky jejich limit v našich klimatických podmínkách. 7-mi metrových výšek dosahují čeští pěstitelé, kteří bambusy pěstují více než 15 let a nechávají jim hodně prostoru.... celý příspěvek >
Švestkový kvas - bílá plíseň, 13.12.2018 Obsahuje fotku
Ale jooo těsní :-) Po dokvašení a poklesu teploty (kvasná zátka začínala nasávat vodu) jsme bečky (9ks) v objemech 70-150l zašpuntovali. Podtlak byl tak silný, že bečky zdeformoval. Toto vydrželo 3 týdny než jsme vyrazili do pálenice. Pro nás... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika