Příspěvky uživatele - 112.233

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez mladé broskvoně, 3.1.2020
Dlouhý řez na tomto mladém stromku s předčasným obrostem (letorosty II. řádu) se provede tak, že na každé ze tří kosterních větví máte jedno hlavní prodloužení a to zastřihnete nad třetím silným letorostem II. řádu. Pak zkontrolujete množství květů a... celý příspěvek >
Skrápěná filtrace, 18.12.2018
Za normální teploty a tlaku se na volné hladině stačí vyměňovat rozpustné plyny dle parciálních tlaků nad hladinou a tedy pokud je prostor bubnového filtru větraný, čpavek, který se dostane nad hladinu, se odvětrá. S klesající teplotou pak klesá... celý příspěvek >
Očkování ořešáku, 24.11.2018
Mám dojem, že jste byl dosti nedočkavě-netrpělivý. Pokud teplota padala pod optimum a roubování proběhlo dříve než se začaly podnože probouzet z dormance, tak jste měl prodloužit dobu teplé stratifikace v pilinách. Dokud se neprobudí očka na roubech,... celý příspěvek >
Očkování ořešáku, 24.11.2018
Nemám příslušnou RZ, ale zeptám se, jestli jse podnožovou část nechal projít fází dormance. Tedy jestli jste měl podnože po 20 dní stratifikované v chladu od -5°C do +2°C a až poté použil k roubování? SfK.
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?, 24.11.2018
Hořká pihovitost není o nedostatku vápníku ve výživě jako spíše důsledek nerovnováhy Ca×Mg podpořený přebytkem N. Při listové výživě je proto důležité, aby Ca byl v dostupné formě, tedy jako chlorid vápenatý. SfK.
Neúspěch s výsadbou Marsu, 2.11.2018
Je potřeba vždy hledat příčinu, proč byl přírůstek minimální. Pokud to bylo v důsledku výživy = potažmo v důsledku nerovnováhy mezi zakořeňováním a prodlužováním špičáku, tak je na vrcholu apikální vegetetivní pupen a platí zásada... celý příspěvek >
Réva v občas zaplavené oblasti, 13.9.2018
Povodně s četností menší než jednou za deset let jsou v ČR zpravidla s dobou trvání kretší než 14 dní a to většina rostlin v střednětěžké a lehčích půdách ustojí bez následků. Pokud by bylo zaplavení častější a nebo půda vododržná (těžká, bylo by... celý příspěvek >
Nashi, Hosui, Kumoi, 4.9.2018
Mám zhruba deset mladších hrušní na semenáči a pokud bych letos nezaléval, moc z úrody bych neměl a nejspíš bych, hlavně o nejmladší stromky, přišel. Sad na kopci, větrná poloha, minimum srážek. Starší stromy zalévat zas tolik nepotřebují, ale mladší... celý příspěvek >
Sekačka bez koše, 5.5.2018
Sekání bez koše je v podstatě sekání s mulčováním. Máte dva způsoby mulčování - 1) krátké a 2) s nastýláním. ad 1) je to případ robotických sekaček, seká se co nejčastěji aby useknutá část čepelí listů byla kratší než 1/3 původní délky. Při... celý příspěvek >
Meruňkotřešeň Aprikyra, 14.4.2018
... a jaká je ta brosvvošvestka?
Dicolor, 26.10.2017
Dnes jsem ještě pátral a zjistil jsem, že jsem Vás možná zmátl, napsal jsem, že mám hrušeň Lucasova, ale tu jsem koupil až letos. Při shlédnutí plodů na fóru pod názvem Lucasova a popisu na různých stránkách musím konstatovat, že se asi jedná o strom... celý příspěvek >
Turkestánský brest, 30.9.2017
Asi jste to přehnal s NPK,,,, Obecně je jilm takový "plevel", že žádné přihnojování nepotřebuje. SfK
Kdy přesazovat jahody, 30.9.2017
Jak se to vezme, Pokud ze záhonku něco předchozího sklízíte, tak se neoberete o úrodu jen proto, že chcete mít o málo silnější jahodník. Kuky je blíže pravdě = je lepší intenzivně na malé ploše zapěstovat kontejnerovanou sadbu než ji předpěstovávat... celý příspěvek >
Špičák ořešáku přestal růst, 30.9.2017
Pokud není poškozený vrcholový pupen, tak není potřeba řezat/stříhat. To platí i v následujících letech. Nebojte, tady není rčení "kdo nic nedělá, nic nezkazí, Kdo nic nezkazí je pochválen" vtípkem ale pravdivou realitou. Tedy i pokud odstraníte... celý příspěvek >
Rozhrabaný trávník, 16.9.2017
Ano, jezevec je také všežravec jako ježek a tudíž příčina "hledání žížal a slimáků je stejná. SfK,
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika