Příspěvky uživatele - 19.63

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Obrývání stromů, 7.10.2018
Mi se úhor pod stromky vůbec neosvědčil. I když na semenných podnožích. Dělal jsem to hlavně proto abych se nemusel trápit se sekačkou kolem kmenů. Co jsem nejvíc nesnášel a nesnáším, je boj s trávou. A taky to pěkně vypadalo... Ale protože... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 7.10.2018 Obsahuje fotku
Můj děd kvasil švestky v cca 300l kádích. Přikryté jen halabala dřevěnými víky nebo zasypanými pilinami, řezankou ze slámy apod. Plesnivé koláče byly i půlmetrové, ale i tak byla slivovice pitelná. O tom kolik nezkvašeného cukru přišlo vniveč když... celý příspěvek >
Teplota a rýchlosť kvasenia, 6.10.2018
Při vytvoření pro kvasinek ideálních podmínek trvá kvašení 2-3dny. Těmi podmínkami jsou ideálně rozmělněná surovina, přiživení kvasu, svým způsobem i kyselé vhodné pH, ale hlavně teplota a přidání aspoň 1/10 silně rozkvašeného a vitálního... celý příspěvek >
Vápno do kvasu pred destiláciou - áno alebo nie?, 6.10.2018
Je to blábol. Mimo toho, že tím způsobem pálenice chce mít zneutralizované a ne velmi kyselé výpalky a tím si ulehčit práci s jejích likvidaci, nevidím v tom žádný racionální důvod. Ba spíš naopak protože takovým dávkováním zásad se kvas přivede do... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 6.10.2018
Nechci a ani nemůžu o té stránce, webu, tvrdit, že je špatná a zavádějící. To ne. Ale v některých směrech tomu tak je. Když jsem jim tam něco v tom smyslu, upozornil je na některé nepřesnosti, nezveřejnili to v diskuzi. Což se mi nelíbilo. (Pan... celý příspěvek >
Deka se propadá, ale cukr ukazuje 7%, 6.10.2018
Propadání deky může být způsobeno i zastavením kvašení vlivem nižších teplot. Není to vždy o tom, že kvasinky zabil vysoký obsah alkoholu. Ale jak píše p. Vysloužil není na co čekat. Mohlo by to udělat více škody jak užitku. Nemám rád hustoměry v... celý příspěvek >
Grávštýnské červené a Jadernička moravská, 5.10.2018
S Gravštýnským zkušenosti nemám, nicméně obě odrůdy mi přijdou spíš vhodnější na průmyslové zpracování než do sklepa k jídlu a na uskladnění. Jaderničku na semenáči - vysokokmen znám velice dobře. Obrovský, dlouhověký solitérní strom který hravě... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika